Ten maturitní čas
FOTO: autorka

Ten maturitní čas

24. 5. 2016

Když květen se rozvoní

a básník skládá verše z květů,

co otevřou i okno zapomnění

na prošlou vstupenku do mládí,

celý kraj voní po šeříku,

jak tenkrát, když patřil nám svět.

 

A milenci jsou stejného věku,

jak my před půl stoletím,

ruku v ruce jdou proti proudu času,

polibky chutnají po jahodách

v ten specifický čas

a všichni toužíme po lásce.

 

Svět patří našim vnukům,

co právě maturují,

držíme palce a věříme jim,

před půl stoletím jsme také byli

studenty, co patřil jim svět.

Tak hodně štěstí přejeme!

 

Babičky, dědové, co mají letos

půl století od maturity,

já, on i ty, i ostatní,

a láska jde zase kolem nás

v ten maturitní čas,

stejně jak tenkrát ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(4.5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Skvělá koncovka
Jarmila Peerová
Ale že nám ten život od dob prvních lásek a dob studentských rychle utekl,že ? Moc hezky napsané...
Marie Magdalena Klosová
Jitko,vzpomínky se melancholicky vracejí,ale přesto,je dobré NAJÍT SE se svou láskou,starou,či novou,i po půl století.Pořád je to síla! mm
Jitka Chodorová
Jejda pane Oldřichu, nechodili jsme spolu do školy? Taky máme ten sraz tento pátek! Prozradím kde, v Plzni.
Oldřich Čepelka
No pěkně se tu "odhalujete"! 50 let od maturity. A jejda, já mám tu oslavu tento pátek! Tajk to jsme minimálně s Jitkou a Zuzanou téměř nastejno!
Jitka Chodorová
Děkuji všem za milé komentáře.
Jana Šenbergerová
Před 51 lety mi začínal "svatý týden". Bylo letní teplo a já ho strávila u přehrady s ruskou literaturou v kabele. Ani si nevzpomínám, kterého velikána jsem si tehdy u maturity vytáhla. S tou láskou, která i teď jde kolem nás, jsi to hezky trefila, Jitko. Tvým vnoučatům přeji, ať všechny zkoušky dospělosti zvládnou co nejlépe. :-)
Květoslava HOUDKOVÁ
Každá báseň nemusí mít rým - myslím, že ten nemají mnohé jiné. My jsme - myslím - všichni amatéři - hlavně mít aspoň kousek "básnického střeva" + odvahu napsat !
Alena Várošová
Jitko, moc pěkná vzpomínka na naše mládí, maturity,současný život.Zařadila bych to do vyprávění,ne do prózy.Jinak z tvých slov je cítit láska pro rodinu,vnuky,přírodu a vše hezké co život nabízí.jen ti chybí to moře,po kterém toužíš.Atˇse ti sen splní.5*
Hana Rypáčková
Hezké vzpomínání a připomenutí. Už jsme měli setkání po 50 a vůbec nám to nepřišlo....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...