Poděbrady jsou nejen na srdce, ale i na akce i60
Foto: autorka

Poděbrady jsou nejen na srdce, ale i na akce i60

13. 10. 2018

Byl to den nabitý aktivitami, dojmy a zážitky těch mnoha z nás, kteří se nějakým způsobem zapojili do akce našeho portálu, sestávající z vernisáže výstavy fotografií našich čtenářů a módní přehlídky seniorek. Abych byla upřímná, ani se mi příliš o nějakých typických seniorkách mluvit nechce, protože celé odpoledne sršelo vitalitou, pohodou a dobrou náladou. A věk byl asi to poslední, na co by se nám chtělo zrovna teď myslet.

Tak tedy od začátku, ale velmi stručně. Slibuji však, že jsem pouze zpravodajský předvoj, který má jen pro ty zvědavé, kteří chtějí slyšet o celkových dojmech, první informaci, zatímco ty další, podrobnější a věcně konkrétnější budou brzy následovat.

Akce se konala v poděbradském Polabském muzeu. I když je to budova z ulice poblíže hlavního náměstí dost nenápadná, interiér byl opravdu velmi důstojný a celé akci nepochybně vizuálně velmi prospěl. Od pozdně dopoledních hodin tu probíhala příprava modelek na přehlídku, zatímco fotografie už byly umístěny na zdech. Celá akce vypukla ve 14 hodin, kdy už se dole shromaždovali návštěvníci a dožadovali se vstupu. Ráda bych se ještě zmínila, že modelky (pardon, i jeden muž - model) předem vyrazily udělat propagaci akci na pěší zónu, kde vzbudily zaslouženou pozornost (zde jsem bohužel nebyla přítomna, takže se k tomu nemůžu víc vyslovit).

Vlastní program měl po uvítání i krásnou hudební a recitační vložku, pro přítomné byla uchystána i vlastivědná informace o českých a moravských krojích. Po několikakolové módní přehlídce, která byla jako vždy velmi atraktivní, si pak návštěvníci prohlédli vystavené fotografie z Fota dne i60 a svůj pobyt v muzeu zakončili malým občerstvením.

Potěšující bylo i to, že i přes počáteční obavy o návštěvnost se nakonec sešlo velké množství lidí, přišlo poměrně dost "íčkařů" z blízka i daleka a řada místních zájemců.

Takže mohu dodat asi to, že se zde skutečně prokázalo to staré známé: Všechno jde, když se chce.

Samozřejmě to nebylo zadarmo. Některé organizátory stála celá akce hodně času a úsilí. Ať to byl náš hlavní manažer, tým modelek pod vedením Elen včetně styllstek, přítomní majitelé butiku, umělci, kteří veřejně vystupovali, organizátoři z muzea. Samozřejmě i autoři fotografií.

Největší dík však nesporně patří Lidmilce Nejedlé, která celou akci zařídila, vyřídila a propagovala všude po městě. To je na počin nejméně měsíce!!

Zvu vás tedy na prohlídku alespoň několika informativních fotografií. Video a řada krásných fotek budou brzy následovat. A teď už zase někdy na shledanou.

A na závěr seznam autorů fotografií, které jsou na výstavě k vidění:

Eva Jiříková - Dvě, Díky za vodu, Na houpačce, Vodní hrátky
Zdeněk Karlík - Ledňáček, Ohniváček černokřídlý, Koniklec
Mirek Hahn - Ráno, Lávka, Podzim
Marie Bartošová - Malé podzimní radosti, Září
Lenka Měkotová - První mrazík, Nostalgie
Libuše Heulerová - Naše bojovnice
Anna Čípová - Ozdobný keř
Libuše Hvězdová - Kunětická hora, Tak jako slunečnice
Lubomír Měkota - Starý viadukt
Alena Tollarová - Řipská alej, V koňském ráji
Oldřich Čepelka - Mumlava v zimě
Elena Valeriánová - Sukýnka makové panenky, Za máminou sukní
Zdenka Žichovská - Modrá
Marta Nosková - Loučení, Memento
Eva Riedel - V Telči
Šárka Nováková - Vábení
Vladimír Číp - Tak plyne čas
Radek Cakl - A slunce pálí jen
Alena Vávrová - Zimní Máchovo jezero, Břízy
Anna Csanádiová - V zajetí, Vínečko rudé
Helena Červenková - Kaštany
Lenka Hudečková - Krása venkova
Jarmila Fialová - Na kameni kámen
Vladimír Kemr - Sup

Hodnocení:
(4.8 b. / 29 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
OLYMPIJSKÁ TIPOVAČKA 2026

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

Tipovací soutěže se může zúčastnit každý registrovaný čtenář (registrovat se můžete zde), který bude soutěžit pod svým jménem, anonymní profily (přezdívky) či vícečetné profily nejsou přípustné. Rovněž není přípustné, aby z jedné I.P. adresy soutěžilo více soutěžících (to platí i pro rodinné příslušníky). Soutěžící odpovídají na redakcí vypsané tipovací příležitosti, které po celou dobu olympiády najdou soutěžící v sekci Soutěže, rubrice Tipovačka. Tipovat lze vždy až do zahájení jednotlivých sportovních klání (uváděno v SEČ, časy jsou přibližné, protože se starty jednotlivých disciplín mohou posouvat). Za správný tip obdrží soutěžící body - počet bodů je vždy uveden u tipovací příležitosti. Body se postupně sčítají, vyhrávají soutěžící s největším počtem bodů, které se sečtou po skončení zimní olympiády.

Všechny odpovědi musí být číselné, vyjma otázky "Která země získá nejvíce olypijských medailí". Například na otázku "Získá někdo z českých sportovců zlatou medaili? (ANO 1, NE 2)?" odpovídejte číslem 1 v případě, že si myslíte ANO, v případě, že si myslíte NE, vložte do políčka pro odpověď číslo 2. U výsledků hokejových zápasů odpovídejte také čísly a to bez mezer, tedy např. 6:2 (číslo, dvojtečka, číslo bez mezer). POZOR - špatně zapsaný tip nebude uznán!

Redakce si vyhrazuje právo tipovací příležitost zrušit, například z důvodu zrušení závodu kvůli nepřízni počasí.

Pro tři soutěžící s největším počtem bodů máme připraveny věcné ceny. Vítěz získá sportovnín náramek měřící čas, puls, kroky atd., další dva soutěžící pak knižní ceny. V případě zisku shodného počtu bodů rozhodne o vítězích los.

V olympijské tipovačce se zaměříme především na české reprezentanty a samozřejmě na disciplíny, kde lze očekávat zisk některé z medailí. 

Tak neváhejte, zkuste si i vy olympijskou tipovačku.Tipovat můžete už nyní na tomto místě.

 

 

Kvíz i60 - 5. týden

Tento týden budeme relaxovat v lázních. České lázeňství je tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.