Posvátný háj
Ilustrační foto: Ladislav Vesecký

Posvátný háj

26. 10. 2016

Bydlím u zámeckého parku, který čítá asi 521 stromů, stal se pro mě posvátným hájem, kde od dubna do konce října trávím denně spoustu času.

Teď nastane pětiměsíční půst, park je přes zimu zavřený. Bude se mi moc stýskat po mých vzácných přátelích, stromech, které mi dávaly neuvěřitelnou sílu.

Milý, něžný kaštánek, paní borovice, vždy dobře naladěná, vtipálek pan smrček, vždycky mě rozesmál, statná lípa, z jejich květů budu v zimě popíjet čajík.

Velký, pevný dub a v něm malý mužíček Dubínek. Javorový strom a v něm obr javorový.

A moje největší kamarádka - stromová žena z jasanu, jí jsem se mohla svěřovat se vším, co mě trápilo i co mě těšilo.

Všem Vám  přeji laskavý a vlídný podzimní čas. S láskou, pokorou...

příroda stromy
Hodnocení:
(4.7 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Krausová
Květo, bydlet u zámeckého parku je super. Až na tu zimní přestávku. To já naštěstí do lesa mohu kdyko-li. Miluji stromy a Vy o nich s pokorou a láskou píšete. Jen je škoda, že jste nepřidala snímky přímo z parku. Jistě se na jaře zase setkáte.
Zdenka Jírová
Zámecké zahrady jsou krásné v každé roční době, máme ji také, naštěstí návštěvy nejsou časově omezeny, tak se v ní procházíme i v zimě,kdy přilepšujeme ptákům a kachnám na rybníce, pokud nezamrzne.
Jana Šenbergerová
Fotka je nádherná a přesně vystihuje současný stav podzimu.
Jana Šenbergerová
Krásné vyznání stromům. Dnes jsem si jejich podzimních hávů užila do sytosti cestou do Šumperka, kde na rozdíl od Hor svítilo sluníčko a lesy se koupaly ve zlatě. O té kráse se mi dnes snad bude i zdát.
Naděžda Špásová
Parky a les mám taky moc ráda. Vaše vyznání stromům je krásné. *****
Ladislav Vesecký
Paní Bělová, jsem mile potěšen, že jste si vybrala mé foto krásného Jesenického podzimu.
Alena Vávrová
Krásné vyznání doplněné krásnou fotkou! Také mám ráda stromy a obdivuji je v jejich kráse a rozmanitosti v každém ročním období.
Eva Balúchová
Mám ráda všechny stromy,malé,velké.zelené,kvetoucí i suché jsou krásné.Nejhezčí jsou barevné na podzim..Fotka p.Veseckého se k vašemu článku moc hodí.
Karel Boháček
Taktéž má parketa. Svět stromů miluji.
Zuzana Pivcová
Určitě máte k stromům krásný vztah a ony Vám to patřičně oplácejí. A na jaře se zase shledáte. V zimě jsou v parku asi neudržované cesty, proto to uzavření pro veřejnost.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.