Jste na portále i60 poprvé? Tady je návod, jak psát články, vkládat fotografie, bavit se...

Jste na portále i60 poprvé? Nevíte, jak se na něm registrovat, jak vkládat články, soutěžit či bavit se s ostaními čtenáři? Zde je základní návod, jak se pohybovat na portále i60.

Nejprve krátké představení

Magazín i60 je určen aktivním seniorům - jsou to právě oni sami, kdo obsah magazínu utváří. Kdokoli se na portále registruje, může psát příspěvky o dění v tuzemsku či zahraničí, reportáže, rozhovory, tipy na dovolenou, výlety či kulturní události, ale i básně, povídky či recepty. V tom je právě magazín i60 unikátní - čtenáři si jej píší sami!

Registrace a přihlášení

Čtenář, který se rozhodne přispívat do magazínu i60, anebo se účastnit jeho soutěží, se musí nejprve zaregistrovat. Vstup do registračního formuláře je na úvodní straně portálu, anebo zde. Kromě povinných údajů pro registraci jako je jméno, příjmení, e-mail a heslo, doporučujeme vyplnit také údaje o adrese a telefon. Je to z toho důvodu, že čtenáři s takto vyplněnými údaji mohou rychleji očekávat zaslání cen ze soutěží. Registrace je v této nové verzi rozšířená, dalšími nepovinými údaji jsou také informace o povolání, koníčcích, ale i datu narození - tyto rozšířené údaje slouží k vyhledávání přátel, ale i případných partnerů v Seznamce

Pokud někdo heslo zapomněl, požádá si o nové heslo (u přihlašovacího formuláře kliknete na Zapomenuté heslo).

Hned na hlavní stránce, homepage, má čtenář přehled všeho nového, co se v poslední době událo: nejnovější články se řadí v levém sloupci pod sebou dle data vydání, v pravém sloupci je pak přehled nejnovějších komentářů, diskusí, nových soutěží i nově přihlášených modelek. V tabulce je pak možné sledovat, které články byly za poslední měsíc nejčtenější, jaké měly nejvíce komentářů a které nejvíce hvězdiček, jež označují kvalitu článku, tedy jak se komu text líbil.

Po přihlášení pak každý registrovaný čtenář uvidí nejnovější komentáře ke svým článkům, ale i nové vzkazy od přátel či nové žádosti o přátelství.

Profily čtenářů - vkládání článků a fotografií

Pokud chcete napsat na portál článek, přejdete na svůj profil, tam najedete na sekci Články a zvolíte zelené tlačítko Založit nový článek. Do příslušných polí vepíšete název (titulek) článku, text a kliknete na tlačítko Uložit. Ke článku následně můžete připojit jednu či více fotografií. Ty lze nyní nově nahrávat hromadně, tedy více fotografií najednou. Stačí si fotky připravit v počítači, pak kliknout na tlačítko Hromadné nahrávání fotografií, poté kliknete na oranžové tlačítko Najít fotografie, čímž se dostanete do svého počítače. Tam si fotografie označíte myší, dáte možnost Otevřít a fotografie se vám automaticky začnou nahrávat na váš profil. Po jejich nahrání pak kliknete na červené tlačítko Uploadujte soubory a fotky se zařadí do seznamu fotek na vašem profilu. I nadále pracujeme na vylepšení, už za pár dní se můžete těšit na další.

Detailnější návod na vkládání článkůapřiřazování fotografií k článkům najdete zde.

Návod na hromadné nahrávání fotografié k článkům najdete zde.

Návod na vložení obrázků do textu najdete zde.

Návod na vložení videa ke článku najdete zde.

Po vložení článků prostřednictvím profilů se text dostane nejdříve do redakčního systému. Editor redakce po opravě (či mírné úpravě) článek zařadí k vydání. Článek je nejprve vidět na hlavní stránce (homepage), zhruba po dvou dnech se pak dle tématu přesune do příslušné rubriky.

Články lze vyhledávat ve vyhledavači na homepage vpravo nahoře (okénko s lupou).

Seznamte se na portále i60

Jste-li v seniorském věku a hledáte partnera, se kterým byste chtěli společně sdílet radosti podzimu života, zaregistrujte se a vyplňte formulář potřebný pro vložení bezplatné inzerce. Nemusí jít jen o "vážná" seznámení, ale třeba o vyhledání přítele či přítelkyně, se kterým byste si mohli vyrazit do kavárny, divadla či na hory. Do Seznamky vstoupíte zde. Pro vložení nového inzerátu však musíte být registrováni.

Webové stránky pro váš seniorský klub

Jste členem nějakého seniorského klubu, který nemá své vlastní webové stránky? Na portále i60 si můžete jednodue založit svůj web. Stačí se zaregistrovat a nové webové stránky vytvořit do několika minut. Můžete si přitom rozmyslet, zda bude web veřejný pro všechny, anebo skrytý jen pro členy vašeho klubu. Členové klubů si pak mohou zájemně posílat vzkazy, chatovat, vkládat články, popisující činnost klubu apod. Své webové stránky pro váš klub založíte na tomto místě.

Tipy: pozvěte na událost ve vašem okolí

Děje se ve vašem okolí něco zajímavého - koncert vaší oblíbené kapely, divadelní představení, farmářské trhy, výstava fotografií? Napište tento tip do formuláře zde. V tipech je možné oznamovat i setkání seniorských klubů, akce kaváren, restaurací či jiných služeb ve vašem okolí. Tipy jsou řazeny chronologicky podle data vložení a bude si je možné vyhledávat pomocí mapy - tak, aby bylo vyhledávání akcí ve vaší lokalitě co nejjednodušší. Takže neváhejte a pozvěte naše čtenáře na událost u vás!

Senior Fashion

Nadále pokračujeme ve sledovaném projektu i60 Senior Fashion, který má všem ukázat, že ženy mohou být půvabné i po padesátce. Na titulní stránce se vždy objeví dvě poslední zaregistrované dámy, velké tablo s modelkami najdete po rozkliknutí Senior Fashion na horní liště. Své favoritky zde opět můžete orientačně podpořit hlasováním. Původní počítadlo hlasů ve staré verzi jsme vynulovali a začínáme od znovu, abychom stojaté vody trochu rozčeřili.

Věk 50+ je jediná podmínka pro přihlášení do našeho projektu i60 Senior Fashion. Každý rok pořádáme několik módních přehlídek, kde budou mít zaregistrováné dámy šanci se předvést na mole. Je zřejmé, že se nemůže dostat na všechny, vybíráme nikoli podle počtu hlasů, ale především podle místa přehlídky a jejich bydliště. Kromě přehlídek však připravujeme pro naše modelky další program.

Soutěže 

Magazín i60 nabízí celou řadu soutěží. Každý den můžete soutěžit ve vědomostním kvízu, který najdete zde. Další soutěží magazínu i60 je Foto dne. To je nyní umístěno v horní části homepage. Vaše krásné fotografie jsou doslova tváří celého magazínu. Fotografie na toto prestižní místo vybíráme ze všech snímků, které čtenáři na portál vloží. Ale pozor! Jak vidíte, snímky mají moderní úzký formát. Vaše fotografie budeme do takového formátu ořezávat, a proto musíte počítat s tím, že šanci na vydání fotografii v sekci Foto dne mají jen snímky na šířku. Mezi fotkami dne najdete také odkazy na nejzajímavější články či nejdůležitější témata.

Soutěžit můžete také o různé produkty (více zde), anebo v průběžných literárních soutěžích, které nepravidelně redakce vyhlašuje.

Názory, chat, Líbí/Nelíbí, hodnocení článků

Jsme svobodným a necenzurovaným médiem. Každý čtenář může slušnou formou vyjádřit svůj názor ať už prostřednictvím vlastního článku, anebo okomentováním článku jiného čtenáře, případně vyjádřit svůj názor v diskusích na chatu či v rubrice Líbí/Nelíbí. Nově pak v magazínu přibyla možnost ohodnotit článek kliknutím na hvězdičky u článku. V pravém sloupci pak bude každý měsíc přehled článků s největším počtem komentářů, ale i těchto hvězdiček, tedy článků nejlépe hodnocených. 

Bavit se s ostatními čtenáři na jakákoli témata můžete na chatu. Na něm vám déle registrovaní čtenáři s čímkoli poradí.

Vážení přátelé, Vaše případné dotazy se budeme snažit zodpovědět na chatu (na liště pod Názory) v sekci Redakce

Pevně věříme, že se i vám bude nový magazín i60 líbit.

Tahle země není jenom pro mladý!