Mám rád teplé deště
Ilustrační foto: pixabay.com

Mám rád teplé deště

8. 7. 2016

Mám rád teplé deště,

které jsou létem vlečeny.

Mám rád, když prší, a ještě

taky tmavomodré večery.

 

Rád cítím vlažné kapky,

stékající chvatně po rukou.

Rád dělám mokré ťapky

po stěnách s černou opukou.

 

Miluji proudící vodu,

je čistá a život v ní.

Miluji večerní dobu,

klidnou, až naivní.

 

Mám rád teplé deště

a tmavomodré noci.

Já strašně rád, ba šťasten

v nich tonu bez pomoci.

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Krásné verše, takové vzpomínkové.
Hana Rypáčková
Moc hezké.Teplé deště, kdy jsme svlékli trička, abychom je uchovali suchá a bágly na zádech zabalili do igelitu....Nastavovali tváře teplému dešti. Vážně , to už jsem dlouho nezažila, jen tak ve sprše. Buď chladné nebo dokonce i s kroupami. Není to stářím?
Ilona Erika Kolář
Také mám ráda teplé letní deště, ale už dlouho jsem je nezažila. To už je hodně, hodně dávno. V současné době se mi zdají všechny až moc studené.
Jitka Chodorová
Ano. letní déšť má svůj půvab, a tmavomodrý večer bez deště je ještě lepší. Souhlasím s paní Helenou, každý déšť se nám zdál tenkrát teplý, teď už na to můžeme jen vzpomínat.
Helena Votíková
Hezké. Jako děti jsme běhaly v dešti a capkaly v kalužích. Každý déšť se nám v létě zdál teplý. Teď mi připadá, že je takových okamžiků málo.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 21. týden

ŽELEZNICE V ČESKU. To je téma vědomostního kvízu tohoto týdne.