Fotoreportáž: Únor bílý pole sílí
Foto: autorka

Fotoreportáž: Únor bílý pole sílí

5. 3. 2019

Únor bílý pole sílí, a tak mě vůbec nemrzelo, když začátkem února napadla pěkná hromada sněhu a milosrdně zakryla všechen ten nepořádek, který ukázala nahatá příroda.
Každá sněhová vločka proměněná v kapičku vody je žádoucí. Krajina je po předchozích hubených letech na vláhu vyprahlá a rozumný hospodář se raduje, že té vláhy trochu přibude.
Jenže jak se únor překulil do druhé poloviny, sníh zmizel jako mávnutím kouzelného proutku. Ptáci zpívají jako o závod, ze zimovišť se vracejí divoké husy, labutě a dokonce i první čápi. Bělostné sněženky a jiná jarní kvítka vystrkují zvědavé hlavičky a děvčata, ta začnou odkládat kabátky, šály a pro potěchu mužských očí zkracovat sukénky.
Vyžeňte neduhy ze svých příbytků a nadechněte se voňavého povětří. Jaro je tu.


(A možná se pletu a zima ještě vystrčí růžky a zatne do jara studené drápky).

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Eleno, úžasné fotky, a ti ptáci za dne bílého...
Dana Puchalská
Krása.... A jak Mirek básnil, tak já taky. Únor bílý, pole sílí, komunisti šílí - ovšem Elen do přírody pílí.
Naděžda Špásová
K tomuhle není co dodávat, prostě super. :-)
Hana Rypáčková
Krása a jsi skvělá lovkyně beze zbraní..
Zdenka Soukupová
Krásné fotky. Ten bělostný sníh mi připomíná dětství. Tehdy byl snad každou zimu a také tak bílý. Ale teď už bych kvůli vodě raději nějaký ten mírný deštík než zase sníh.
Jana Kollinová
Musela jsem si projít fotografie dvakrát a nevybrala jsem jednoho favorita, všechny jsou dokonalé. Nevím zda zvolit kosa vyhlížejícího slunce nebo psa s čumákem vraženým do sněhu, zasněžené čapí hnízdo. Jednu fotografii bych upřednostnila - Noční mráz začaroval kaluže - je křišťálová geoda s tajemným jádrem! Stejně pořád myslím na bělostné krajkové "Spoďáry." :-) :-) :-)
Anna Potůčková
To je alespoň pastva pro oči Elen!!!! Moc krásné snímky, projela jsem to rovnou 2 krát. A ti dravci, to je nádhera !
Marie Ženatová
Díky za nádherné snímky...
Mirek Hahn
Já to znám jinak..... "Únor bílý, komunisti šílí". :-)
Soňa Prachfeldová
Elenko, opět jsem se pokochala, děkuji :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 21. týden

ŽELEZNICE V ČESKU. To je téma vědomostního kvízu tohoto týdne.