Ve věku 91 let zemřela herečka Věra Kubánková
FOTO: Česká televize

Ve věku 91 let zemřela herečka Věra Kubánková

14. 4. 2016

Ve věku 91 let zemřela ve středu herečka Věra Kubánková, nositelka ceny Thálie za celoživotní dílo z roku 2006. Jednou z jejích posledních rolí byla babička ve filmu Kobry a užovky. Známá je především návštěvníkům pražských divadel, na jejichž scénách se objevovala od roku 1952. Poslední role ztvárnila v Divadle Na Jezerce, kde působila nepřetržitě od roku 2005. O jejím úmrtí dnes informoval principál divadla Jan Hrušínský.

Věra Kubánková se narodila v rodině českého důstojníka v Košicích 22. července 1924. Na jevišti se začala objevovat nejprve v divadle v Jihlavě a Zlíně, od roku 1952 v pražském Realistickém divadle. Významnou etapou její herecké dráhy bylo působení v Divadle Za branou (1967 až 1972), kde se podle svých slov pod vedením Otomara Krejči naučila nejvíc. Po násilném ukončení činnosti tohoto divadla se vrátila do Realistického divadla.

V Divadle Na Jezerce působila hrála v inscenacích Lásky paní Katty, Petrolejové lampy, Ženitba a naposledy v roli napsané přímo pro ni, ve hře Komedianti. K jejím devadesátinám divadlo uspořádalo velkou retrospektivní výstavu.

V divadle vytvořila bezpočet rolí, další přidala ve filmu a v televizi. Televizní diváci ji znají také ze seriálů Dobrá čtvrť, Hraběnky, Nemocnice na kraji města - Nové osudy, Expozitura, Kriminálka Anděl a Comeback. Bohatá je i její filmografie. Z posledních let jsou v ní mimo jiné celovečerní snímky Zdeňka Tyce Smradi a Žiletky.

Kubánková působila také v rozhlase a v dabingu, za celoživotní mistrovství v dabingu obdržela v roce 1999 Cenu Františka Filipovského. V 80 letech účinkovala v klipu k písni Virtuální duet skupiny Tata Bojs.

 

film herci úmrtí
Hodnocení:
(1 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
OLYMPIJSKÁ TIPOVAČKA 2026

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

Tipovací soutěže se může zúčastnit každý registrovaný čtenář (registrovat se můžete zde), který bude soutěžit pod svým jménem, anonymní profily (přezdívky) či vícečetné profily nejsou přípustné. Rovněž není přípustné, aby z jedné I.P. adresy soutěžilo více soutěžících (to platí i pro rodinné příslušníky). Soutěžící odpovídají na redakcí vypsané tipovací příležitosti, které po celou dobu olympiády najdou soutěžící v sekci Soutěže, rubrice Tipovačka. Tipovat lze vždy až do zahájení jednotlivých sportovních klání (uváděno v SEČ, časy jsou přibližné, protože se starty jednotlivých disciplín mohou posouvat). Za správný tip obdrží soutěžící body - počet bodů je vždy uveden u tipovací příležitosti. Body se postupně sčítají, vyhrávají soutěžící s největším počtem bodů, které se sečtou po skončení zimní olympiády.

Všechny odpovědi musí být číselné, vyjma otázky "Která země získá nejvíce olypijských medailí". Například na otázku "Získá někdo z českých sportovců zlatou medaili? (ANO 1, NE 2)?" odpovídejte číslem 1 v případě, že si myslíte ANO, v případě, že si myslíte NE, vložte do políčka pro odpověď číslo 2. U výsledků hokejových zápasů odpovídejte také čísly a to bez mezer, tedy např. 6:2 (číslo, dvojtečka, číslo bez mezer). POZOR - špatně zapsaný tip nebude uznán!

Redakce si vyhrazuje právo tipovací příležitost zrušit, například z důvodu zrušení závodu kvůli nepřízni počasí.

Pro tři soutěžící s největším počtem bodů máme připraveny věcné ceny. Vítěz získá sportovnín náramek měřící čas, puls, kroky atd., další dva soutěžící pak knižní ceny. V případě zisku shodného počtu bodů rozhodne o vítězích los.

V olympijské tipovačce se zaměříme především na české reprezentanty a samozřejmě na disciplíny, kde lze očekávat zisk některé z medailí. 

Tak neváhejte, zkuste si i vy olympijskou tipovačku.Tipovat můžete už nyní na tomto místě.

 

 

Kvíz i60 - 5. týden

Tento týden budeme relaxovat v lázních. České lázeňství je tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.