Osobnosti

Nestačí lásku hlásat jen slovy

Antonín Švehla nebyl jen politik, ale byl to především „člověk z masa a kostí“. Vypadal prý jako anglický lord, ale mluvil někdy velmi jadrně. Přečtěte si třetí díl seriálu o Antonínu Švehlovi.

11. 2. 2019 Redakce

Antonín Švehla: Demokracie není jen právo, ale také povinnost

Antonín Švehla byl člověkem, který po celý svůj život zůstal věrný svým ideálům a zároveň neodmítal přijímat nové impulsy a myšlenky od svého okolí. Přečtěte si druhý díl seriáu o Antonínu Švehlovi.

7. 2. 2019 Redakce

Rekordman Ladislav Míka jel Jizerskou padesátku již 44krát

Pokud se sedmasedmdesátiletý Ladislav Míka postaví tuto neděli 10. února 2019 na start závodu v běhu na lyžích Jizerská padesátka - Memoriál Expedice Peru 1970, stane se tak po pětačtyřicáté. Opět by tím posunul vlastní rekord.

5. 2. 2019 Redakce

Venkov jedna rodina

V našich dějinách není žádný jiný člověk,který by byl premiérem ve třech vládách. Byl jím sedlák a státník Antoním Švehla. V krátkém seriálu tuto osobnost představíme z té méně známé stránky.

2. 2. 2019 Redakce

Lev s bílou hřívou

Lev s bílou hřívou. To jsou první slova, která mě napadnou při vyslovení jména Luděk Munzar.  Tak…

26. 1. 2019 ivana kosťunová

Zemřel Luděk Munzar, pan herec ze staré školy

Luděk Munzar patřil přes tři dekády k oporám pražského Národního divadla, Kromě filmových a seriálových rolí se výrazně uplatnil i v rozhlase a dabingu. Významný český herec zemřel dnes v ranních hodinách doma ve svém bytě v Modřanech. Bylo mu 85 let.

26. 1. 2019 Redakce

Liběna Rochová: Chce to odvahu, otevřenou mysl a radovat se z maličkostí

První dáma české módy, nositelka mnoha vyznamenání, profesorka UMPRUM Liběna Rochová prožívá šťastné období.

25. 1. 2019 Redakce

Adolf Loos: Muž, který pramálo dbal o veřejné mínění

Inspiraci pro moderní a jednoduchou stavbu či pro nápadité zařízení interieru můžete hledat ve dvou pražských vilách, jejichž autorem je Adolf Loos. Müllerovu najdete ve Střešovicích a Winternitzovu na Smíchově.

20. 1. 2019 Redakce

Zveme vás na přednášku české vědkyně Heleny Illnerové

Je zima, dny jsou krátké, lidé trpí zimní únavou. Proč tomu tak v tomto ročním období je? Hraje v tom roli ubývající denní světlo?

18. 1. 2019 Redakce

Jitka Zelenková a její intimity

Intimity. Právě tak se jmenuje deska, kterou na podzim vydala a kterou si věnovala jako dárek k padesáti letům na hudební scéně.

17. 1. 2019 Redakce