Osobnosti

Adolf Loos: Muž, který pramálo dbal o veřejné mínění

Inspiraci pro moderní a jednoduchou stavbu či pro nápadité zařízení interieru můžete hledat ve dvou pražských vilách, jejichž autorem je Adolf Loos. Müllerovu najdete ve Střešovicích a Winternitzovu na Smíchově.

20. 1. 2019 Redakce

Zveme vás na přednášku české vědkyně Heleny Illnerové

Je zima, dny jsou krátké, lidé trpí zimní únavou. Proč tomu tak v tomto ročním období je? Hraje v tom roli ubývající denní světlo?

18. 1. 2019 Redakce

Jitka Zelenková a její intimity

Intimity. Právě tak se jmenuje deska, kterou na podzim vydala a kterou si věnovala jako dárek k padesáti letům na hudební scéně.

17. 1. 2019 Redakce

Jiří Suchý: Premiéra je vždycky napínavá

Stále jede naplno, takže i mladí by mu mohli závidět. Naposledy ve svém divadle Semafor uvedl novou hru MeToo, v níž tak trochu zlehčuje aktuální společenské téma.

13. 1. 2019 Redakce

Václav Kopta: Jak přežít Českého lva?

Víte, co je to Koptashow? Nová talk show, kterou v neděli 13. ledna začne vysílat ČT 1. Průvodcem pořadu je, jak už název napovídá, oblíbený herec Václav Kopta. Není to ovšem jediné, co ho v tomto roce čeká. V březnu bude například moderovat slavnostní vyhlašování Českých lvů.

10. 1. 2019 Redakce

Vzpomínka na Lubu Skořepovou: Poklony slunci a divákům

Na jevištích českých divadel byla opravdovým solitérem. Herečka Luba Skořepová se s tímto světem rozloučila 23. 12. 2016 v požehnaném věku 93 let.

7. 1. 2019 Zuzana Musílková

Miroslav Hanuš: Představení je jako rande

I když bylo pod nulou, dorazil oblíbený herec a uznávaný režisér do Divadla v Dlouhé jako vždy na svém skútru. Odložil přilbu i nepřehlédnutelnou zelenožlutou bundu a hned dostal otázku, jestli mu při jízdě nevadila zima. "Ale kdepak," usmál se, "vždyť jsem se dobře oblékl. Auto sice mám, ale po Praze nejradši jezdím takhle."

5. 1. 2019 Redakce

Vladimír Beneš: Operovat? Neoperovat?

Známý neurochirurg, profesor MUDr. Vladimír Beneš, DrSc., se svému oboru věnuje už čtyřicet let. „Někdy se mi stává, že si prohlížím snímky pacientů i několik dní a přemýšlím, kudy na to. To je ve skutečnosti mnohem závažnější část operace nežli zákrok samotný,“ říká o operacích mozku.

2. 1. 2019 Redakce

Jaderná fyzička: Fyzika a malování mají něco společného

V 71 letech vede Grantovou agenturu České republiky, která rozděluje peníze na výzkum vědcům. Jací jsou dnešní mladí vědci, jak žijí ve srovnání s komunismem, vypráví v rozhovoru jaderná fyzička Alice Valkárová. Kromě vědy také ráda maluje.

28. 12. 2018 Michaela Bučková

Josef Lada: Nerozčiluju se kvůli malichernostem

Co by to bylo za Vánoce bez pohledů, kalendářů a knížek s kouzelnou zimou? Ladovskou zimou! Všichni ty obrázky známe.

21. 12. 2018 Redakce