Priessnitzův dortík
Foto: autorka, vítězný dort

Priessnitzův dortík

30. 1. 2020

Dnes, 29. ledna 2020, byl v jesenických lázních doslova sladký den. V Kongresovém sále se konala už tradiční studentská soutěž cukrářů PRIESSNITZŮV DORTÍK. Jako každoročně soutěž pořádala SŠ gastronomie a farmářství Jeseník. Soutěže se zúčastnilo 11 škol a 12 soutěžících. Potěšilo nás, že celkovou vítězkou se stala studentka jesenické školy.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Na svých fotografiích vám přiblížím dvě kategorie, dorty a zdobení perníků. Třetí kategorií byly zdobené lívanečky, tyto však na svých fotkách nemám. Téma na zhotovení dortů bylo: Dětská radost.

Do Priessnitzových lázní, které se rozprostírají nad Jeseníkem, jsme vyjeli linkovým autobusem. Po příchodu do Kongresového sálu nás přivítal hlahol lidských hlasů. Tuto soutěž s oblibou sleduje široká jesenická veřejnost.

Setkali jsme se tam s přáteli, dali si dobré zákusky a kávu. Obsluha byla vzorná, zajištěná studenty zmíněné školy. Ceny mírné.

K zakoupení byly také masné výrobky, neodolala jsem a mohu řící, že učňovská tlačenka je prostě skvělá.

Z lázní jsme se vydali dolů do města po svých, šlapali jsme Do stovky.

Ale dost řečí a pojďte si nabídnout sladké pokušení.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Takovému sladkému pokušení nelze odolat. Pěkně zdokumentováno.
Naděžda Špásová
No to je krása. To by se mi taky líbilo, jen nejím perník, ale určitě by se našlo něco jiného. Po té pauze jsi se hezky rozepsala. (ʘᴗʘ✿)
Zdenka Soukupová
Nádhera! Ty krásné krajkové perníčky se mi moc líbí. A nápadité dorty taky. Elen, máte tam moc šikovné studenty.
Hana Polednová
Elen, skvělá akce a obdivuji práci mladých cukrářů. Moc hezké.
Elena Valeriánová
Maruško, byli jsme tam se Zdenkou spolu. A domluvily se, že vám o akci napíšu já.
Marie Novotná
Mňam.Určitě by mi to chutnalo.Vím,že Zdena už na takové akci byla a fotila.Určitě to byla dobrota a vy si to užily.Díky za článek a foto.
Dana Puchalská
Ano, krásně nazdobené jak dorty tak i perníčky.
Anna Potůčková
Tak to je nádhera, jak to krásně cukráři umí nazdobit. Nejen že by ústa jedla ale také oči! Díky za článek, pokochala jsem se!
Věra Ježková
Elenko, krásné. Ale tlačenku nejím a ze sladkého jednoznačně preferuji hořkou čokoládu.
Jana Kollinová
Sladké mámení. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 23. týden

Máte rádi kávu? Pijete ji denně? A co o ní víte? To odhalí kvíz tohoto týdne.