
Ilustrační foto: ingimage.com
Dovolená s vnoučaty. Silně stresující akce?
8. 6. 2018
Aby se mu něco nestalo. Aby se nespálilo. Aby neblinkalo. Aby mu nebylo smutno po rodičích… První dovolená s vnoučaty je akce, která může slabší povahy poněkud rozhodit. Zejména, pokud se jede do zahraničí.
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní
příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke
konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv
vulgarismy.
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
Hana Čadová
10.6.2018 20:51
Nemáme problém vzít vnoučata na dovolenou. Nejstarší vnučka s námi byla v Itálii, Bulharsku, Chorvatsku. Určitě je to větší zodpovědnost, abychom vnouče vrátili rodičům v pořádku.
Libor Farský
9.6.2018 16:11
Mám 6 vnoučat, ale ještě jsem sám nikdy s žádným z nich nezkusil někam na delší dobu vyrazit. V současnosti koketuji s myšlenkou přihlásit sebe a vnučku, nebo dvě vnučky, na týdenní prázdninový výtvarný kurz kreslení a malování, (sám bych to moc potřeboval i jen pro sebe). Doufám, že by to děvčata (7+12 let) mohlo také bavit. Jen nevím, jestli bych zvládl jejich celodenní program, protože na pěší výlety nemohu ze zdravotních důvodů. U moře to nebude, jen někde v ČR. Zatím po takovém kurzu pátrám, zdá se, že nadějně.
Marie Ženatová
9.6.2018 08:52
U moře jsme s naší nejstarší vnučkou byli v Bibione, když jí bylo 5 let, bylo to její první seznámení s mořem. Pro nás to bylo skutečně nádherné, přímo veselejší a obohacující - já už jsem ji v tom věku trochu naučila plavat. Později jsme tam byli s třemi vnoučaty i jejich maminkami - také to bylo nezapomenutelné. Pak už jsem jezdila sama a třeba týdenní pobyt v Jeseníkách v Petříkově s vnuky 10 a 11 let byl pro mne přímo bombastický. Jezdila jsem s nimi i na bobové dráze - normálně sama bych se asi nesvezla. Také pobyty s vnučkou v Jeseníkách na lyžích, nebo jako doprovod při léčebných pobytech vnuků v Jeseníkách byl nezapomenutelný... Toto všechno bylo už dávno... Ale třeba včera mi 15letá vnučka vypomáhala plet zahrádku svými přímo zlatými ručkami a to je teď v mém věku pro mne úplně dokonalý "nebeský relax..."
Alena Vlčková
8.6.2018 17:19
Také jsem byla s šestiletým vnoučkem na dovolené u moře, ale byla s námi ještě moje mladší dcera, tak je člověk klidnější, že jsme na tu odpovědnost byly dvě.
Vzpomněl si na maminku, to je pochopitelné, ale vždycky ráno a večer mi nadiktoval, co ji mám napsat, jak se má, co celé dny provádíme a tím byl vlastně s maminkou virtuálně pořád. A už se mě ptal, kdy zase pojedeme spolu na dovolenou, což babičku nesmírně těší....
Jarmila Fialová
8.6.2018 14:41
Už 18 let jezdím na dovolenou s jedním až třemi vnoučaty.Teď už jen po Čechách,ale dříve vždy týden u moře a týden v Čechách.S dětmi jsem nikdy problém neměla,jezdily se mnou rádyy - asi záleží na tom,jaké a jak časté jsou vztahy během celého roku.
Zpět na homepage Zpět na článek
Doporučujeme
Články z Drbna.cz
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden
Od 5. dubna se otevřely dveře pro návštěvníky hradů a zámků ve správě Národního památkového ústavu. Tématem vědomostního kvízu tohoto týdne budou právě státní hrady a zámky.
AKTUÁLNÍ ANKETA