Za Sobotku!
FOTO: autor

Za Sobotku!

2. 3. 2017

Ne za premiéra, nýbrž za město Sobotku u Jičína. Tam jsme podnikli sobotní výlet. Chtěli jsme vyrazit z náměstí v 10 hodin. Vyrazili jsme v jednu, či spíš vypotáceli se. Jak se to mohlo zvrtnout?

Zaparkovali jsme na náměstí a při hledání turistických značek nás upoutala cukrárna Stáza. Mají denně minimálně do pěti (!). Skončilo to neuvěřitelně dobrými šlehačkovými rohy, při odchodu jsem si dal ještě vynikající zmrzlinu. Karamelovou, leč podpořenou slaným máslem. Mňam! (Vnuk by řekl: Hustý!)

Už jsme našli správný východ z náměstí, když jsme narazili na hotel Pošta. Řízkové hody! No páni, jak píšu, z náměstí jsme se vypotáceli v jednu hodinu. Speciální císařský chléb jsme si už koupili jen do zásoby.

Chcete-li se někdy vypravit za Sobotku, doporučuji přijet s velkým náskokem, protože Stáza bude určitě otevřená a kdo ví, co nachystají v Poště.

♠ ♠ ♠

Ještě překlad téhož pro poetické duše:

Když jsme dorazili na náměstí, málem jsme se přerazili o cukrárnu Stáza (šlehačkové rohy). Jakmile jsme pak z ní vyrazili, hned jsme se zarazili, protože tam byl hotel Pošta s řízkovými hody. Když jsme tam dorazili, tak jsme se tam dorazili. Už bychom vyrazili na tu vycházku za město, ale to jsme narazili na pekařství s císařským chlebem. Konečně jsme si nahoře pod lesem pořádně orazili. Celkem asi osm kilometrů jsme urazili, než jsme zas dorazili na náměstí, ale v cukrárně nás dorazili novou zmrzlinou (rohy došly). Prostě – i kdybyste se přerazili, musíte někdy do Sobotky.

 

 

cestování
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
"Hustý!!" :) mm
Oldřich Čepelka
Ta zpráva mě skoro porazila, že jste na ten článek narazila :-). Že bychom tam někdy vyrazili všichni v íčkařské invazi?
Lidmila Nejedlá
Jsem ráda, Oldřichu, že jsem narazila na Váš článek.
Alena Vávrová
Sobotka je moc pěkné město, ale spíš znám z minulosti okolí. Nyní tudy je občas projíždím dálk. autobusem směr Hr. Králové.
Zuzana Pivcová
Byl to můj kraj, a i později při cestách za dosud žijícími příbuznými jsme se s Trabantem zastavily v Sobotce a šly na Humprecht. V Sobotce jsem dokonce byla i s Angličanem na cestě do Prachovských skal. A teď jsme projížděli kolem autobusem na cestě do Krkonoš. Humprecht je nepřehlédnutelný, i když už se teď nejede tak blízko jako dřív. Kdysi jsem se v Řecku dala do řeči s manželi, kteří měli nějakou krásnou roubenou chalupu v Sobotce, kterou prý už vícekrát použili filmaři.
Jana Šenbergerová
Škoda, že je ta Sobotka tak daleko! Ale sobota už je na dosah, tak si aspoň upečeme jablkový závin a orazíme si, aniž bychom se dorazili. Umíte dělat chutě! :-)
Eva Mužíková
Mňam...hezky jsi mne nalákal

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.