Zaláskování

Zaláskování

24. 4. 2015

Nesmělý pohled z očí do očí
a jiskra přeskočí,
hlava se dívence z toho zatočí
a zítra první pozdravení
je jako něžné pohlazení.
Jak však káže dobrý mrav,
sklopí k zemi svůj zrak.

Dívenka už maličko
přezrálá,
a přesto s ní
ta láska zamává.
Co na tom,
že má stříbrem prokvetlý vlas,
zaláskovat se může znovu,
zas.

I pro ni ještě kvete
Máchův máj
a za lásku,
za lásku
šla by světa kraj.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Ovšem některé ženy dají přednost zajíčkovi metrosexuálovi anebo bankovnímu účtu bez ohledu na věk. Nic z toho se mě netýkalo.
Elena Valeriánová
Radku, konečně jsem se dnes zasmála i když smutná nejsem). Musím to napsat do OTÁZKY DNE. Já bych chtěla vidět pana syna, co by mámě řekl, kdyby si přivedla nějakého zajíčka o dvacet let mladšího. Není důležitá tělesná schránka, ale ta duše, co je v ní. Pokud teda to není nějaký zavšivenec s nedbalou ušmudlanou elegancí.
Radovan Cakl
Eleno, hezky jsi to vyjádřila. Když mě poprvé viděl Jitky syn, prý řekl: " Mami, ale vždyť je starej a šedivej". Ale brzy uznal, že na tom vůbec nezáleží.
Eva Mužíková
Eleno, věk v lásce opravdu nerozhoduje. Jen si myslím, že čím déle je člověk sám, tím více se brání či obává nového citu.
Zuzana Pivcová
Já jsem vlastně byla zaláskovaná a mávalo nebo spíš tlouklo to se mnou skoro pořád, a díky tomu mi, "dívence", nějak nestačilo dojít, že už jsem dozrála, ne-li trochu přezrála. Za Váš správný nadhled děkuji.
Elena Valeriánová
Děkuji, že jste si našli chvilku. Fotku jsem vložila po poznámce pana Radka C., že je to tak lepší. Pane Farský děkuji, ten Váš verš je krásný.
Miluše Hasenohrlová
Když je člověk zamilovaný, tak nekouká na roky.Krásné !!!Líbí se mi, že vím komu to píšu paní Eleno :-)
Libor Farský
Na světa kraj a šel bych bosý za láskou prokvetlou stříbrem rosy
Růžena Antlová
Láska kvete v každém věku a vy o ní dokážete psát ve verších. Pěkné líbí !!!!!!!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.