Osobnosti

Milena Holcová: Nebezpečnější než islám mně připadá Rusko

Miliarda a půl lidí ho vyznává, stejně tolik lidí se ho bojí, ale jen hrstka o něm něco ví. O kom je řeč? O zakladateli islámu Mohamedovi. Tedy, myslí si to spisovatelka a cestovatelka Milena Holcová. A proto o něm napsala knihu s názvem Já nic, já Mohamed. Její součástí je i návod, jak ji převyprávět dětem.

14. 11. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Spravedlivá mezi národy

Kdo ji u nás vlastně zná? Kdo zná Irenu Sendlerovou? Bylo to Polka. Prohledal jsem americké, polské a izraelské webové stránky a dostupné publikace a sestavil popis tohoto dech beroucího příběhu, tohoto strastiplného a přece úžasného života…

12. 11. 2018 Oldřich Čepelka

Zemřel Jan Petránek, poslední z novinářů

Už týden mám na papírku s poznámkami jméno Petránek. Chtěl jsem se podívat, co je nového ve světě z jeho úhlu pohledu, a už to nestihnu, škoda.

11. 11. 2018 Libor Ptáček

Moderátorka Hana Švejnohová: Vyzpovídala jsem v rádiu stovky osobností

Hana Švejnohová pracovala jako moderátorka v Českém rozhlase i na Frekvenci 1. V rozhovoru vypráví, na které osobnosti ráda vzpomíná, jak se jí změnil život poté, co odešla z éteru. „Například ministr hospodářství Karel Dyba během přímého přenosu dokonce zpíval,“ říká 63letá aktivní dáma.

7. 11. 2018 Michaela Bučková

Úspěšný basketbalista Jiří Zídek: Sport mě naučil zodpovědnosti

Jen čtyři basketbalisté se dosud prosadili v americké NBA. Jedním z nich je 2,13metrový Jiří Zídek, který ukončil aktivní kariéru před 12 lety. Dnes pracuje pro basketbalový svaz a komentuje zápasy v televizi.

1. 11. 2018 Michaela Bučková

Nemocnice na kraji města slaví 40 let. Jak na seriál vzpomíná Magdalena Dietlová?

5. listopadu uplyne 40 let od chvíle, kdy Česká televize uvedla první díl legendárního seriálu Nemocnice na kraji města. Příběhy lékaře Sovy, Blažeje, Štrosmajera či MUDr. Čeňkové se okamžitě zabydlely v českých domácnostech.

31. 10. 2018 Michaela Bučková

Lukáš Pollert: Teď už jen trénuji děti a léčím

Olympijský vítěz z roku 1992, vodní slalomář a kanoista, Lukáš Pollert, trénuje děti na vodě a také sjezdové lyžování. „Obecně se dá říci, že v práci nesportuji a naopak při sportu nepracuji. No a někdy se to zamíchá,“ říká.

25. 10. 2018 Michaela Bučková

Muzikálová diva má slunce v duši i ve tváři

Určitě nejsem sama, kdo považuje říjen za paletu nádherných barev, které se každým dnem proměňují sluncem, kapkami deště či prvními vločkami sněhu. Je to krátká, ale nesmírně působivá etapa věčného koloběhu přírody.

23. 10. 2018 Hana Švejnohová

Magdalena Dietlová: Půjčuji si od vnučky oblečení

O Jaroslavu Dietlovi, lidských vztazích i působení v Xantypě si na besedě serveru i60 s Magdalénou Dietlovou povídala její kamarádka a moderátorka Hana Švejnohová. Záznam jejich rozhovoru si můžete přečíst zde.

22. 10. 2018 Michaela Bučková

Častolovická hraběnka: Klidně mě oslovujte Diano

Má 82 let, modrou krev a jeden z nejkrásnějších zámků v Česku. „Hlavně mě neoslovujte paní hraběnko. To mi radši říkejte jen Diano,“ říká v rozhovoru Diana Phipps Sternbergová, majitelka východočeských Častolovic.

9. 10. 2018 Michaela Bučková