Pohár J.B. Kingové ovládly Rusky, naši tenisovou tipovačku paní Jiřina Urbánková
Ruska Darja Kasatkinová získala pro Rusko první finálový bod. FOTO: WTA.com

6. 11. 2021

Čeští fanoušci byli jistě zklamáni poté, co domácí tenistky nepostoupily do semifinále Poháru J.B. Kingové. Ale je to sport, ve čtvrtek byly v zápase s českými tenistkami lepší Švýcarky a v dnešním finále zase Rusky, které se tak stávají tenisovými "mistryněmi světa".

Rusky nedaly ve finálovém klání Švýcarkám šanci, zvítězily v obou dvouhrách, a tak o vítězkách Poháru J.B. Kingové už ani nemusela rozhodovat čtyřhra. Je tedy dobojováno a my ještě pro tenisové fanoušky přidáváme informaci, že české tenistky budou v dubnu 2022 o místo ve dvanáctičlenném finále bojovat v kvalifikaci s tenistkami z Velké Británie.

A jak dopadla naše tenisová tipovačka?

Průběžné pořadí tipovačky se promíchalo poté, co Češky nepostoupily ze skupiny. Právě Češky jako na vítězky celého turnaje tiipovalo nejvíce soutěžících. Zato na Rusko "vsadila" pouze paní Jiřina Urbánková a získaných 15 bodů také rozhodlo o jejím celkovém vítězství. Výborně si vedly i další dámy, druhá se ziskem 98 bodů skončila paní Libuše Křapová, na třetím místě s 95 body se umístila paní Naďa Kravková. Všem třem dámám, kterým pošleme knižní ceny, gratulujeme! A potlesk patří i všem dalším soutěžícím.