Novoroční předsevzetí: více pohybu

Novoroční předsevzetí: více pohybu

3. 1. 2014

Na chatu jsem veřejně deklaroval své novoroční předsevzetí, že budu denně cvičit. Je třetího ledna, cvičil jsem dva dny a řeknu vám, je to dost velká nuda. Sklapovačky a zvedání nohou mě fakt moc nebaví, ale ještě to nevzdávám. Věřím, že se najde někdo, kdo mi poradí, jak se každý den přemoci, ale hlavně, jak si udělat cvičení zábavnější. Než se tak stane, budu, s dovolením, prokládat monotónní cvičení sportem, přesněji, aktivním pohybem.

Předkládám první důkaz mého dnešního sportovního odpoledne - dnes jsme byli s rodinkou bruslit v nedalekých Černošicích. Učím se bruslit společně s mými malými dcerkami, a tak chvílemi podpírám já je a chvílemi ony mně (střízlivého samozřejmě). Myslím, že bruslení může být docela zábava, tedy pokud to člověku jde. Ale jistě je mnohem zábavnější bruslení na zamrzlém rybníku, než v přeplněné hale, kde kolem vás sviští desítky lidí. Když jsem dnes upadl, málem mi nějaký šikula přejel bruslí prsty. To by bylo škoda, špatně by se mi bušilo do klávesnice...

Po bruslení jsem ještě vyrazil na hodinku badmintonu. Tento sport, který zažívá v posledních třech letech nebývalý rozmach, je ideální i pro seniorský věk. Sice také vyžaduje dost pohybu, ale na rozdíl třeba od squashe je daleko bezpečnější a řekl bych přátelštější. Stačí si jen tak pinkat přes síť, ale je možné si to se soupeřem rozdat i pěkně zostra. Mimochodem, věděli jste, že právě při badmintonu dosáhne míček v době úderu raketou nejvyšší rychlost? Rekord je kolem 320 km v hodině, badminton je rychlejší než tenis, squash či dokonce golf. Tedy jen tu první vteřinu, pak se míček či košík krásně zpomalí a doplachtí zrovna na vaši raketu. Doporučuji. Vybavení je cenově dostupné a totéž platí i o pronájmu kurtu, je nejmíň o třetinu až čtvrtinu levnější než kurt tenisový.

A co vy, sportujete? Napiště ná vaše zkušenosti se sportováním či cvičením.

sport
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
OLYMPIJSKÁ TIPOVAČKA 2026

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

Tipovací soutěže se může zúčastnit každý registrovaný čtenář (registrovat se můžete zde), který bude soutěžit pod svým jménem, anonymní profily (přezdívky) či vícečetné profily nejsou přípustné. Rovněž není přípustné, aby z jedné I.P. adresy soutěžilo více soutěžících (to platí i pro rodinné příslušníky). Soutěžící odpovídají na redakcí vypsané tipovací příležitosti, které po celou dobu olympiády najdou soutěžící v sekci Soutěže, rubrice Tipovačka. Tipovat lze vždy až do zahájení jednotlivých sportovních klání (uváděno v SEČ, časy jsou přibližné, protože se starty jednotlivých disciplín mohou posouvat). Za správný tip obdrží soutěžící body - počet bodů je vždy uveden u tipovací příležitosti. Body se postupně sčítají, vyhrávají soutěžící s největším počtem bodů, které se sečtou po skončení zimní olympiády.

Všechny odpovědi musí být číselné, vyjma otázky "Která země získá nejvíce olypijských medailí". Například na otázku "Získá někdo z českých sportovců zlatou medaili? (ANO 1, NE 2)?" odpovídejte číslem 1 v případě, že si myslíte ANO, v případě, že si myslíte NE, vložte do políčka pro odpověď číslo 2. U výsledků hokejových zápasů odpovídejte také čísly a to bez mezer, tedy např. 6:2 (číslo, dvojtečka, číslo bez mezer). POZOR - špatně zapsaný tip nebude uznán!

Redakce si vyhrazuje právo tipovací příležitost zrušit, například z důvodu zrušení závodu kvůli nepřízni počasí.

Pro tři soutěžící s největším počtem bodů máme připraveny věcné ceny. Vítěz získá sportovnín náramek měřící čas, puls, kroky atd., další dva soutěžící pak knižní ceny. V případě zisku shodného počtu bodů rozhodne o vítězích los.

V olympijské tipovačce se zaměříme především na české reprezentanty a samozřejmě na disciplíny, kde lze očekávat zisk některé z medailí. 

Tak neváhejte, zkuste si i vy olympijskou tipovačku.Tipovat můžete už nyní na tomto místě.

 

 

Kvíz i60 - 5. týden

Tento týden budeme relaxovat v lázních. České lázeňství je tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.