Prázdninový tip: Okolí Náchoda
Foto: autorka

Prázdninový tip: Okolí Náchoda

19. 8. 2019

Co nabízí tento kout naší republiky?  Pískovcové útvary Adršpašsko-teplických skal, Broumovské stěny a stolové hory Ostaš okouzlí milovníky přírody.

Klášter v Broumově a zámky v Náchodě, Novém Městě nad Metují a Ratibořicích přiblíží minulost. Pevnost Josefov a objekty bývalého čs. opevnění přitahují zájemce o vojenskou historii. A těm, co mají problémy s pohybovým ústrojím, nabízí léčbu lázně Velichovky.

Loni jsme s vnuky strávili poslední srpnový týden v blízkosti Náchoda. Přechodným domovem se stal penzion v Hořičkách, viz. „Fotoreportáž: Tip z íčka“ na mém profilu. A o tom, co jsme podnikali, jsem připravila fotoreportáž.

Návštěvu tohoto malebného koutu naší republiky doporučuji. Pokud zdraví dovolí, ráda se tam vrátím.

 

Prázdninový tip
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Kraj jsem navštívila pouze jako dítě na výletě, a protože jsem v té době už měla přečtenou Babičku, tak jsem byla Starým bělidlem (nepravým) poněkud zklamaná, mé představy u knihy byly barvitější. Zato se mi moc líbil zámek se zahradou v Novém Městě nad Metují. Díky, Aničko, za možnost výletu s Tebou.
Hana Nováková
Kdysi v mládí jsem byla v ratibořicích, na zámku a okolí, bylo tam moc krásně, ráda na to vzpomínám. Díky za připomenutí
Mirek Hahn
Moc pěkné. Také se do kraje chystám.... už několik let....
Naděžda Špásová
Aničko, omlouvám se za ty hvězdičky, zase se mi to stalo při rolování. Má jich být ***********. :-)
Naděžda Špásová
Moc hezký tip. V Náchodě jsme kdysi byli. Točili jsme tam seriál o celnících Ve znamení Merkura. Byli jsme se podívat i v Ratibořicích. Mám na to moc hezké vzpomínky. Fotky, jako vždy, Jsou super. :-)
Marie Doušová
Všude jsem byla a mohu potvrdit , že to stojí za výlet.Je to nádherný kraj a Anno, Vám děkuji za krásné připomenutí fotogalérií.Dík.
Dana Puchalská
Aničko, to musel být opravdu krásný výlet. A fotky jsou krásné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
OLYMPIJSKÁ TIPOVAČKA 2026

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

Tipovací soutěže se může zúčastnit každý registrovaný čtenář (registrovat se můžete zde), který bude soutěžit pod svým jménem, anonymní profily (přezdívky) či vícečetné profily nejsou přípustné. Rovněž není přípustné, aby z jedné I.P. adresy soutěžilo více soutěžících (to platí i pro rodinné příslušníky). Soutěžící odpovídají na redakcí vypsané tipovací příležitosti, které po celou dobu olympiády najdou soutěžící v sekci Soutěže, rubrice Tipovačka. Tipovat lze vždy až do zahájení jednotlivých sportovních klání (uváděno v SEČ, časy jsou přibližné, protože se starty jednotlivých disciplín mohou posouvat). Za správný tip obdrží soutěžící body - počet bodů je vždy uveden u tipovací příležitosti. Body se postupně sčítají, vyhrávají soutěžící s největším počtem bodů, které se sečtou po skončení zimní olympiády.

Všechny odpovědi musí být číselné, vyjma otázky "Která země získá nejvíce olypijských medailí". Například na otázku "Získá někdo z českých sportovců zlatou medaili? (ANO 1, NE 2)?" odpovídejte číslem 1 v případě, že si myslíte ANO, v případě, že si myslíte NE, vložte do políčka pro odpověď číslo 2. U výsledků hokejových zápasů odpovídejte také čísly a to bez mezer, tedy např. 6:2 (číslo, dvojtečka, číslo bez mezer). POZOR - špatně zapsaný tip nebude uznán!

Redakce si vyhrazuje právo tipovací příležitost zrušit, například z důvodu zrušení závodu kvůli nepřízni počasí.

Pro tři soutěžící s největším počtem bodů máme připraveny věcné ceny. Vítěz získá sportovnín náramek měřící čas, puls, kroky atd., další dva soutěžící pak knižní ceny. V případě zisku shodného počtu bodů rozhodne o vítězích los.

V olympijské tipovačce se zaměříme především na české reprezentanty a samozřejmě na disciplíny, kde lze očekávat zisk některé z medailí. 

Tak neváhejte, zkuste si i vy olympijskou tipovačku.Tipovat můžete už nyní na tomto místě.

 

 

Kvíz i60 - 5. týden

Tento týden budeme relaxovat v lázních. České lázeňství je tématem vědomostního kvízu tohoto týdne.