Vlčí máky

Vlčí máky

1. 9. 2014

Zase jdu cestou známou
z malého nádraží
za svou mámou.

Vlaky tu staví již léta,
rok s rokem se střídá.
Nic se tu nemění,
každý rok rozkvetou
vlčí máky červené,
bílé i zdobené,
pro potěšení.

Kam  jsi se schovalo
dětství mých
makových panenek?
Dětství mých vlčích máků?

Natrhám kytici
rudě i bíle zářící,
co zde léta zdobí pole, 
trať i silnici.

Pokládám mamince
do dlaní
zbloudilou kytičku
vlčích máků.
Kytičku krásného dětství,
prošlého mládí
a přicházejícího stáří.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Krásné verše a vlčí máky pro maminku. Jedno takové nádražíčko, spíš zastávku, kde se to v létě máky červená, míjím, když jezdím z Nymburka na Prahu. Mamince k jubileu vše nejlepší, hlavně zdraví!
Libor Farský
To je hezoučké.
Hana Rypáčková
Hezké setkání s rodinou při devadesátce maminky.Vzpomínám na 90 mojí maminky.Byly to její poslední narozeniny.
VANDA Blaškovič
Milá Vladko, dovoluji si pogratulovat touto cestou Tvojí mamince k zítřejším 90. narozeninám. Nechť vlaky staví stále na malém nádraží Vašich životů. A nechť vlčí máky nikdy neodkvetou. Vanda.
Jana Šenbergerová
Krásná kytička, zajímavá básnička. Mám vlčí máky moc ráda.
Vladka Steinová
Dobrý den, p.Zuzano, děkuji.Básničku jsem připravila v červnu,vychází z reálu,to nádražíčko je 50 km od Prahy směr západ, kde jsem vyrostla. Akde žije maminka.A lehce jsem na ni zapom..Moc děkuji Vladka
Zuzana Pivcová
Už Vás začínám na první pohled rozeznávat jako autorku, Váš lehce posmutnělý tón a náznak rýmu. To je pro Vás příznačné a zde mezi ostatními jedinečné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...