Marie 00000
17.5.2020 16:50
Za blbost se platí - a když to jde velmi dobře, tak jen penězi....
Soňa Prachfeldová
16.5.2020 19:49
Bohužel, hlavní roli má alkohol a pak už to jde jen z kopce. Nakonec jdou umřít do čisté postele v nemocnici, když je někdo nechá odvézt.
Věra Halátová
15.5.2020 14:33
Celkem mi uniká smysl toho článku. Většina diskustujících píše, že si za to v podstatě každý může sám, jedna paní píše, že ne každý si za to může sám a o jejích pocitech, když jde kolem Hlávkova mostu. Z toho článku, ten Petr - celý život měl slušný plat, tak musel mít i slušný důchod a neměl na nájem? Ta osmapadesátiletá žena, ta už je starobní důchodce? A ten první případ, šestašedesátiletý, ten je v důchodu jak dlouho? Nebydlím ve velkém městě. Tady, v menší obci, je bezdomovec jeden, třiatřicetiletý, který nikdy nepracoval, nepracuje a pracovat nebude. V současné době je za nějaký trestný čin za mřížemi. V blízkém městě je "skrz chlast" v azylovém domě profesorka němčiny, soudní znalec. "Skrz chlast" přišel jeden dětský lékař o diplom a pracoval na dílně mezi nevyučenými. Totéž jeden stavební inženýr. Potenciálními bezdomovkyněmi jsou dcery mého příbuzného, které mají 40 a 38 let, obě vysokoškolačky, po škole na žádnou práci ani nesáhly, živí je rodiče. Rodiče za ně platí zdravotní pojištění. Rodiče mají 71 roků. Až rodiče zemřou, nebudou mít ty dvě ženské ani na nájem, ani na poplatky. Z mladých povalečů jsou staří bezdomovci. I když, jinak to mohou být lidé slušného chování. Taky by mne zajímala definice "slušný člověk".
Venca V.
15.5.2020 10:31
Je to vše o zodpovědnosti za svůj život, ať se to někomu líbí, nebo ne. Kdo je zodpovědný, myslí na "zadní kolečka", přemýší dopředu o své budoucnosti, zvažuje rizika svých činů....a pokud mají raději "volný" život, alkohol a neváží si sami sebe....bohužel jim ani není pomoci.
Ano, je to tak, život není lehký a každá chyba se může strašně vymstít.
Olga Škopánová
15.5.2020 07:15
Za blbost se platí, to ale platilo vždycky.
Květuše Pinkasová
14.5.2020 23:20
Známe tichého, hodného, pracoval poctivě v ŽDB. Žil s maminkou. Pak si ho klovla a nechala na něho přepsat své 4 malé děti... Nevíme, jak se jmenoval. Nepil. Propouštělo se. Ohříval se v Kaufu, posedával tiše v parku, sledoval voliéru, asi se oblékal v centru, stává až otevřou ubytovnu a je mu zima... Taky doba se změnila...
Ján Zábranský
14.5.2020 19:33
Dva roky jsem pracoval v Azylovém domě. Osobně jsem denně řešil - poslouchal o mnoho "mrazivější" příběhy. Život není lehký pro nikoho.
Někteří byli odsouzeni bezdomovetství už povahou, prostě tento svět těžko přijímali. Byli vyčerpáni neustálou snahou se do něho se zařadit.
Marie Faldynová
14.5.2020 19:24
Zřizovatelé asylových domů by nám řekli, jak těžké je pomáhat tomu, kdo žije podle přísloví : Komu není rady, tomu není pomoci.
Věra Lišková
14.5.2020 16:27
Jak se rozpadla psychiatrické péče, skončila mezi bezdomovci i část psychicky nemocných, lidé na hranici mezi svéprávností a samostatností, kteří se neumí o sebe postarat. Nejvíc je ale mezi nimi alkoholiků, ke kterým se nehlásí ani vlastní rodina.
Danka Rotyková
14.5.2020 15:49
Chtěla jsem také připsat svůj názor, ale po přečtení předchozích příspěvků Věry, Olgy a Eleny, se mi to zdá zbytečné ... mají pravdu. Když procházím okolo bezdomovců, moc dobrý pocit nemám.
Načíst starší příspěvky