Když modrobílá dohořívá

Když modrobílá dohořívá

22. 9. 2014

Ta letní modrobílá,
co slunkem zalívá se,
pomalu odchází nám,
v celé své letní kráse.

Prázdný je trůn,
a podzim nemá práci,
usednout naň, než
odletí tažní ptáci.

Listí barvami hýří,
ustanou letní hrátky,
osiří les i park
a všechny předzahrádky.

To léto odchází,
a tím se loučí s námi,
slunce už nepálí,
jen hřeje vzpomínkami.

A letní lásky chřadnou,
nemajíc další sílu,
a moře tiše pláče,
když potkáš mořskou vílu.

To léto dohořívá,
a jeho modrobílá,
ztrácí se v ranní mlze,
však ubývá jí síla.

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
A před námi je zase léta čas ... koloběh života naplnil se zas. Hezká básnička.
Lidmila Nejedlá
Ano, hezky jste napsala, že nám zůstanou vzpomínky na léto, i když nejsou jen hřejivé. Hezké rozloučení.
Jarmila Peerová
I když modrobílá dohořívá,teplé barevné tóny nastupují,mlžné opary ozdobí rána a já chválím Jituško tu příjemnou,milou a něžnou básničku,která mává létu na rozloučenou...napsala jsi to moc pěkně...
Zuzana Pivcová
je to trochu teskné pomyšlení,ale je to zároveň i zákonité, přírodou dané. A Ty se té přírodě umíš moc hezky přiblížit.
Olga Štolbová
Jíťo, krásné rozloučení s létem, ale on ten barevný podzim má také něco do sebe.
Jana Šenbergerová
Už je to tak, Jitko. Obloha bývá zas už černošedá a modrobílou aby člověk hledal. Dnes se u nás úspěšně střídají obě kombinace a mezi nimi občas vykoukne slunko zlatovlasé.
Jitka Chodorová
Děkuji vám děvčata za přízeň ,vaše komentáře mě velice potěšily.
Soňa Prachfeldová
Však letní čas přijde zas, čas proměny je věčný a buďme mu za to vděční ... krásné !
Zdeňka Vítková
Hezké rozloučení s létem Jitko, bude mi také smutno!Zvlášť, když se dívám na moje foto Pálavských vrchů a Mušovských jezer.Třeba až tam brzo na jaře či v létě zase budu koukat brzo ráno na tuhle krásu,pořídím možná nejen nové fotografie,ale třeba mě i něco napadne a podělím se o to i s Vámi všemi.Děkuji redakci za dobrý nápad .
Marie Magdalena Klosová
Právě včera jsem si posteskla,že by jaro,léto mělo trvat déle.Vždyť teprve před nedávnem kvetly kaštany,teď už padají.Je v tom vždy kus melancholie,ať se tomu bráníme nebo ne.Ale je tu i záruka,že se to zase zopakuje.A pak,každé období má svá kouzla.Tak přeji krásné podzimní dny,milá Jitko.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.