Tipy

Kam v Praze v neděli na oběd?

31.12.2020
Vložil: Ka Pr

Našel jsem řadu dobrých tipů pro všední dny, a rád se o ně i podělím. Například Lidová jídelna Těšnov. Bohužel o víkendech se ani na oběd, ani na večeři nemohu nikde ve městě chytit. (Zpravidla chodím jen na jedno z obou, nejčastěji mezi 15 a 19 hodinou.) Víte-li o podobných možnostech, a podělíte se s ostatními v této rubrice, budu vám za to povděčen.

http://lidovajidelna.cz/

Já sám vím jen o jídelně v Máchově ulici. Oběd je ale nutno objednávat předem, a skutečné zvýhodnění mají pouze ti, kteří mají trvalé bydliště na Praze 2. Protože bydlím na opačném konci města, a často nejsem schopen si objednat oběd den předem, nemohu pravidelně tuto možnost využívat. Proto hledám náhradu.

http://cssp2.cz/jidelna/

sjet téměř na konec - spodek stránky, a ve Fotogalerii si můžete prohlédnout podle mne hezké prostředí této jídelny.

Přijeďte do Muzea rekordů s vnoučaty pro dárek

13.2.2020 – 22.3.2020
Vložil: Josef Vaněk

Muzeum rekordů fandí skokanům:Domluvili jsme se s Jump Arénou v Táboře, že po dobu jarních prázdnin u nás ke každé dětské vstupence dostanete i vstupenku do jejich nově rozšířeného areálu. Kromě shlédnutí stovek kuriozních exponátů v Pelhřimově si tedy můžete i zasportovat cca 30 km od našich expozic mezi trampolínami v Táboře. Neváhejte a přijďte si k nám pro hezký dárek. Máme otevřeno za každého počasí každý den od 9 do 17 hodin a těšíme se na vás. www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Více zde

Jaro ve Velkopopovickém pivovaru

14.3.2020 – 6.6.2020

Dny se prodlužují, rtuť ve venkovních teploměrech stoupá, sluneční paprsky hřejí vydatněji… nejvyšší čas začít plánovat sobotní výlet! Máme pro vás zajímavé tipy na jarní výlety do pivovaru Velké Popovice.

Vepřové hody se uskuteční v sobotu 14. března od 9 do 15 hodin, kdy pivovarský park zaplní stánky s jitrnicemi, prejtem, polévkami, sulcem, tlačenkami, gulášem, škvarky a dalšími neodolatelnými specialitami. Od desíti hodin bude možné každou půlhodinu vyrazit na prohlídku pivovaru zpestřenou o školu čepování piva a chléb se  škvarky.

Spojit zábavu, poznání a tradice můžete v sobotu 11. dubna, kdy se v areálu pivovaru Velké Popovice uskuteční Velikonoční jarmark. Celý den se ponese v duchu zvyklostí spojených s Velikonocemi, připraveno je také několik doprovodných aktivit. Průvodci vás pozvou na prohlídku pivovaru s mimořádně rozšířenou degustací piva, během níž se dozvíte mnoho zajímavého z minulosti i současnosti pivovaru, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo, uvidíte stáčírnu lahví a sudů, expozici pivních obalů… A na závěr pozdravíte i živého maskota pivovaru kozla Oldu.

Pěšky, na kole či na koloběžce, děti i dospělí, pomalu či rychle… Pochod krajinou barona Ringhoffera zkrátka může absolvovat kdokoliv a prakticky jakkoliv. Oblíbená akce odstartuje v sobotu 25. dubna. Dvacetikilometrová trasa vede po naučné stezce Krajinou barona Ringhoffera půvabným okolím Velkých Popovic a Kamenice, kde tento významný průmyslník a podnikatel v 19. století žil. Cestu svěží jarní přírodou tradičně zpestří několik zastavení, včetně prohlídky velkopopovického pivovaru.

Víte, kdy a kde slaví svátek Kozel? V sobotu 6. června v pivovaru Velké Popovice! Nenechte si ujít tradiční Den Kozla, den plný zábavy, řemesel, zážitků a samozřejmě skvělého piva – poctivého, čerstvého Kozla přímo od zdroje. Chybět nebudou vystoupení známých hudebních hostů, desítky stánků s občerstvením všeho druhu a řada atrakcí. Do zákulisí výroby piva můžete nahlédnout v rámci speciálních prohlídek pivovaru.

Chcete-li si dopřát ještě intenzivnější výletní zážitek, vydejte se do motoráčkem Kozel expres – od dubna každou sobotu přímo z pražského Hlavního nádraží a zase zpátky! Své místo v motorovém voze řady 810 v retro nátěru 80. let si můžete rezervovat předem online na www.kozel.cz nebo přímo na pokladnách Českých Drah. Jízdenka obsahuje i komentovanou prohlídku pivovaru s degustací piva.

Více zde

Stejnokroje a výstroj československých legií

5.3.2020 – 29.3.2020

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na výstavu Stejnokroje a výstroj československých legií, která bude zahájena v prostorách Křížovy vily ve čtvrtek 5. března 2020 od 17 hodin.

Známé úsloví „šaty dělají člověka“ platilo a platí také pro vojáky jakékoliv armády. Vždyť co jiného dělá na první pohled vojáka vojákem, než právě šaty – stejnokroj.

Putovní výstavu připravila Československá obec legionářská v Praze a Ministerstvo obrany ČR. Na 19 panelech uvidíte většinu stejnokrojů i výstroj, kterou oblékali českoslovenští legionáři v Rusku, Francii, Itálii, Srbsku, ale také ve Velké Británii a Spojených státech amerických v letech 1914 – 1920, přiblížil kurátor výstavy Mgr. Miroslav Černý. Výstava potrvá jen do 29. března, tak nezapomeňte včas přijít.

 

 

Více zde

Velikonoční kraslice

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na velikonoční výstavu, kterou zahájí ve čtvrtek 12. března 2020 od 17 hodin v prostorách přednáškového sálu v hlavní budově v Husově ulici. Na úvod vystoupí žáci tanečního oboru ZUŠ Žatec.

Představíme nové kraslice, které za loňský rok rozšířily početnou sbírku našeho muzea, jež přesáhla magické číslo tisíc kusů. Pochlubíme se darovanými kraslicemi od Andrei Havlíčkové z Karlových Varů, která za ně získala ocenění Regionální produkt Poohří v roce 2019“, řekla kurátorka výstavy Jitka Krouzová.

Ve výstavě jsou prezentovány různé techniky zdobení, např. vyšívané rybími šupinami, madeirované, drátované, korálkové, ovazované bavlnkami, a nebudou chybět ani tradiční techniky jako vyškrabávání, voskový reliéf a batika, zdobení jezerní sítinou, slámou atd. Výstava potrvá do 19. dubna 2020.

Kromě výstavy muzeum chystá velikonoční zdobení kraslic s ukázkami některých technik, pletení pomlázek a tradiční velikonoční jarmark ve Staré papírně. Obě akce proběhnou od středy 1. dubna do soboty 4. dubna. Více na www.muzeumzatec.cz

Více zde

Proměna severozápadních Čech na prahu vrcholného středověku

Oblastní muzeum v Litoměřicích si Vás dovoluje pozvat na přednášku prof. Jana Klápště Proměna severozápadních Čech na prahu vrcholného středověku. Přednáška proběhne v prostorách muzea ve čtvrtek 20. 2. 2020 od 17 hodin.

Prof. PhDr. Jan Klápště, CSc. patří mezi naše nejvýznamnější archeology středověku, je autorem mnoha knih, které změnily pohled na toto historické období. Přednáška bude pojednávat o proměnách českých zemí na prahu vrcholného středověku tj. ve 12.– 14. století, zmíněny budou také Litoměřice, které mají důležité místo v autorových studiích.

Více zde

Prožijte „pátek 13.“ jako v grotesce!

13.3.2020
Vložil: Jiri Bazant

Smějete se rádi pověrám nebo literárním klišé? Pátek 13. března přináší jedinečnou příležitost užít si tučnou dávku poctivého humoru a od srdce se zasmát. Do Divadla Horní Počernice zavítá divadelní sestava Náplavka, která s nakažlivou radostí baví sebe i své diváky – tentokrát s kabaretním představením „TO JSME MY! NÁPLAVKA GROTESQUE“!  

To jsme my! Náplavka Grotesque je celovečerní kabaretní představení, ve kterém společně s živou kapelou a osobitou scénou hraje hlavní roli inspirace humorem Pierra Henriho Camiho, kterého obdivoval samotný Charlie Chaplin. V autorské úpravě soubor převypráví několik parodických a fantaskních příběhů. Diváci se mohou těšit třeba na dramatickou pouť chrabrého objevitele, který v jihoamerickém pralese ztratí své pohlavní žlázy. Podaří se mu získat zpět své mužství? A ocení to jeho manželka a její milenec?    

• Scénář: Jan Burda • Scéna a loutky: Mikuláš Kavan • Choreografie: Vendula Burger • Hrají: Daniela Smutná, Zuzana Burdová, Zuzana Faldusová, Jan Burda, Hugo Charvát, Jan Carva a Jan Rieger • Kapela: Vít Andršt (kapelník, klarinet a saxofon), Jana Erbenová (klavír), Lada Zumrová (příčná flétna), Jiří Krupička (violoncello), a Filip Zajan (bicí) Kdy? pátek 13. 3. od 19:30 Kde? Divadlo Horní Počernice Cena: 190 Kč  

Divadlo Náplavka se osvěžujícím způsobem vrací k humoru největších groteskních komiků, a to za doprovodu živé kapely, která vlastními hudebními aranžemi dotváří nezapomenutelný zážitek.   Pro více informací: http://divadlo-lysa.cz Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na: www.divadlopocernice.cz

Více zde

S vnoučaty na prázdniny do Muzea rekordů

5.2.2020
Vložil: Josef Vaněk

Hledáte výlet na prázdniny? Přijeďte do pelhřimovského Muzea rekordů. Dvě vnitřní expozice se stovkami unikátních exponátů a zahrada s obřími předměty. Své štěstí můžete v historické věži vyzkoušet při „hodu“ 164 kilogramovou hrací kostkou a na unikátní model Pražského hradu slepený ze špejlí čas od času míří legendární sovětský tank T34. Občerstvení u nás podáváme z obřího porcelánového šálku nebo největšího keramického korbele v Čechách. Svůj čaj si zamícháte dvoumetrovou dřevěnou lžičkou a vyzkoušet si můžete i mega velkou zimní bundu. Nevěříte? Přijeďte se přesvědčit. Máme otevřeno denně od 9 do 17 hodin a těšíme se na vás. www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Více zde

Škola čepování piva Pilsner Urquell

29.2.2020

Chcete se naučit zábavnou formou správné zásady čepování a dozvědět se o pivu Pilsner Urquell úplně vše? Pokud vás není více jak 15 osob, abyste si mohli zarezervovat soukromou školu čepování, pak jsme pro vás připravili tyto termíny, na které můžete přijít i sami či jen s pár přáteli.

Naučíme vás, jak správně načepovat pivo Pilsner Urquell, provedeme autentickými místy pivovaru. Samozřejmě se v průběhu akce bude konzumovat pivo Pilsner Urquell a podávat se bude pivovarský guláš. (Akce je určena pouze pro osoby starší 18 let).

Zjistíte tak, co znamenají výrazy „na hladinku“, „čochtan“, „šnyt“ či “mlíko“.  A navíc jako dárek si odnesete certifikát o absolvování školy čepování Pilsner Urquell a půllitr se svým jménem.

Neváhejte a přijďte se pobavit do pivovaru!

Rezervujte si prosím svá místa předem e-mailem: reservations@asahibeer.cz

Více zde

Seminář, kde se dozvíte novinky z oblasti elektricky poháněných aut

15.5.2020 – 15.5.2020
Vložil: Ivo Celjak

Je to přednáška a praktická ukázka, které trvají do 6 hodin.

Více zde

Pro vložení tipu se musíte přihlásit.