Osobnosti

O Juliu SŁowackém

Co uniknula jak vidina lesklá, umdlévám smutkem, duše pozasteskla, a nevím, proč duch dlí mi ještě…

12. 7. 2019 Jan Zelenka

Co říkal Karel Gott v roce 1963, když poprvé vyhrál Zlatého slavíka?

Tento rozhovor jsme našli v tehdejším vydání časopisu Mladý svět. Je to unikátní záznam. Tehdy bylo Karlu Gottovi 23 let a jeho oslnivá kariéra se teprve rozjížděla. Rozhovor můžete brát i jako blahopřání k osmdesátým narozeninám, které mistr oslaví 14. července.

11. 7. 2019 Redakce

Ivo Viktor: Fotbal je rychlejší než za nás

Ivo Viktor je bezesporu jedním z nejlepších fotbalových brankářů historie, a to i podle IFFHS (International Federation of Football History & Statistics). Právě on stál v bráně na památném mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976, kde Antonín Panenku dal svůj legendární gól.

28. 5. 2019 Redakce

Soňa Červená: Nezastírejme věk pošetilým chováním a oblékáním

Operní pěvkyně Soňa Červená (93) slavila letos v pražském divadle Ungelt se svým recitálem obrovský úspěch. Její aktivitu jí mohou závidět i ti, kterým je třeba o polovinu méně let.

27. 5. 2019 Redakce

Srdcová dáma Dagmar Kludská

Dlouho jsem přemýšlela, na koho ze svých rozhlasových hostů zavzpomínat u příležitosti letošního…

25. 5. 2019 Hana Švejnohová

Tereza Kmochová: Neslyší, ale sbírá medaile

Nedávná mistryně republiky ve slalomu se narodila se stoprocentní ztrátou sluchu. Na lyžích vybojovala sedm zlatých medailí z deaflympiády, tedy olympiády neslyšících, ale závodí i se zdravými soupeřkami. V Anglii v roce 2016 byla vyhlášena nejlepší neslyšící sportovkyní světa. 

22. 5. 2019 Redakce

Psychiatr Radkin Honzák: Chtěl jsem být praktickým lékařem

Radkin Honzák je nejen uznávaným odborníkem na bolavou duši, ale i vynikající publicista, který své zážitky a postřehy z ordinace dokáže přetavit v poučné a vtipné čtení.

21. 5. 2019 Jana Nevěčná

Dvojité výročí Karla Kachyni

V letošním roce si připomínáme 95.výročí narození a 15.výročí úmrtí  klasika filmové režie a…

9. 5. 2019 Vladka Steinová

Žena jako inspirace: Vanessa Redgrave

Je jiná, než úspěšné filmové hvězdy bývají. Letos se dožila osmdesáti dvou let. Zestárla přirozeně, řeči o plastických operacích a vráskách jsou jí k smíchu a mnohem více než otázky týkající se stárnutí ji zajímá stav současného světa.

5. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Josef Synek: Malování je pro mne droga

Blatenský malíř Josef Synek učinil již pětasedmdesátý tah štětcem na barevném plátně života. V kumštu se stal opravdovou ikonou, jeho díla přitahují znalce a otvírají peněženky movitých mecenášů.

4. 5. 2019 Redakce