
Odsun z roku 1938 připomene
pamětní deska v Praze
13. 10. 2015
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
Vladka Steinová
11.2.2016 12:08
P. Stejskale, Vy vždy jen opravujete a degradujete. Prosím, přečtěte si nejprve při východu z Masarykova nádraží vlevo text odhalené pamětní desky.|Pokud vše víte lépe, tak piště příště Vy.Děkuji.
petr stejskal
9.2.2016 13:00
Já si myslím,že o odsunu českého obyvatelstva se mluvilo i učilo dost. Jen to asi chtělo poslouchat. A neodsunulo se jen obyvatelstvo ze Sudet, ale i z dalších prostorů uprostřed Čech, když se vytvářely cvičáky. Ano, vystěhování z domova a navíc nuceně je vždy bolestná situace. Patřilo to na obou stranách. Nevystěhovávalo se jen z 4ech,ale i čechů třeba z podkarpatské Rusi Maďary. No, a po válce třeba ukrajinské obyvatelstvo z Polska. Tohle nikdy nebylo tajeno, ba naopak možná se dávalo na veřejnost víc. A Sudety nebylo jen liberecko,Sudety bylo pohoří vinoucí se kolem Čech. Do toho spadaly krušné Hory,Krkonoše, Lužické i orlické hory. A zasahovaly i do Beskyd. A nemluvě o vystěhovávání židovského obyvatelstva třeba i na Slovensku.
Vladka Steinová
9.12.2015 11:33
Dobrý den, jen dodávám, že pamětní deska je umístěna na Masarykově nádraží v Praze, vlevo, při východu z nádraží směrem k tramvaji.
VANDA Blaškovič
14.10.2015 18:17
Vladko, přiznávám se, že i o této tragédii českého národa vím jen v útržcích ze škol, filmů, knížek. O odsunu a utrpení českých lidí se nikdy moc nemluvilo. Myslím, že již nežije mnoho lidí, kteří odsun jako dospělí zažili. O to je prospěšnější tuto historii připomínat, aby se už nikdy neopakovala. Je to opět závažné, burcující téma, blízké Tvému naturelu. Jsi opravdu neohrožená bojovnice za lidství a spravedlnost. Je to tak Vladko. Není to ode mne poklonkování, ale upřímný obdiv a uznání tvému vzdělání, inteligenci a charakteru. Děkuji.
Jarmila Komberec Jakubcová
14.10.2015 08:51
Je dobré připomenout a vzpomenout na utrpení českého národa v II.světové válce.
Zdenka Jírová
14.10.2015 01:13
Konečně si někdo vzpomněl na tisíce českých lidí, kteří musely odejít z českého pohraničí, odkud byly vyhnány nacisty. Zatím se pořád jen mluví o "chudácích Němcích", kteří vyli vyhnáni z Čech.A že to byli právě oni, kteří vyhnali naše lidí z pohraničí, nikdo nekomentuje. Historie se pořád překrucuje. Proto vítám alespoň tuto Pamětní deku.
Zuzana Pivcová
13.10.2015 21:01
To je chvályhodné, protože na Masarykově nádraží už je pamětní deska se jmény těch zaměstnanců Čs. drah, kteří za války zahynuli, ať už v domácím nebo zahraničním odboji. Je mezi nimi i starší bratr mého někdejšího již nežijícího kolegy, Jan Vella, pilot RAF, který je pohřben v Brookwoodu.
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 21. týden
Všímáte si kolem sebe na loukách a pastvinách těch krásných květů? Tak si pojďme tento týden v našem kvízu vyzkoušet, které luční kvítí znáte...
AKTUÁLNÍ ANKETA
Jak jste na tom s cizími jazyky? Domluvíte se v zahraničí?
Ano, bez problémů se domluvím, jsem poměrně dobře jazykově vybaven(a)
Mám průměrné jazykové znalosti, ale domluvím se
Nevím, neměl(a) jsem možnost si to ověřit
Spíše ne, domluvím se jen "rukama nohama"
Ne, cizí jazyky neumím, ale snažím se učit
Ne, nedomluvím se a učit se ani nechci