Tipy

Pelhřimovské Muzeum rekordů se těší na nové exponáty

31.3.2020
Vložil: Josef Vaněk

Mezi naše dlouholeté příznivce patří pan Leopold Heneš – tenhle šikovný pán dokáže do skleněných lahví a žárovek nainstalovat neuvěřitelné věci. Zatím posledním výtvorem je „Pocta Karlu Gottovi“. Co o ní autor říká? „K mým 70tinám mi žena nechala vyfouknout speciální velkou žárovku. Dostal jsem nápad udělat do ní „poctu Karlu Gottovi“ k jeho 80tinám. Moje věci, to je ovšem běh na dlouhou trať. Než jsem jí dodělal, situace se změnila a místo oslavy narozenin je z dílka rekviem. Žárovka má rozměry 26,5 x 42,5 cm, v ní je na pozadí slunce fotka K.G. s číslicí 42. Z druhé strany jsou životní data a 42 hvězd (počet Zlatých slavíků).“ Na fotkách vypadá moc pěkně – těšíme se, až Muzeum budeme moci znovu otevřít, pozvat pana Heneše na návštěvu a jeho nový výrobek pro vás vystavit. Tož na viděnou v lepších časech :o) 

Více zde

Kuriozní motocykly v Muzeu rekordů

12.3.2020
Vložil: Josef Vaněk

Muzeum rekordů navštívil pan Václav Dohnalík a přinesl nám ukázat svou neuvěřitelnou sbírku  papírových modelů historických motocyklů z první poloviny 20. století. Zhotovuje je bez návodu, podle snímků běžně dostupných na internetu, a to z běžné kladívkové čtvrtky. Klobouk dolů před jeho zručností a trpělivostí! Slíbil nám, že časem vyrobí i jeden „modýlek“ do naší expozice. Do té doby se k nám do Pelhřimova můžete přijet podívat například na legendární Jawu 250, lidově zvanou „Pérák“, kterou z 22 druhů dřeva vysoustružil v měřítku 1:1 truhlář Pavel Svoboda. Váží 45 kg a má rozměry shodné s originálem: délka 2000 mm, výška 965 mm. Máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin a krom motorky uvidíte i stovky dalších exponátů. Těšíme se na vás. 

Více zde

Vepřové hody ve Velkých Popovicích

14.3.2020

AKCE ZRUŠENA: V souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví bohužel rušíme Vepřové hody ve Velkých Popovicích, které se měly konat 14. března, a to bez náhrady termínu. Děkujeme za pochopení.

Již tradiční 11. ročník vepřových hodů se uskuteční v sobotu 14. března od 9 do 15 hodin v pivovarském parku. Nenechte si ujít zabijačkové speciality a jízdu speciálním vlakem, který vyjede přímo z pražského hlavního nádraží.

Zruční řezníci připraví jitrnice, prejty, polévky, tlačenku, guláš, škvarky a další nejen zabijačkové dobroty, které budou k ochutnání na místě i k zakoupení s sebou domů. K vidění budou ukázky plnění jitrnic a výroba tlačenky. O dobrou náladu se postará živá muzika a na čepu bude samozřejmě čerstvé poctivé velkopopovické pivo.

Dej Bůh štěstí a na vepřových hodech na viděnou!

Více zde

Autovýlet do Muzea rekordů Pelhřimov

7.3.2020
Vložil: Josef Vaněk

Pelhřimovské Muzeum rekordů má otevřeno každý den za každého počasí od 9 do 17 hodin. Ve dvou vnitřních expozicích a na zahradě s obřími předměty naleznete stovky jinde nevídaných unikátů. Mrkněte, jak se u nás líbilo lidem z hodnotící komise AUTOVÝLET : https://www.autovylet.cz/muzeum-rekordu-a-kuriozit-pelhrimov/  - jsou v ní i tipy na parkování a papání :o) Případné bližší podrobnosti naleznete na www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Více zde

Pro vložení tipu se musíte přihlásit.