Šedesátka je ideální věk, kdy se stát ženou na první pohled
Ilustrační foto: pinterest.com

Šedesátka je ideální věk, kdy se stát ženou na první pohled

24. 6. 2020

Elegantní šaty, zářivé barvy, sukně, výrazné ozdoby. To jsou součástí oděvu, které mnoho žen s přibývajícími roky odkládá a sází na takzvaně pohodlnou, volnočasovou módu. Je to škoda. Šedesátka přece neznamená, že je nutno chodit stále v kalhotách.

Muži často zmiňují, že se jim nelíbí skutečnost, že se většina žen přestala oblékat elegantně, tedy žensky. Ve většině šatníků nyní převažují trička, košile a kalhoty nad sukněmi a šaty. Je to pochopitelné, životní styl žen se zrychlil, mnohé žijí aktivně a to jde lépe v teniskách a džínách než na podpatcích a v kostýmku. Jenže pak se naskytne příležitost, kdy by se v šatech klidně dalo vyrazit a mnohé ženy zase skončí u těch džínů, tedy u takzvaného pohodlí.

Čím je žena starší, má často pocit, že ji ležérní, sportovní oblečení takzvaně omladí. Na jedné straně je to pravda, na straně druhé je škoda, že se tak dámy připravují o možnost ukázat se světu i jinak. Tedy jako ženy. Protože je úplně jedno, jestli je ženě třicet nebo šedesát či více, pokud si umí zvolit šaty či sukni, která z ní udělá nepřehlédnutelnou bytost. Některé sluší výrazné barvy, jiné spíše decentní.

Samozřejmě záleží na postavě, na stylu, jaký dáma vyznává. Ale chybou je říkat věty typu: Šaty nejsou nic pro mě, už jsem na ně stará, necítím se v nich. Cítit se někdy jako dáma by si měla vyzkoušet každá žena a u dam zralých to platí dvojnásob.

Tady je malá inspirace, která naznačuje, že elegantní móda ženám vyššího věku prostě sluší.

móda
Hodnocení:
(4.7 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Josef Borecký
Je to hezké podívání jsem pro toto odívání .
Pavla Kotyzová
Hezký den přeji, milé ženy. Plně souhlasím s tím, že nepatříme do starého železa a že jsme krásně, když chceme!
Jitka Caklová
Kde jsou ty časy, kdy v tomto smyslu, na základě téhož, byl založen tento portál. Mě osobně velice posunul. Je to o přístupu jednotlivce k sobě samé/samému. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6/214411010110414-studio-6-ii?index%5B%5D=320374&x=67&y=17
Daniela Řeřichová
Jak bylo napsáno níže, také se oblékám podle situace a vnitřní nálady. Před dvaceti lety a dvaceti kily to byly šatičky a střevíčky, nyní spíš pohodlné oblečení. Ale předminulý týden ve FL jsem si koupila letní šaty a k tomu klobouček a cítila jsem se fajn.
Elena Valeriánová
Bylo období, kdy jsem kalhoty nenosila vůbec. Pak zase období více méně kalhotové. A pak jsem si řekla, že není důvod k zavrhnutí šatů či sukní. Jenže bohužel nemám velikost 38, krásně vyvinutá ňadra a úzkou pánev. Všechny obchody jsou dobře zásobené modely pro "anoretičky", ale pro ženy velikosti 44 nedej bože 46 jen rozpláclé neforemné pytle. A úsilí při shánění šatiček není úměrné výsledku. Dnes cestují, autobusem a vlakem. Měla jsem nachystané dvoje oblečení, sukni a kalhoty. Z domu jsem vycházela v 5:40, venku bylo 9,1°C. Oblékla jsem kalhoty a na vlakové nádraží v Jeseníku jsem dorazila skoro s omrzlinami. Ještěže se ve vlaku topí a než přijedu do cíle, tak roztaji. Punčocháče nesnáším a nosím je jen v krajním případě.
judita lišková
Je pravda, že dnešní móda z žen zrovna dvakrát nedělá vysloveně dámy. Mě se osobně vždy líbila typická móda ženská - kostýmky, šaty, sukně, halenky, kloboučky, ale zase nutno přiznat, že do dnešní doby už to nějak nezapadá. Ještě jako mladá jsem se nanosila sukní, šatů, kalhoty nebo džíny téměř vůbec. Ale v pozdním věku už přece jen každá z nás hledíme, abychom měly pohodlí, takže žádné podpatky, věci volnější. Ale i tak lze vypadat elegantně. Bohužel ale...kolikrát vidíme neupravenou, v neforemném oblečení, rozšmajdaných botaskách, nevzhledných bundách ženy bez rozdílu věku, kterým je jedno jak vypadají a jak působí na okolí, je to smutné...
Soňa Prachfeldová
Moc ráda nosim jak šaty, tak sukně. Zejména v teplém období. Cítím se v tom dobře i žensky. Kalhot si též užiji a ráda, zejména na výšlapy většinou se psem.
Dana Puchalská
Moc pěkné modely. Já mám sice ráda kalhoty, ale jsou chvíle, kdy si obléknu i šaty nebo sukni s halenkou.
Marta Novotná
Od mala jsem byla "kalhotová", šaty a kostýmky občas vytáhnu také, ale nejpohodlněji je mi v kalhotách, také samozřejmě v mém šatníku převládají. Naše děti říkaly,že jdu "za dámu", když jsem si oblékla šaty nebo sukni. :-) Ale barvám se nevyhýbám a mám ráda i pěkné doplňky. Takové pěkné lodičky na vysokém podpatku... o těch už si můžu jen nechat zdát, ale i na nízkém se dají koupit pěkné botičky :-)
Naděžda Špásová
Mám ráda barvy, i když se snažím, abych nepůsobila směšně. Sháním oblečení na synovu svatbu, ale sehnat v obchodech něco ve velikosti 46 je ořech ne oříšek. Módní obchody větší velikosti zkrátka nevedou. Myslím, že Helen Mirren, kterou nám předvádíte, takový problém určitě nemá. Ta sukně na poslední fotce by se mi líbila a hodila.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 16. týden

Jaro je v rozpuku, lidé vyrážejí na výlety, túry, výšlapy. A tak si vyzkoušíme znalosti z českých a moravských hor.