Osobnosti

Ladislav Vízek: svatba jako řemen

Bývalý slavný fotbalový reprezentant Ladislav Vízek, majitel zlaté olympijské medaile z roku 1980, před dvěma lety prokázal, že má talent i na tanec. Ve StarDance mu fandili i ti, kteří na fotbalový stadión v životě nevkročili. Před několika dny překvapil znovu, když se v 63 letech podruhé oženil.

16. 12. 2018 Redakce

Jitka Pagana: Dovedu spát i deset hodin

Když na Primě skončila reality show Ano, šéfe!, v níž exceloval Zdeněk Pohlreich, nahradil ji pořad Ano, šéfová! V něm vystupuje Jitka Pagana a její syn Santo.

9. 12. 2018 Redakce

Jiří Babica: Nejdivočejší Silvestr? Tajfun v Austrálii

Známý kuchař, nadšený sportovec, majitel obchodu a servisu s lyžemi Jiří Babica je vášnivým cestovatelem. Kde všude strávil Vánoce nebo Silvestra a co všechno tam zažil, o tom umí poutavě vyprávět. 

6. 12. 2018 Redakce

Fotbalista Antonín Panenka dnes slaví sedmdesáté narozeniny

Antonín Panenka. A gól. Jsme mistři Evropy. To hlásil legendární komentátor Karol Polák v červnu 1976 z Bělehradu do Československa. Fotbalista Bohemians Praha Antonín Panenka dosud neviděným způsobem kopl rozhodující penaltu a českoslovenští fotbalisté poprvé a zatím naposledy vyhráli mistrovství Evropy. 

2. 12. 2018 Redakce

Stanislava Součková - Ryšavá: Požehnaný život operní pěvkyně

Operní pěvkyně Stanislava Součková-Ryšavá by se 27. listopadu letošního roku dožila devadesáti pěti let. Před jedenadvaceti lety, 23. července 1997 sice podlehla zákeřné nemoci, ale její soprán a především koloraturní soprán budou navždy patřit mezi skvosty české opery.

24. 11. 2018 Zuzana Musílková

Kluci v akci jsou sehraný tandem

Jídlo je téma, které bylo, je a patrně i zůstane věčné, dokud bude existovat život na Zemi. A přestože tito dva báječní šéfkuchaři mají do seniorského věku ještě hodně daleko, ctí oba dávné tradice a také mnohem starší kolegy…

22. 11. 2018 Hana Švejnohová

Milena Holcová: Nebezpečnější než islám mně připadá Rusko

Miliarda a půl lidí ho vyznává, stejně tolik lidí se ho bojí, ale jen hrstka o něm něco ví. O kom je řeč? O zakladateli islámu Mohamedovi. Tedy, myslí si to spisovatelka a cestovatelka Milena Holcová. A proto o něm napsala knihu s názvem Já nic, já Mohamed. Její součástí je i návod, jak ji převyprávět dětem.

14. 11. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Spravedlivá mezi národy

Kdo ji u nás vlastně zná? Kdo zná Irenu Sendlerovou? Bylo to Polka. Prohledal jsem americké, polské a izraelské webové stránky a dostupné publikace a sestavil popis tohoto dech beroucího příběhu, tohoto strastiplného a přece úžasného života…

12. 11. 2018 Oldřich Čepelka

Zemřel Jan Petránek, poslední z novinářů

Už týden mám na papírku s poznámkami jméno Petránek. Chtěl jsem se podívat, co je nového ve světě z jeho úhlu pohledu, a už to nestihnu, škoda.

11. 11. 2018 Libor Ptáček

Moderátorka Hana Švejnohová: Vyzpovídala jsem v rádiu stovky osobností

Hana Švejnohová pracovala jako moderátorka v Českém rozhlase i na Frekvenci 1. V rozhovoru vypráví, na které osobnosti ráda vzpomíná, jak se jí změnil život poté, co odešla z éteru. „Například ministr hospodářství Karel Dyba během přímého přenosu dokonce zpíval,“ říká 63letá aktivní dáma.

7. 11. 2018 Michaela Bučková