Co přivedlo Jana ke vzpomínce na NDR
Ilustrační foto: pixabay.com

Co přivedlo Jana ke vzpomínce na NDR

10. 3. 2016

Jan se cítí podveden
Slaví se jen svátek žen
svátek mužů vážen není
to si žádá napravení

Dřív v bývalé NDR
svátky braly jiný směr
muži den svůj uctívali
k nám jej slavit jezdívali

Při bujarém veselí
v pití zábran neměli
zpět když jeli ke hranici
z obrů byli trpaslíci

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(3.8 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Krones
p.Houdková, američtí vědci zjistili, že slabší polovina lidstva jsou muži. Jen to někteří zatím nevědí. Už od narození jsou choulostivější, mnoho jiich zastydne v pubertě, a později - podívejte se po domovech důchodců. A počítejte...
Jan Krones
(e)N jako (e)N - sem bujaře a zpupně, schlíple ven.
Jana Šenbergerová
Budou-li se muži snažit, ještě mohou úspěch zažít. :-)
Zuzana Pivcová
Je pravda, že v NDR byly hodně společensky vyzdvihovány ženy, ne jako matky, ale jako zasloužilé pracovnice. Vím, že jsme i na mezinárodním kurzu pro němčináře o tom vedli velké spory. Dosadit ženy do nebezpečných povolání a do nejvyšších funkcí bylo známkou předností socialismu. A že Němci neměli zábrany v pití a dříve či později se pak i členové SED přiznali, že obdivují BRD a sledují tamní televizi, to byla jasná věc.
Květoslava HOUDKOVÁ
Zajímavé zjištění: Muži = silnější složka lidstva si neumí zajistit svůj svátek - jen ženám závidí !

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
OLYMPIJSKÁ TIPOVAČKA 2026

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

Tipovací soutěže se může zúčastnit každý registrovaný čtenář (registrovat se můžete zde), který bude soutěžit pod svým jménem, anonymní profily (přezdívky) či vícečetné profily nejsou přípustné. Rovněž není přípustné, aby z jedné I.P. adresy soutěžilo více soutěžících (to platí i pro rodinné příslušníky). Soutěžící odpovídají na redakcí vypsané tipovací příležitosti, které po celou dobu olympiády najdou soutěžící v sekci Soutěže, rubrice Tipovačka. Tipovat lze vždy až do zahájení jednotlivých sportovních klání (uváděno v SEČ, časy jsou přibližné, protože se starty jednotlivých disciplín mohou posouvat). Za správný tip obdrží soutěžící body - počet bodů je vždy uveden u tipovací příležitosti. Body se postupně sčítají, vyhrávají soutěžící s největším počtem bodů, které se sečtou po skončení zimní olympiády.

Všechny odpovědi musí být číselné, vyjma otázky "Která země získá nejvíce olypijských medailí". Například na otázku "Získá někdo z českých sportovců zlatou medaili? (ANO 1, NE 2)?" odpovídejte číslem 1 v případě, že si myslíte ANO, v případě, že si myslíte NE, vložte do políčka pro odpověď číslo 2. U výsledků hokejových zápasů odpovídejte také čísly a to bez mezer, tedy např. 6:2 (číslo, dvojtečka, číslo bez mezer). POZOR - špatně zapsaný tip nebude uznán!

Redakce si vyhrazuje právo tipovací příležitost zrušit, například z důvodu zrušení závodu kvůli nepřízni počasí.

Pro tři soutěžící s největším počtem bodů máme připraveny věcné ceny. Vítěz získá sportovnín náramek měřící čas, puls, kroky atd., další dva soutěžící pak knižní ceny. V případě zisku shodného počtu bodů rozhodne o vítězích los.

V olympijské tipovačce se zaměříme především na české reprezentanty a samozřejmě na disciplíny, kde lze očekávat zisk některé z medailí. 

Tak neváhejte, zkuste si i vy olympijskou tipovačku.Tipovat můžete už nyní na tomto místě.

 

 

Kvíz i60 - 5. týden

Tento týden budeme relaxovat v lázních. České lázeňství je tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.