Sousedské vztahy
Ilustrační foto: ingimage.com

Sousedské vztahy

18. 5. 2018

Říká se, že přátele si vybrat můžeme, příbuzné nikoli. Je pravda, že když se dívka zamiluje, tak neřeší, kolik má objekt její lásky sourozenců a jaký vztah má se svojí matkou. To se tak či tak brzy ukáže a vášeň buď rychle vyprchá, anebo se s menší či větší razancí zavedou nové rituály.

Co se týče vlastního příbuzenstva, neshodám se obvykle předchází tím, že se zkrátka členové rodiny přestanou navštěvovat. Ale jakpak je to s výběrem sousedů?  

Některé sousedské vztahy jsou natolik bouřlivé, že se dostanou do hlavního zpravodajství. A mnohé i k soudu. Takové případy nejsou bohužel výjimečné.

Když se stěhujete do nového bytu nebo stavíte dům, o svých sousedech toho obvykle moc nevíte. Máte dost starostí s pozemkem, hypotékou, stavební firmou či výběrem kachliček. Pokud vím, tak profil sousedů nebývá podmínkou k převzetí klíčů. Ale možná by měl být. Dobrý soused je totiž k nezaplacení. Takový, který vám nebrání ve výjezdu, nevypouští jímku, nezávidí ani nešmíruje…

Nejlepší soused je ten, o kterém vlastně ani nevíte. A když se náhodou potkáte, pozve vás na skleničku. Pokud se vám to teď někdy stane, neodmítejte. Anebo to udělejte sami. Koncem května mají totiž sousedské vztahy svůj svátek i v kalendáři. A to nejen ve vesničce vaší střediskové, ale po celé Evropě.

Příležitosti poznat lépe svého souseda není třeba se vzdávat, ale zároveň není nutno přátelství přes plot či chodbu příliš přehánět. I v této citlivé oblasti se rozhodně vyplatí osvědčená zlatá střední

Ještě stále z Lázní Bělohrad vás zdraví, za milé setkání u příležitosti Dne matek děkuje a dobré sousedské vztahy všem přeje

Hanka Švejnohová  

Glosa Hany Švejnohové
Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Ano, není nad dobré sousedské vztahy, zvláště zde v našem domě. kde je 100 bytů. Moji sousedé jsou opravdu příkladní. Nejen že se navzájem nerušíme, ani nenavštěvujeme, ale všichni se snažíme být si vzájemnou oprorou, kdykoliv je to třeba.
ivana kosťunová
Na patře paneláku, kde bydlím, je sousední byt pronajímán, takže já mnohdy nevím, s kým momentálně sousedím. Kdyby tam přišel zloděj, slušně ho pozdravím, a popřeji krásný den. Také já děkuji za příjemně strávené odpoledne .
Zuzana Pivcová
Jsem opravdu ráda, že jsme měly možnost se poznat, a za bezprostřední představení (to nebylo divadlo, to byl život) děkuji. Jsem ráda, že mám v paneláku, kde bydlím, na patře obojí dobré, slušné sousedy. To je opravdu výhra, i když to pro mě neznamená, že se scházíme. Na jedné straně je rodina s dvěma malými kluky, na druhé sportovně založený mladší pán, který získal byt po dědečkovi. Když jsem kdysi v ČB bydlela na ubytovně a musela jsem snášet doslova teror muže ze sousedství, bála jsem se tam večer vracet. Pěkný pozdrav do Lázní Bělohradu, přes které jezdívám, když jedu na sraz se spolužáky do Lomnice nad Popelkou. Jezdím úmyslně vlakem, kvůli krajině. :-D
Hana Polednová
Hani, také Vám moc děkuji za krásné představení, které jste pro nás ke dni matek připravily. A sousedské vztahy jsou velmi důležité v našem životě. Na sousedy mám štěstí jak doma v bytě, tak i na chalupě. A ráda si zavzpomínám na Lázně Bělohrad, odkud nás zdravite, bylo mi tam vloni po operaci kyčle moc hezky. Ať Vám lázně pomohou i k načerpání další energie k tak nádherným pořadům a vystoupenim.
Dana Puchalská
Ať se Vám Hani v lázních líbí a ještě jednou dík za pěkné nedělní odpoledne. Bylo to fajn.
Věra Ježková
Milá Hano, zdravím vás do lázní a ještě jednou děkuji vám a vaší kamarádce za krásné nedělní představení. Pohoda na duši mi z něj ještě přetrvává.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 24. týden

Jaro kvete všemi barvami a právě česká květena bude tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.