Osobnosti

Oskarová herečka Helen Mirren slaví pětasedmdesát

Letos oslavila pětasedmdesát. Ale může být inspirací pro mnohem mladší ročníky. Jednak je skvělá herečka, ale také je jednou z mála dam ze světového šoubyznysu, které dokázaly zestárnout bez skandálů a zásahů plastických chirurgů.

Vratislava Hofmanová, redakce

Dana Medřická: Když v šedesáti přijde láska

Oslavila by nyní sto let. Zemřela, když jí bylo dvaašedesát. Příliš brzy, napadne leckoho. V jejím případě to platí dvojnásob. Nejen proto, že mnoha lidem chybí jako skvělá herečka, ale také proto, že právě v té době byla šťastná. Našla totiž lásku.

Vratislava Hofmanová, redakce

Vážíme si toho, že nás dal osud dohromady, slavíme každý den, říkají Zlata Adamovská a Petr Štěpánek

Nedávno oslavili sedmé výročí svatby. Když si tehdy za krásného červnového dne na terase s výhledem na celou Prahu řekli své ANO, ženich už překročil Rubikon šedesátky dávno předtím, a pro nevěstu zralé krásy byl zatím v nedohlednu.

Hana Švejnohová

Na chatu s Přemyslem Bičovským - dnes od 14.00 hodin

Fotbalový reprezentant a člen Klubu prvoligových kanonýrů Přemysl Bičovský bude dalším hostem naší on-line besedy s názvem "Na chatu s...". Popovídat si můžete s Přemyslem Bičovským ve středu od 14.00 hodin.

Jan Raška

Zemřel slavný cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl, který navštívil 152 zemí a vydal přes čtyřicet knih

Po dlouhé nemoci zemřel ve věku 89 let cestovatel, etnograf, spisovatel a také indiánský náčelník Miloslav Stingl. Připomeňme si tuto slavnou osobnost prostřednictvím rozhovoru, který jsme vydali před dvěma lety.

Michaela Bučková

Holka, po šedesátce se musíš starat o sebe, řekla si Olga Fečová, která je nyní navržena na státní vyznamenání

Olga Fečová si v šedesáti udělala řidičák, v pětašedesáti maturitu, v sedmdesáti se začala učit hrát na housle. „Rozhodla jsem se, že se budu více starat o sebe, když jsem dříve furt neměla čas,“ říká. Svůj život totiž zasvětila jiným. Vychovala řadu úspěšných muzikantů. Nyní je za to navržena na státní vyznamenání.

Vratislava Hofmanová, redakce

Nadace fotbalových internacionálů vytvořila unikátní databázi všech reprezentantů

Nadace fotbalových internacionálů spustila nové webové stránky, jejichž součástí je databáze všech hráčů české národnosti, kteří české země, Československo nebo Českou republiku od roku 1906 reprezentovali.

Redakce i60

Adam Vojtěch: I po uvolnění koronavirových pravidel by senioři měli vycházet co nejméně

Ačkoliv se řada opatření, zákazů, příkazů a doporučení v souvislosti s pandemií COVID-19 v poslední době rozvolňuje. Nicméně senioři jako nejohroženější skupina by se měli podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha stále držet spíše doma.

Redakce

Na chatu s... V úterý 28. dubna diskutujte on-line s herečkou Ilonou Svobodovou

Ilonu Svobodová možná znáte jako výraznou postavu ze seriálu Ulice, kde hraje Jitku Farskou. Ale „záběr“ této temperamentní herečky je mnohem širší. Spolupracuje s několika pražskými divadly, točí, dabuje a učí na Pražské konzervatoři, kde působí i v manažerské funkci – je vedoucí hudebně dramatického oddělení.

Petr Orálek

Na chatu s cukrářem Josefem Maršálkem - dnes od 14.00 hodin

Lidé ho znají zejména jako porotce z televizní soutěže Peče celá země. Pekař a cukrář Josef Maršálek bude dalším hostem našich besed s názvem "Na chatu s...". Otázky pro Josefa Maršálka nám posílejte na adresu chat@i60.cz, anebo se ptejte přímo ve středu 29. dubna od 14.00 hodin.

Redakce
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.