Červenec 2020
Hana Rypáčková, Soňa Prachfeldová, Vanda Blažkovič

Červenec 2020

4. 8. 2020

Letošní červenec podivně probíhal,
většinou pod mrakem rychle nám ubíhal.
Než jsem otočila v kalendáři list,
mohla jsem na fotkách jako v knize číst.

Krom domů a řeky není tu nic,
tak vypadá sídliště Titanic.
S řekou Otavou, bez rostlin, zvířat a lidí,
tak moje oči barevný Hančin Písek vidí.

Sonina Večerní s dívkami u rybníku,
ta vůbec nepostrádá romantiku.
A kromě loděk u břehu, na hladině
jak na louce beránci leží líně.

Smaragd, azur, pro mnohé fotka snová,
taková je Vandina Prázdninová.
Kdekdo by se v moři smočil,
nejeden by plavně skočil.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Díky za ohlas z Vrbosky i ze Strakonic. :-)
Hana Rypáčková
Jejda, to je ale vtipné Jani..Jsem ze Strakonic, ale ne dudáček Švandovic...
VANDA Blaškovič
Jano, ahoj. Ač tu nemám kalendář, přiblížila jsi mi červenec perfektně. Děkuji a posílám pozdravy do Čech.
Jana Šenbergerová
Vám také děkuji, i vy jste mě potěšili. Jendo, prohlédla jsem si to krásné video z města, ve kterém jsem nikdy nebyla. Také by se mi tam líbilo. Hanka by měla být odjinud, snad od Strakonic.
Eva Mužíková
Jani, Tvé kalendářní veršování mne baví, těším se na další.
Soňa Prachfeldová
Janko, vše umíš převést do hezké poezie
Jan Zelenka
Netušil jsem, že je Hanka R, z Písku. 4. července loňského roku jsem dával na íčko svoji procházku po Písku spolu s fotkami. Písek je moje srdeční záležitost. Kdyby byl o něco blíž Praze, tak bych tam asi bydlel místo Litoměřic. Na barevný Portyč na druhé straně Otavy jsem se rád díval z kavárničky u Starého mostu. Na youtube je můj film - Písek, perla na řece Otavě. https://www.youtube.com/watch?v=fbuXNhWxLrQ
Dana Puchalská
Jani, opět moc hezké. Stejně jako fotky, které jsou na kalendáři. Děkuju.
Jana Šenbergerová
Děkuji všem, kterým moje rýmovačky stojí za přečtení či za zmínku. Ještě pět měsíců si budu hlavu lámat a slůvko k slůvku pracně skládat, abych vyjádřila, co jsem z fotek vycítila. Někdy mi to zabrat dává, až mě z toho bolí hlava. :-)
Marie Seitlová
Jani, pěkně jsi verši popsala tento měsíc. Já ho mám letos nejhorší ve svém životě. A nejen červenec, ale i červen, srpen,......

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 16. týden

Jaro je v rozpuku, lidé vyrážejí na výlety, túry, výšlapy. A tak si vyzkoušíme znalosti z českých a moravských hor.