Osobnosti

Vzkaz Zdeňka Svěráka čtenářům i60.cz

Požádali jsme pana Zdeňka Svěráka, zda by byl tak laskav a poslal v této nelehké době vzkaz našim čtenářům - seniorům. Pan Svěrák našemu přání vyhověl. Tady jsou jeho laskavá slova.

Redakce

Vzpomínka na Karla Gotta

Dnes je tomu právě rok, kdy všemi sdělovacími prostředky, internetem a sociálními sítěmi proběhla smutná, strohá zpráva - zemřel Karel Gott.

Hana Nováková

Život v devadesáti? Jde to, když si umíte dělat legraci

Rudolfu Florčíkovi bylo devadesát let. Špatně chodí, je nemocný, přesto jsou jeho dny veselejší než život mnoha výrazně mladších lidí. „Hlavní je nepřestávat dělat blbosti. Užít si každý den, protože v tomto věku je vám jasné, že tady dlouho nebudete,“ říká. I když tady jednou nebude, něco zajímavého po něm zůstane.

Scarlett Wilková, redaktorka Magazínu Dnes

Zemřel oscarový režisér Jiří Menzel

Ve dvaaosmdesáti letech zemřel vynikajicí český režisér Jiří Menzel. „Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě,” uvedla jeho žena Olga na Facebooku.

Redakce

Jiří Pačinek: Sklář musí mít fortel i něhu

Letošní léto přineslo kromě různých omezení prostor pro poznávání krás Česka. Jistě jste i vy na svých toulkách potkali zajímavé lidi a seznámili se s umem zdejších obyvatel. Já jsem měla příležitost navštívit jedinečnou sklárnu uměleckého skláře Jiřího Pačinka v Kunraticích u Cvikova.

Božena Hažová, redakce

Akademický malíř František Hora, malíř Českého středohoří

„Po kolikáté už tudy chodím? Už ani nevím. Zdá se mi však, že jsem až součástí tohoto kraje. Když…

Jan Zelenka

Něco málo o původu jména Marie

Marie, Maruška, Márinka, Mařka a tak dále. Těch variant jména Marie by se mohlo napsat ještě daleko více. Na webu jsem jich objevil rovnou dvacítku. Zajímavé je, že do letošního roku se jedná o nejčastěji používané ženské křestní jméno.

Jan Zelenka

Oskarová herečka Helen Mirren slaví pětasedmdesát

Letos oslavila pětasedmdesát. Ale může být inspirací pro mnohem mladší ročníky. Jednak je skvělá herečka, ale také je jednou z mála dam ze světového šoubyznysu, které dokázaly zestárnout bez skandálů a zásahů plastických chirurgů.

Vratislava Hofmanová, redakce

Zemřel výtvarník a herec Miloš Nesvadba

V pětadevadesáti letech zemřel dlouholetý člen Národního divadla, výtvarník a tvůrce pořadů pro děti Miloš Nesvadba.

Redakce

Dana Medřická: Když v šedesáti přijde láska

Oslavila by nyní sto let. Zemřela, když jí bylo dvaašedesát. Příliš brzy, napadne leckoho. V jejím případě to platí dvojnásob. Nejen proto, že mnoha lidem chybí jako skvělá herečka, ale také proto, že právě v té době byla šťastná. Našla totiž lásku.

Vratislava Hofmanová, redakce
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu