Převlečené stromy
foto: autorka

Převlečené stromy

1. 5. 2020

Nevím, co když to stromy mají s těmi převleky podobně jako lidé, zkoušejí být občas někým jiným, nebo něčím jiným? Koukni, jak nás vidíš, co vidíš, ptají se. No, třeba tam číhá pes, kousek dál vidím příšerku, vedlejší strom je trochu necudný, tenhle si tančí, druhý cvičí jógu, ten pro mě představuje  jakýsi abstraktní obraz , ten koně ..... fantazie nezná meze, mám ty proměny tak ráda.

Chodím po lese, obzvlášť v tomto čase, kdy se nám naše aktivity a možnosti trochu scvrkly, fotím, rozhlížím se, představuju si, bavím mě to, raduju se  a jsem šťastná. Les je uklidňující, plný zvuků, vůni, barev, kytek a sem tam i lidí. Nejlepší je to v poledne, to všichni obědvají, nebo jsou v práci, roušku skoro nenasadím.

Pozoruji stromy a jejich dřevohrátky už mnoho let a stále mě překvapují, stačí kousek popojít a vše se změní. Když jdu s někým, může mít  jiné oči, jiné vnímání a moje představa mu nic neříká.

Pojďte si se mnou zkusit uvidět stromy trochu jinak, méně obvykle …

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 30 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Pěkná přehlídka. Chce to fantazii.
Dana Puchalská
Eliško, to jsou krásné záběry. Hledala a našla. Když se dostanu někam do lesa, tak mám podobné nápady. Vzpomněla jsem si při jejich zkoumání na můj oblíbený film-Pelíšky .Na na nezapomenutelnou roli Jiřího Kodeta a jeho vášně pro samorosty. Děkuji.
Zuzana Pivcová
Neuvěřitelné, co dokáže příroda vytvořit. Vzpomínám si, že tu kdysi předváděl všelijaké bizarní tvary stromů pan Karel Boháček. Převlečené stromy - to je hezký obrat. Díky, Eliško.
Anna Potůčková
Tedy máš ale představivost! Zítra bych měla jít na konvalinky, musím se na stromy podívat z Tvého pohledu - nebo se o to aspoň pokusit. A uvidím zda uvidím i něco jiného než pouze strom. Hezké fotky!
Jana Šenbergerová
Krásné počtení i pokoukání, Eliško. Mám podobného koníčka, jen ten foťák s sebou vždycky nenosím. Dnes jsme si vyšli na procházku a nakonec absolvovali ptačí koncert plný sborů i sólistů, prošli botanickou zahradou plnou jarních květin a kvetoucích stromů a domů došli opojení jejich vůněmi a omámení čerstvým vzduchem, protože jsme široko daleko byli sami a mohli tak jít bez roušek.
Eliška Murasová
Jsem ráda, že jsem vás článkem inspirovala k novému a jinému pohledu na stromy.
Zdenka Soukupová
Krásné fotky. Nikdy mě nenapadlo takto se na stromy podívat. Teď to určitě zkusím. Díky za nápad.
Marie Seitlová
Eliško moc pěkné, ale hlavně zajímavé úkazy na stromech. Umíš se koukat a zachytit je. Děkuji za tuhle krásu.
ivana kosťunová
Jeden by řekl- obyčejné stromy- a vaše fantazie je povýšila na umělecká díla. Jezevčíka jsem dlouho hledala, ale nakonec našla :))
Marie Novotná
Jů, to je krása.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 22. týden

Dáte si i tento týden kvíz? Bude na téma: "hmyz"