Osobnosti

Polozapomenutý recitátor

Víte, co mají společného Zelené peří, Plzeňská porta, Docela malé divadlo Litvínov, Václav Hrabě, Karel Kryl? Pro ty, kdo vědí, už se nemusím dále rozepisovat. 

ivana kosťunová

Zavzpomínejte na Honzu Vyčítala

Když jsem poprvé uslyšela Vyčítala zpívat, byl to pro mne trochu šok. Špatná výslovnost některých…

ivana kosťunová

Alfred Baudyš: Dvakrát unikl smrti, teď oslavil sté narozeniny

Za druhé světové války ho málem popravili ruští vojáci. A po válce ho při práci v dole přejela nákladní vlečka. Alfred Baudyš přežil díky své odvaze a vůli všechny útrapy. Nyní slaví se svou početnou rodinou sté narozeniny.

Jan Raška

200 let od narození Boženy Němcové

Před 200 lety 4. února 1820 se narodila ve Vídni jedna z nejznámějších českých spisovatelek Božena Němcová, vlastním jménem Barbora Panklová. Byla údajně dcerou české služky a panského kočího, rakouského Němce.

Jarmila Komberec Jakubcová

Rok Adolfa Loose

Dnes byl v prostorách Studijního a dokumentačního centra Norbertov v Praze 6 – Střešovicích oficiálně vyhlášen Rok Adolfa Loose 2020.

Redakce

Fotbaloví internacionálové slavili kulaté narozeniny

Na sklonku minulého roku se uskutečnila oslava kulatých narozenin čtyř bývalých fotbalových reprezentantů. Slavnostní oběda v pražském hotelu Don Giovanni se na pozvání Nadace fotbalových internacionálů zúčastnili Karel Dvořák slavící sedmdesátiny a tři čerství padesátníci: Martin Hašek, Jan Suchopárek a Radim Nečas.

Petr Orálek

Jediný pomník Charlotty Masarykové najdete ve valašském Hutisku

Pomníků a soch T. G. Masaryka je řada, ale jeho žena Charlotta má jeden jediný. Ve valašské obci Hutisko, v odlehlém místě, takže je málo známý. Tamní obyvatelé ho postavili, protože věděli, že tato dáma si pomník zaslouží.

Redakce

Věnujte se mnou tichou vzpomínku osobnostem, které letos odešly do uměleckého nebe

Vánoce jsou časem radosti, setkání, ale také vzpomínek na osoby blízké a našim srdcím milé. Zavzpomínejte se mnou na známé české osobnosti, které nás opustily v roce 2019.

Lenka Hudečková

Jiří Šlitr byl pilný výtvarník, rád kreslil i erotiku

Jiří Šlitr, jeden z nejvýznamnějších českých umělců 20. století, byl mužem mnoha talentů – skladatel, zpěvák, herec, ale i výtvarník. Jeho výtvarné dílo zachycující lidské typy či kavárenský život je až do 15. února možné obdivovat v pražské Galerii Villa Pellé.

Michaela Bučková

Ladislav Špaček: Po 30 letech jsme k sobě ohleduplnější

Ladislav Špaček se ani ve svých sedmdesáti letech nenudí. Právě mu vyšly dvě nové knížky, objíždí republiku se svými přednáškami, chystá se napsat další knihu.

Michaela Bučková
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.