Coronavirus COVID -19. Bere, ale i dává
Ilustrace: pixabay.com

Coronavirus COVID -19. Bere, ale i dává

23. 3. 2020

Coronavir obletěl doslova svět. Přišel nečekaně, a ukázal, že ač si někdy myslíme, že jsme páni tvorstva a vše zvládneme, tak je to velký omyl. Ale i když to zní divně, přinesl nám také něco, co otevřelo naše srdce, oči, a začli jsme se chovat víc pro okolí, pro sebe, a pro lidi, co nás obklopují. Ptáte se, v čem?

Začali jsme trávit volný čas v nákupních centrech, a proto je nám tato nemoc zavřela, abychom si uvědomili, že štěstí a zdraví se nedá koupit nikde.

Přestali jsme si vážit starých a nemocných lidí, a proto jsme dostali takovou nemoc, abychom si uvědomili, jak lehce jsou, ale i my zranitelní.

Brali jsme své zdraví jako samozřejmost, součást běžného dne života, a proto nás ohrožuje nemoc, abychom si uvědomili, že na něm nejvíc záleží.

Tato nemoc nám hodně bere, ale zároveň nám hodně dává. Dává nám možnost se polepšit, naučit a pochopit to, co je v životě vlastně nejdůležitější. Nepromarněme tuto možnost. Možná je tou poslední možností, kterou máme.

Přestali jsme si vážit zdravotníků a lékařů, a proto tato nemoc nám dala šanci, abychom si uvědomili, jak jsou nepostradatelní.

Začali jsme si myslet že jsme páni této planety, a proto jsme dostali do vínku takovou nemoc, abychom si uvědomili, že nás může přemoci i to, co ani nelze vidět.

Přestali jsme fungovat v rodinách tak, jak to známe s dětství, upnuli se k technice, komunikace mezi lidmi jako taková je už skoro zázrak slyšet, a proto nemoc nás zavřela do našich domovů, abychom se jako rodina naučili fungovat.

Přestali jsme si vážit přírody, a proto jsme dostali takovou nemoc, abychom si uvědomili, jak je pro nás příroda a pobyt v ní tak vzácný.

Začali jsme si myslet, že za peníze lze koupit vše, co budeme chtít, a je to vlastně samozřejmost v našem životě. Ale díky této nemoci jsme si uvědomili, že všechno není samozřejmost.

Začali jsme si myslet, že na vzhledu záleží, a proto nám tato nemoc zakryla tváře, abychom si uvědomili, že nezáleží na vzhledu, ale na pohledu očí. Neboť tělo je jen obal toho, čím člověk je. To, co dělá člověka člověkem doopravdy, je uvnitř. Myšlenky, chování, jednání, atd., to není na první pohled vidět… to se musí poznávat. A hlavně chtít poznávat.  

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Někomu to oči otevírá, ale až bude pokoj, stejně bude žít většina lidí stejně jako před virem. Většinou je lidstvo nepoučitelné.
Marie Novotná
Také mám tento email v poště.Je toho plný facebook a soc sítě.Něco na tom je a byla jen otázka času-kdy ?!.Vezmou si poučení všichni,kterých se to týká ať méně či více ? Věřme,že tato situace rychle pomine a zase budeme volní,spokojení a hlavně zdraví.
Roman Procházka
Ano, použil jsem text, který obíhá internet, a dostal jsem ho e mailem od své kamarádky. Má hluboký podtext. A svými slovy bych to těžko napsal lépe. Proto jsem to zde uveřejnil. Původní autor neznámý. A řešit etiku a neetiku opsání textu,... to bychom si nemohli ani koupit noviny, a koukat na zprávy v TV...O tom ten můj obsah článku nebyl a neni.
Jitka Caklová
Když pominu virus, ne že bych ho jakkoliv znevažovala, je to živý organizmus, tak od určité doby ho vnímám pouze jako spouštěč k nápravě toho, k čemu jsme se nechali slepě dovést, jak se píše v článku. Sama za sebe a na vlastní zodpovědnost říkám, že jsem na tuto změnu dlouho čekala. Svět už nikdy nebude takový, jaký byl do konce loňského roku a už není čas čekat na naději, že za nás někdo něco udělá bez vlastního přičinění. Skepticismus nikomu nepomůže.
Soňa Prachfeldová
Je to tak pravdivé, až to bolí.
Zuzana Pivcová
Řadě lidí to možná připadá příliš nadnesené a někteří se neradi hlásí k tomu množnému číslu - přestali jsme, začali jsme atd. Text je určen lidstvu, a lidstvo tvoří jednotliví lidé a to jsme i my, každý jedinec. A každý má co vylepšovat zrovna tam, kde je. Sebe z toho nevyjímám, naopak. Možná, Naďo, že si alespoň někteří z toho ponaučení vezmou. To trknutí je totiž už dost silné.
Naděžda Špásová
Romane, opsané, nebo neopsané, vím, co jsi tím myslel. Prostě jsi jen chtěl, aby se to dostalo k nám všem. Ponaučení si z toho určině nevezmeme, protože člověk je tvor nepoučitelný. Dobro se v dnešní době moc nenosí. Jsem prostě skeptik, pokud bych se zmýlila, byla bych moc ráda.
Zdenka Žichovská
Také jsem ten email dostala - ve slovenštině. Autor uveden nebyl, tak to neřešme. Já si myslím, že ten text stojí za zamyšlení. Ale to už je na každém z nás...
Eva Mužíková
Romane, úmysl byl jistě dobrý, děkuji . Je mi opravdu jedno, jestli je převzatý, nebo ne. Hlavně že jsou v něm dobré myšlenky. Kdyby nebyly příspěvky níže, vůbec by mi to na mysl nepřišlo. Jasně, kdyby Tě to trklo, jistě bys tam autora uvedl, úmysl zviditelnit se na cizí úkor to od Tebe jistě nebyl.. Díky Bertice
Zuzana Pivcová
Je to bohužel převzaté, což pak vyvolává další debaty. Škoda, Romane, protože to bylo dobré tam uvést. Samotný text je ovšem to, co tak vnímám také, za což jsem ráda. Jak se říká: Každému, co jeho jest".

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.