Barevné potěšení
FOTO: autorka

Barevné potěšení

22. 3. 2018

Potěšení pro oči i pro duši – to byla výstava Předjaří na Pražském hradě, kterou jsem navštívila s Jitkou H. den před začátkem jara. Výstava pod tímto názvem se konala již pošesté, a to v krásném Empírovém skleníku v Královské zahradě. Letos byla pořádána u příležitosti stého výročí vzniku samostatné republiky; jejím smyslem bylo mj. připomenout péči státu o umělecké sbírky Pražského hradu, a to na příkladu osudu tapisérií a gobelínů, jejich restaurování a využití ve výzdobě společenských prostor. Záštitu nad touto akcí převzala opět manželka prezidenta republiky paní Ivana Zemanová. 

Já jsem byla na výstavě poprvé, a to díky Jitčině osobnímu pozvání. Byla jsem okouzlena tím množstvím barev a druhů kytek a kytiček - ty jsem radostně fotila; vynechala jsem pouze přítomné papoušky, které nemusím. „Třešničku na dortu“ pak představovalo několik překrásných gobelínů a tapisérií v sousedním sále. Po východu z areálu výstavy se mi otevřel dosud neznámý pohled na Pražský hrad. 

Poslední zimní den se předvedl v celé kráse - trochu mrzlo a svítilo slunce. Dopřál nám tak krásný vstup do jara. Jen mě trošku mrzelo, když jsem doma zjistila, že jsem ztratila, asi na poště, vstupenku a letáček. Pořád čekám, jestli na mě ještě odněkud nejuknou, ale asi ne. No, horší by bylo ztratit foťák. To bych vám pak nemohla ukázat následující fotky.

 

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Musel to být úžasný zážitek. Krása květin očišťuje a inspiruje. Již delší dobu se chystám navštívit naši botanickou zahradu kde každý den fotografuje můj bývalý kolega z práce, mimochodem výborný fotograf, zachycuje kouzla květů od nesmělého poupěte po rozkvetlou plnou nádheru. Některé fotografie umístí na FB. Přeji vám ještě mnoho krásných zážitků.
Hana Rypáčková
Krása, přinesla jsem se truhlíky ze zahrady a těším se na primulky .
Hana Polednová
Mohu potvrdit, že stojí za to tuto výstavu navštívit. I já se chodím každoročně pokochat krásou těchto nádherných květů, protože zahrádky nám je v této době ještě neumožní vidět. Hezky jsi to napsala a nafotila.
Dana Puchalská
Nádhera. Už jsem to viděla na profilu. ********Je to pastva pro oči a to nemluvím tom, jak krásně to tam muselo vonět.
Dana Kolářová
Kouzelné barevné potěšení.
Libor Farský
Věruško, Tvoje vášeň dokumentovat všechny možné existující výstavy velmi tento portál obohatila !!!
Alena Vávrová
Děkuji za potěchu očí i duše!
Elena Valeriánová
To je přímo pastva pro oči. Krásné, krásné ... díky za sdílení.
Dana Tomanová
Je to krása!
Jana Šenbergerová
Nádhera! Potěcha nejen pro oko. Člověk pookřeje tím příslibem barev, tvarů i vůní, které se k nim vážou. Už se těším na procházky kolem zahrádek, kde ta krása dřímá u nás ještě pod sněhem.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 22. týden

Dáte si i tento týden kvíz? Bude na téma: "hmyz"