Priessnitzův dortík
Foto: autorka, vítězný dort

Priessnitzův dortík

30. 1. 2020

Dnes, 29. ledna 2020, byl v jesenických lázních doslova sladký den. V Kongresovém sále se konala už tradiční studentská soutěž cukrářů PRIESSNITZŮV DORTÍK. Jako každoročně soutěž pořádala SŠ gastronomie a farmářství Jeseník. Soutěže se zúčastnilo 11 škol a 12 soutěžících. Potěšilo nás, že celkovou vítězkou se stala studentka jesenické školy.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Na svých fotografiích vám přiblížím dvě kategorie, dorty a zdobení perníků. Třetí kategorií byly zdobené lívanečky, tyto však na svých fotkách nemám. Téma na zhotovení dortů bylo: Dětská radost.

Do Priessnitzových lázní, které se rozprostírají nad Jeseníkem, jsme vyjeli linkovým autobusem. Po příchodu do Kongresového sálu nás přivítal hlahol lidských hlasů. Tuto soutěž s oblibou sleduje široká jesenická veřejnost.

Setkali jsme se tam s přáteli, dali si dobré zákusky a kávu. Obsluha byla vzorná, zajištěná studenty zmíněné školy. Ceny mírné.

K zakoupení byly také masné výrobky, neodolala jsem a mohu řící, že učňovská tlačenka je prostě skvělá.

Z lázní jsme se vydali dolů do města po svých, šlapali jsme Do stovky.

Ale dost řečí a pojďte si nabídnout sladké pokušení.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Pochvala studentům i Tobě, Elenko. Všechno to je krásné. U vytržení jsem z dortu se žirafou, zebrou, tučňáky a pěkně tónovaným mořem na potahu dortu. Perníčky a vlastně všechno jsou to umělecká díla - až bych se vynadívala, tak bych určitě i ochutnala :-)
Jindra Hubačová
Elenko, děkuji za ochutnávkou, všechny nejen krásné, ale jistě výborné. Zdržela bych se tam asi poněkud déle.
Zdenka Žichovská
https://www.zonerama.com/zdenkafoto/Album/5972751 Priessitzův dortík fotky + výsledková listina, pokud by to někoho zajímalo.
Alena Tollarová
Tam to muselo vonět! Obdivuji tu nimravou práci se zdobením perníčků a mám radost, že o pokračovatele v tomto oboru je postaráno.
Lenka Hudečková
Elí, udělala jsi mi radost. S dovolením si půjčím fotku dortu s medvídky. Krásná akce, super dorty a ty zdobené perníky, to jsou díla...Šikovní studenti...a já děkuji Tobě za sdílení :-)♥♥♥
Marie Seitlová
Elen, tak to je krása, přímo umělecká díla. To je až škoda jíst, ale určitě to bylo výborné. Dala bych si něco sladkého, marcipánové dorty mám rada. Jsou velmi šikovní studenti. Dík za fotky.
Marie Doušová
Dík za krásné fotky.Věřím , že sladká tlačenka byla skvělá.
Jitka Hašková
Dobrá soutěž, hezké dortíky a perníky, ale já bych nic z toho nechtěla jíst.
Jana Šenbergerová
Eleno, vidím, že jste byly ve správnou chvíli na správném místě. Sama vnímám tento způsob tvorby víc jako umění než obyčejnou cukrařinu, i když nepochybuji, že se pod tou parádou skrývá dobrota.
Alena Vávrová
Paráda! I když to není moje parketa, sama nic takového neumím. Ale zrovna dneska jsem měla takovou chuť na něco dobrého! (Musel stačit 1 cukrářský piškot namáčený do hořkého kafe ;-)).

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.