Osobnosti

Téměř neznámá Helenka Polívková

Helenka Polívková, později manželka Zdeňka Mastníka (vedoucího redaktora české sekce vysílání…

Zdeněk Horenský

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Ve věku nedožitých 82 let zemřel včera herec Ladislav Mrkvička. Informaci o úmrtí tohoto vynikajícího divadelního i filmového herce přineslo Národní divadlo, ve kterém Mrkvička řadu let působil.

Redakce

Zemřel skaut Jindra Hojer, podle kterého pojmenoval Jaroslav Foglar jednu ze svých slavných postav. Přečtěte si jeden z jeho posledních rozhovorů

Ještě v květnu letošního roku nám Jindřich Hojer vyprávěl o tom, že píše svou čtvrtou knihu, tentokrát o Jaroslavu Foglarovi. Už to nestihne. Včera 96letý Jindra Hojer zemřel v pardubickém seniorském domě.

Božena Hažová, redakce

Zemřel písničkář a evangelický farář Svatopluk Karásek

Ve věku 78 let  zemřel evangelický duchovní, muzikant a politik Svatopluk Karásek. Byl jedním z nejznámějších členů českého undergroundu, za své aktivity skončil ve vězení.

Redakce

Magdalena Dietlová: Smrt mého muže

"Byl horký a dusný červen roku 1985, školní rok skončil dříve kvůli spartakiádě. Plánovali jsme společnou srpnovou dovolenou v Jugoslávii, abychom se po letech setkali s rodinou mého bratra, který po okupaci v srpnu roku 1968 uprchl do Kanady. Mým mužem byl dramatik a scénárista Jaroslav Dietl."

Redakce i60

Po šedesátce krásnější než v mládí? Tyto české herečky a zpěvačky dokazují, že to možné je

Simona Stašová, Marie Rottrová, Petra Černocká, Jana Švandová. To jsou Češky známé ze světa hudby, divadla a filmu, které jsou zajímavým úkazem. Když se díváme na jejich fotky z mládí a z doby, kdy překročily šedesátku, zdá se, že ve vyšším věku vypadají lépe.

Vratislava Hofmanová, redakce

Zemřela hlasatelka Kamila Moučková

Ve věku 92 let zemřela někdejší televizní a rozhlasová hlasatelka Kamila Moučková. Byla obětí normalizace - dvě desítky let se nemohla vrátit do rozhlasu a televize, v níž předtím působila od jejích začátků. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77.

Redakce

Zemřel sir Sean Connery, bylo mu 90 let

Ve věku devadesáti let zemřel britský herec sir Thomas Sean Connery, legendární představitel Jamese Bonda. Connery, který byl přezdíván Největší Skot, byl uveden do šlechtického stavu v roce 2002. Svůj život prožil především v USA.

Jan Raška

Vzkaz Zdeňka Svěráka čtenářům i60.cz

Požádali jsme pana Zdeňka Svěráka, zda by byl tak laskav a poslal v této nelehké době vzkaz našim čtenářům - seniorům. Pan Svěrák našemu přání vyhověl. Tady jsou jeho laskavá slova.

Redakce

Vzpomínka na Karla Gotta

Dnes je tomu právě rok, kdy všemi sdělovacími prostředky, internetem a sociálními sítěmi proběhla smutná, strohá zpráva - zemřel Karel Gott.

Hana Nováková

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg