Zkrachovala cestovka Pradok.
Odškodnění zaplatí Generali

Zkrachovala cestovka Pradok.
Odškodnění zaplatí Generali

17. 8. 2012

Cestovní kancelář Pradok zkrachovala. Pojištění pro případ úpadku má sjednané u Generali, která zajistí návrat klientů do země.

Agentuře ČTK to řekl mluvčí Generali Jiří Cívka. Podle prvních informací je 172 klientů Pradoku v Řecku, další podrobnosti budou podle Cívky známy v následujících hodinách. Letos jde o sedmý krach cestovní kanceláře v Česku.

"Klienti CK, kteří na zaplacenou dovolenou neodcestovali, mohou vznést písemný nárok na pojistné plnění u naší asistenční služby a doložit potřebné doklady nejpozději do šesti měsíců od vzniku pojistné události," uvedl ředitel Generali Štefan Tillinger. Podrobné informace jsou k dispozici na www.generali.cz.

Pojistné plnění Generali vypočte po vyhodnocení všech nároků uplatněných ve lhůtě šesti měsíců. Rozhodující pro jeho výši je pojistný limit, který si kancelář sjednala. Pradok byla pojištěna na 7,2 milionu korun. "Podle informací z CK by mělo být prodáno asi 360 zájezdů za celkem 4,3 milionů korun. Z toho v tuto chvíli vyplývá, že by všichni klienti CK měli být stoprocentně odškodněni," dodal Cívka. Nárok za neuskutečněný zájezd kvůli krachu CK lze uplatnit také z nové služby Generali, připojištění neuskutečnění zájezdu, pokud je klientem sjednáno.

Cestovní kancelář Pradok zahájila svoji činnost v srpnu roku 1990. Začala pořádáním autobusových zájezdů do Řecka na Olympskou riviéru, v následujících letech rozšířila nabídku o další destinace. Postupně se vzrůstajícím zájmem o leteckou přepravu zavedla do Řecka leteckou dopravu místo autobusové.

V Česku letos oznámilo úpadek sedm cestovních kanceláří. Vedle Pradoku šlo o cestovní kanceláře Dolce Vita, Globaltour, BG Travel CK Asteri tour, CK Redgreentours a CK Filip.

cestovní kanceláře krach
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
OLYMPIJSKÁ TIPOVAČKA 2026

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

Tipovací soutěže se může zúčastnit každý registrovaný čtenář (registrovat se můžete zde), který bude soutěžit pod svým jménem, anonymní profily (přezdívky) či vícečetné profily nejsou přípustné. Rovněž není přípustné, aby z jedné I.P. adresy soutěžilo více soutěžících (to platí i pro rodinné příslušníky). Soutěžící odpovídají na redakcí vypsané tipovací příležitosti, které po celou dobu olympiády najdou soutěžící v sekci Soutěže, rubrice Tipovačka. Tipovat lze vždy až do zahájení jednotlivých sportovních klání (uváděno v SEČ, časy jsou přibližné, protože se starty jednotlivých disciplín mohou posouvat). Za správný tip obdrží soutěžící body - počet bodů je vždy uveden u tipovací příležitosti. Body se postupně sčítají, vyhrávají soutěžící s největším počtem bodů, které se sečtou po skončení zimní olympiády.

Všechny odpovědi musí být číselné, vyjma otázky "Která země získá nejvíce olypijských medailí". Například na otázku "Získá někdo z českých sportovců zlatou medaili? (ANO 1, NE 2)?" odpovídejte číslem 1 v případě, že si myslíte ANO, v případě, že si myslíte NE, vložte do políčka pro odpověď číslo 2. U výsledků hokejových zápasů odpovídejte také čísly a to bez mezer, tedy např. 6:2 (číslo, dvojtečka, číslo bez mezer). POZOR - špatně zapsaný tip nebude uznán!

Redakce si vyhrazuje právo tipovací příležitost zrušit, například z důvodu zrušení závodu kvůli nepřízni počasí.

Pro tři soutěžící s největším počtem bodů máme připraveny věcné ceny. Vítěz získá sportovnín náramek měřící čas, puls, kroky atd., další dva soutěžící pak knižní ceny. V případě zisku shodného počtu bodů rozhodne o vítězích los.

V olympijské tipovačce se zaměříme především na české reprezentanty a samozřejmě na disciplíny, kde lze očekávat zisk některé z medailí. 

Tak neváhejte, zkuste si i vy olympijskou tipovačku.Tipovat můžete už nyní na tomto místě.

 

 

Kvíz i60 - 5. týden

Tento týden budeme relaxovat v lázních. České lázeňství je tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.