Osobnosti

Olivia de Havilland. Hollywodská kráska bude mít 103 let

Slávu jí přinesl legendární film Jih proti Severu. Hrála sokyni hlavní hrdinky Scarlett O‘Hara, hodnou a obětavou Melanii. Z té role si ji pamatují lidé na celém světě, ale málokdo nyní ví, že tato dáma stále žije. Nedávno o sobě dala vědět.

3. 4. 2019 Redakce

Čtenářský deník 2

Ráda čtu životopisné knihy. František  Jílek napsal již v roce 1972 román s názvem T. A. Edison,…

26. 3. 2019 Věra Lišková

Daniela Kolářová: Plná hlava premiéry

Léta září v divadle, ale proslavila se i před kamerou. Filmy a seriály, ve kterých hrála, patří u nás k těm nejoblíbenějším. Co právě Daniela Kolářová chystá a co jí dělá radost?

20. 3. 2019 Redakce

Jacqueline Kennedyová - šťastná až ve vyšším věku

Letos by se dožila devadesáti let. Zemřela však v pouhých čtyřiašedesáti. Přestože nebyla na světě dlouho, stala se jednou z nejznámějších žen světa a mnohé ženy ji dodnes považují za jednu z ikon světové módy.

16. 3. 2019 Redakce

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Ve věku 86 let zemřel člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka. Ztvárnil mnoho televizních i divadelních rolí. Za vedlejší roli ve filmu Babí léto byl oceněn Českým lvem.

14. 3. 2019 Redakce

Poslední vlak Mirka Hoffmanna

Počátkem sedmdesátých let se v hudebním dění začal prosazovat styl country. Jedním ze zakladatelů…

13. 3. 2019 ivana kosťunová

Kardiochirurg Jan Pirk: Pacient nemá jen srdce, ale i duši

Jan Pirk je ten typ lékaře, kterého by si u operace přál každý. Především když se jedná o tak náročné výkony, jako jsou operace spojené se srdcem. V 70 letech má profesor Pirk za sebou přes sedm tisíc operací a k tomu 270 úspěšných transplantací srdce.

10. 3. 2019 Jana Nevěčná

Jan Hnízdil: Vystoupil jsem z hlavního proudu

Dvacet let strávil jako internista a rehabilitační doktor v bílém plášti a předepisoval pilulky. Pak zjistil, že přes veškerou snahu klasické medicíny se u mnohých pacientů léčebný efekt ne a ne dostavit.

2. 3. 2019 Jana Nevěčná

Herečka Zdenka Procházková: Pozdní láska je ta pravá

Do Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě zavítala v sobotu 8. února vzácná návštěva, herečka Zdenka Procházková – Hartmann. Filmová, divadelní a televizní hvězda, která 4. dubna oslaví 93. narozeniny, přijela vyprávět o svém životě a ochotně odpovídala na otázky početného publika.

23. 2. 2019 Redakce

Marie Calma, můza, kterou obdivoval a nakonec zradil Leoš Janáček

Největší moravské lázně Luhačovice proslavil kromě léčivých pramenů také bohatý kulturní život.

21. 2. 2019 Redakce