Osobnosti

Zemřel slavný cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl, který navštívil 152 zemí a vydal přes čtyřicet knih

Po dlouhé nemoci zemřel ve věku 89 let cestovatel, etnograf, spisovatel a také indiánský náčelník Miloslav Stingl. Připomeňme si tuto slavnou osobnost prostřednictvím rozhovoru, který jsme vydali před dvěma lety.

Michaela Bučková

Holka, po šedesátce se musíš starat o sebe, řekla si Olga Fečová, která je nyní navržena na státní vyznamenání

Olga Fečová si v šedesáti udělala řidičák, v pětašedesáti maturitu, v sedmdesáti se začala učit hrát na housle. „Rozhodla jsem se, že se budu více starat o sebe, když jsem dříve furt neměla čas,“ říká. Svůj život totiž zasvětila jiným. Vychovala řadu úspěšných muzikantů. Nyní je za to navržena na státní vyznamenání.

Vratislava Hofmanová, redakce

Nadace fotbalových internacionálů vytvořila unikátní databázi všech reprezentantů

Nadace fotbalových internacionálů spustila nové webové stránky, jejichž součástí je databáze všech hráčů české národnosti, kteří české země, Československo nebo Českou republiku od roku 1906 reprezentovali.

Redakce i60

Adam Vojtěch: I po uvolnění koronavirových pravidel by senioři měli vycházet co nejméně

Ačkoliv se řada opatření, zákazů, příkazů a doporučení v souvislosti s pandemií COVID-19 v poslední době rozvolňuje. Nicméně senioři jako nejohroženější skupina by se měli podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha stále držet spíše doma.

Redakce

Na chatu s... V úterý 28. dubna diskutujte on-line s herečkou Ilonou Svobodovou

Ilonu Svobodová možná znáte jako výraznou postavu ze seriálu Ulice, kde hraje Jitku Farskou. Ale „záběr“ této temperamentní herečky je mnohem širší. Spolupracuje s několika pražskými divadly, točí, dabuje a učí na Pražské konzervatoři, kde působí i v manažerské funkci – je vedoucí hudebně dramatického oddělení.

Petr Orálek

Zemřela Heda Čechová, noblesa i elegance na televizní obrazovce

Příjemný a kultivovaný hlas, noblesa a elegance. To byla šarmantní dáma, která vždy patřila k ideálům ženské krásy. Heda Čechová, populární televizní hlasatelka z šedesátých let minulého století, zemřela ve věku jedenadevadesáti let.

Redakce

Na chatu s cukrářem Josefem Maršálkem - dnes od 14.00 hodin

Lidé ho znají zejména jako porotce z televizní soutěže Peče celá země. Pekař a cukrář Josef Maršálek bude dalším hostem našich besed s názvem "Na chatu s...". Otázky pro Josefa Maršálka nám posílejte na adresu chat@i60.cz, anebo se ptejte přímo ve středu 29. dubna od 14.00 hodin.

Redakce

Na chatu s Magdalenou Borovou, dlouholetou členkou Činohry Národního divadla - dnes od 14.00 hodin

Nepatří mezi populární herečky známé z televize a filmu, ale přesto je to výrazná herečka. Orientuje se téměř výhradně na divadlo, v tom Národním patří mezi opory činohry už přes patnáct let. S Magdalenou Borovou můžete on-line diskutovat v rámci projektu Na chatu s... ve středu 22. dubna od 14.00 hodin.

Petr Orálek

Na chatu s Petrou Nesvačilovou - dnes od 14.00 hodin

Herečka, scénáristka a režisérka Petra Nesvačilová bude dalším hostem našich on-line besed s názvem "Na chatu s...". Otázky Petře Nesvačilové můžete posílat na adresu chat@i60.cz, anebo se jí přímo ptát v pátek 17. dubna od 14.00 hodin.

Redakce

Na chatu s Janem Čenským dnes od 14.00

Herec Jan Čenský se dostal do povědomí diváků zejména jako představitel princů a králů ve filmových pohádkách. Oblibu mezi diváky si získal také díky řadě rolí v televizních seriálech, naposledy v seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Dnes od 14.00 hodin bude Jan Čenský odpovídat na dotazy čtenářů na chatu portálu i60.cz.

Redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.