Osobnosti

Marek Vašut o depresích: Nejtěžší je si to přiznat

Český herec Marek Vašut se už víc než patnáct let úspěšné léčí s depresí. Tato zákeřná nemoc ho přitom málem dohnala za hranu.

17. 9. 2018 Michaela Bučková

Jan Rosák: Mám rád staré věci

Oblíbený moderátor, dabér, herec. Loni oslavil sedmdesátku, se svou manželkou je čtyřicet let, při své práci si udržuje stále stejný humor a noblesu. Zanedlouho se opět objeví na televizních obrazovkách. V televizi Prima bude moderovat pořad s názvem Poklad z půdy.

9. 9. 2018 Redakce

Marek Vašut: Chci být aktivní senior

Česká herecká legenda Marek Vašut dává rozhovory výjimečně. Chrání si své soukromí, nemá rád sociální sítě. Pracovně se mu ale daří: „Jsem už 25. rokem na volné noze, a to znamená, že někdy mám hodně, jindy méně práce. Jsem ale klikař, kterému telefon s nabídkami zvoní,“ říká.

3. 9. 2018 Michaela Bučková

František Němec oslavil pětasedmdesát

Oblíbený herec, který je nejznámější z rolí tatínka ve snímku Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo doktora Řehoře z Nemocnice na kraji města, měl pětasedmdesát a u té příležitosti o něm vznikl dokument. Herec nepatří k těm, kteří by se svým soukromím běžně svěřovali, takže jde o věc poměrně unikátní.

1. 9. 2018 Redakce

Robert Jašków: Když pracuju se dřevem, jsem šťastný

Představitel drsného policisty ze seriálu Expozitura a nejrůznějších nesympaťáků a podrazáků je ve skutečnosti sympatický táta tří dětí, které je ze všeho nejraději na horách a rád vylepšuje domov.

22. 8. 2018 Redakce

Jiří Štěpnička: Umět pomoct je důležité

Charismatický herec, který ztvárnil řadu divadelních a televizních rolí se v poslední době na obrazovkách usadil jako sympatický primář v seriálu Modrý kód na Primě.

17. 8. 2018 Redakce

Zdeněk Pohlreich: Končím, ale snad mé myšlenky platí

Jeden z nejznámějších českých kuchařů se rozhodl ukončit svůj dlouholetý televizní pořad Ano, šéfe. Prima se nyní chystá odvysílat jeho poslední, už natočenou sérii.

16. 8. 2018 Redakce

Společný koníček Zlaty Adamovské a Petra Štěpánka: Cestování

Léto se láme, ale dovolená je vedle tropických veder pořád tématem číslo jedna. A cestování, které k dovolené nerozlučně patří, je oblíbenou činností jednoho slavného hereckého páru…

6. 8. 2018 Hana Švejnohová

Jak se cestovatel Stingl stal indiánským náčelníkem. Jediným v Evropě

152 navštívených zemí, 14 cest kolem světa, 43 knih ve 240 vydáních, celkem 17 milionů prodaných výtisků – to je ve zkratce příběh 87letého legendárního cestovatele Miloslava Stingla, se kterým server i60.cz nedávno přinesl rozhovor. Ten se věnoval také biografii, kterou o cestovateli napsal Adam Chroust. Zde přinášíme z knihy úryvek. 

29. 7. 2018 Michaela Bučková

Příběhy první republiky: Vojtěch Preissig - ze Světce do světa

Obec Světec najdeme u Bíliny v severních Čechách, v úpatí Českého středohoří. Historická obec i její přilehlé osady doplatily na povrchovou důlní činnost, takže postupem času se ze zemědělské oblasti stalo území, které bylo a je do současnosti velmi dotčeno těžbou uhlí.

23. 7. 2018 Soňa Prachfeldová