Koronavirus

Sobota 28. března: Co by vám nemělo uniknout

V Itálii se uzdravila z nemoci způsobenou koronavirem 102 letá občanka Janova. Nemocí COVID-19 se nakazil i britský premiér Boris Johnson. Má zatím lehkou formu nemoci a dál řídí vládu z izolace. V Česku zavedlo Ministerstvo zdravotnictví řadu opatření v zařízeních pro seniory.

Jan Raška

Pátek 27. března: Co by vám nemělo uniknout

Čísla rostou. Během posledních 24 hodin se zvýšil v Česku počet testovaných lidí na koronavirus, počet nemocných i počet lidí, které nemoci podlehli. Nákaza vstoupila do několika zařízení, která se starají o seniory.

Jan Raška

Místo návštěv teď v SeniorCentrech používají videa

Přestože jsou SeniorCentra SeneCura uzavřena pro návštěvy, snaží se zaměstnanci všemi silami zprostředkovat kontakt klientů domovů s jejich rodinami. Chtějí zabránit tomu, aby se izolace podepsala na jejich psychickém stavu.

Redakce

Solidarita lidí je úžasná. Pijavice pomáhají o 106

Prezident Miloš Zeman je kdysi nazval pijavicemi. Premiér Andrej Babiš chtěl omezit jejich financování. Teď neziskové organizace dokazují, jak jsou potřebné. Po lékařích, sestřičkách, policistech, hasičích a prodavačkách si i ony zaslouží potlesk.

Antonín Vácha

Hyundai přispěje České republice v boji proti nemoci COVID-19 částkou 10 miliónů korun a dodávkou 20.000 respirátorů

Nošovický výrobce Hyundai Motor Manufacturing Czech a české zastoupení značky Hyundai Motor Czech…

Redakce

Čtvrtek 26. března: Co by vám nemělo uniknout

Obavy se naplnily, koronavirus udeřil na citlivých místech. Onemocnění COVID-19 potvrzeno u třinácti starých pacientů v oddělení následné péče Tomayerovy nemocnice a u sedmi klientů odlehčovací sociální služby v Českém Krumlově.

Jan Raška

Středa 25. března: Co by vám nemělo uniknout

Následník britského trůnu princ Charles se nakazil koronavirem, informoval ve středu královský palác. Jednasedmdesátiletý syn královny Alžběty II. má jen mírné příznaky a jinak se těší dobrému zdraví.

Redakce

Nadace Karel Komárek Family Foundation nabízí rychlé granty na podporu seniorů

Nadace Karel Komárek Family Foundation (KKFF) se rozhodla reagovat na současnou situaci vyhlášením tzv. rychlých grantů určených na podporu organizací, které pomáhají seniorům ohroženým pandemií koronaviru.

Redakce

Konečně omluva, hned se mi pod rouškou lépe dýchá

Ta omluva musela přijít. Premiér Andrej Babiš si po prvním nakaženém Čechovi čínským virem myslel, že všechno zvládne sám. Rozdávat roušky, kontrolovat stav pečiva v regálech, vybírat laboratoře na testování. Situaci ale neodhadl.

Antonín Vácha

Úterý 24. března: Co by vám nemělo uniknout

Češka, která je v tyrolském lyžařském středisku Ischgl v karanténě, se včera vydala na túru, kde se dostala do potíží. Zachránit ji musel vrtulník. Co dalšího by vám nemělo uniknout?

Redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.