To se sluší pro psí uši?

To se sluší pro psí uši?

21. 12. 2014

Petardy i petelice,
ty štvou Jana, psa však více,
když jdou lidé na oslavu,
neví kam má schovat hlavu,

neboť dopředu již tuší,
budou ničit jeho uši,
střílet v šílenosti davu, 
řevem provolávat slávu,

nedbaje němých kamarádů,
kteří to berou jako zradu,
všech těch svých pánů, paniček, 
jejich přiblblých srandiček.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Hezký večer, ráda bych se podělila s pejskaři, jejichž miláčci nesnášejí střílení, o zkušenost. Po šesti letech trápení jsem letos dostala od veterináře přípravek ALAVIS CALMING. Nevěřila jsem, že bude mít na Bertíka účinek. Včera a dnes jsem jej vyzkoušela, dala jsem mu okolo druhé dvě tobolky a asi za hodinu jsme absolvovali procházku. Přesto že střelba byla slyšet ze všech stran, byl jako vyměněný. Vyčůral se, přijímal odměny a NEJANČIL.... Najděte si tento přípravek na internetu....
František MENDLÍK
Milý Zdeno. Já němé tváři neublížím, ale mezi kinology nepatřím. Na vrátnici v Medlánkách mi byl přidělen služební vlčák, zhruba šedesátiletý. Ten pes pobíhal po své určité trase a dal se ošálit piškoty. Vyfasoval jsem noční na Silvestra. Začaly petardy. Pes knučel, tulil se ke mně na vrátnici a občas zmizel pod stolem. A já jsem v několika tóninách vykřikoval sprostá slova, z nihž Vy hovada bylo to nemírnější.
Soňa Prachfeldová
Na mou duši, psy to mučí.
Hana Rypáčková
Moc hezky napsané.Mně to vadí strašně, na rozdíl od mého psa.... Ale to je výjimka, většina psů jsou zoufalí a nechtějí ani venčit...
Zuzana Pivcová
To je název jako výzva! Mnoho lidí vůbec nechápe, že psi (i kočky v bytě na sídlišti) vnímají ten hluk daleko intenzivnějim nebo je jim to zkrátka jedno. Ale to se týká i různých rockových koncertů, nebo znám mládence, který si chce vydělat bubnováním na ulici a vedle sebe má celou dobu psa. Je to šílené. Jsem ráda, že jste to tak napsal, i když myslím, že zdejší čtenáři mají rádi zvířata.
Eva Mužíková
Pane Horenský, básníte mi z duše. Já v tuto dobu nenávidím všechny bezohledné " pyrotechniky". Silvestrovské oslavy musím tolerovat, umím si částečně poradit. Venčit jdu Bertíka naposledy tak okolo 18té hodiny, pak jsme převážně zalezlí s knížkou v koupelně. Ale nemohu se smířit s tím, že toto střílení se ozývá již od poloviny prosince až do poloviny ledna. Bertík, přestože má perfektní poslušnost, od těchto dnů musí být na vodítku i tam, kde je volný pohyb psů povolený. Je tak strašně vystresovaný, že by byl schopen utéci kamkoliv, jen nejdál od toho obtěžujícího zvuku... Mnohdy o něj mám opravdu strach, srdíčko mu buší, klepe se a na nic nereaguje... PROČ???

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...