Zasaď strom a poznej bližního svého!
Kvetoucí třešeň. FOTO: Marian Lanc

Zasaď strom a poznej bližního svého!

29. 5. 2022

Poslední dubnový pátek jsem vyrazila na nákup do našeho obecního obchodu a jak je mým zvykem, začetla jsem se do různých oznámení vylepených za výlohou. Tentokrát mě oslovil stručný text.

Výsadba stromů podél cesty ke Lhotě
Datum konání: 2. 5. 2022

Vážení spoluobčané, kdo se chce podílet na výsadbě stromů :-) 

Obec Lhota zve občany Lhoty k výsadbě 51 ovocných stromů podél silnice od "Prohledu" k Obci Lhota
kdy: pondělí 2. 5. 2022 od 15.00 hod.
kde: sraz na hřišti
S sebou hrábě, lopatu, případně rýč, kladivo na zatloukání kůlů a dobrou náladu.

Malé občerstvení zajištěno

 

Do obce jsme se natrvalo nastěhovali celkem nedávno v souvislosti s odchodem do důchodu. Teď máme konečně možnost účastnit se různých akcí, které tu probíhají.

V roce 1987 jsme ve Lhotě koupili domek a dlouhé roky sem jezdili jako lufťáci. Máme tedy v živé paměti dvě řady trnek lemující silnici k obci. Alej během let řídla. Mnohá trnka uschla, některá se rozlomila vlivem častých větrů, s dalšími se zblízka seznámilo některé z projíždějících aut. U cesty zůstalo na dvoukilometrovém úseku jen několik veteránů a blahodárného stínu ubývalo.

V určený den se nás sešlo asi dvacet. Čekaly nás předem vybagrované díry, které hasiči důkladně prolévali vodou. Vyzbrojeni požadovaným nářadím, instrukcemi od odborníka a dobrou náladou jsme se pustili do práce. Za hodinu a půl nebylo co řešit. Z jedné strany silnice je nyní pěkná alej mladých trnek, třešní, višní a durancií. Pánové si hned začali dělit úrodu. Hádejte, ze kterých stromů přednostně.

Husím pochodem jsme se vrátili na místní fotbalové hřiště, zde poseděli, pobesedovali a něco dobrého snědli a vypili.

Stromky až na pár výjimek se mají čile k světu a nezbývá než jim popřát dlouhý a plodný život!

Hodnocení:
(4.9 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
OLYMPIJSKÁ TIPOVAČKA 2026

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

Tipovací soutěže se může zúčastnit každý registrovaný čtenář (registrovat se můžete zde), který bude soutěžit pod svým jménem, anonymní profily (přezdívky) či vícečetné profily nejsou přípustné. Rovněž není přípustné, aby z jedné I.P. adresy soutěžilo více soutěžících (to platí i pro rodinné příslušníky). Soutěžící odpovídají na redakcí vypsané tipovací příležitosti, které po celou dobu olympiády najdou soutěžící v sekci Soutěže, rubrice Tipovačka. Tipovat lze vždy až do zahájení jednotlivých sportovních klání (uváděno v SEČ, časy jsou přibližné, protože se starty jednotlivých disciplín mohou posouvat). Za správný tip obdrží soutěžící body - počet bodů je vždy uveden u tipovací příležitosti. Body se postupně sčítají, vyhrávají soutěžící s největším počtem bodů, které se sečtou po skončení zimní olympiády.

Všechny odpovědi musí být číselné, vyjma otázky "Která země získá nejvíce olypijských medailí". Například na otázku "Získá někdo z českých sportovců zlatou medaili? (ANO 1, NE 2)?" odpovídejte číslem 1 v případě, že si myslíte ANO, v případě, že si myslíte NE, vložte do políčka pro odpověď číslo 2. U výsledků hokejových zápasů odpovídejte také čísly a to bez mezer, tedy např. 6:2 (číslo, dvojtečka, číslo bez mezer). POZOR - špatně zapsaný tip nebude uznán!

Redakce si vyhrazuje právo tipovací příležitost zrušit, například z důvodu zrušení závodu kvůli nepřízni počasí.

Pro tři soutěžící s největším počtem bodů máme připraveny věcné ceny. Vítěz získá sportovnín náramek měřící čas, puls, kroky atd., další dva soutěžící pak knižní ceny. V případě zisku shodného počtu bodů rozhodne o vítězích los.

V olympijské tipovačce se zaměříme především na české reprezentanty a samozřejmě na disciplíny, kde lze očekávat zisk některé z medailí. 

Tak neváhejte, zkuste si i vy olympijskou tipovačku.Tipovat můžete už nyní na tomto místě.

 

 

Kvíz i60 - 5. týden

Tento týden budeme relaxovat v lázních. České lázeňství je tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.