Bůra za hlas v urně? Moji přízeň si naši populisté nekoupí
Ilustrační foto: pixabay.com

Bůra za hlas v urně? Moji přízeň si naši populisté nekoupí

10. 9. 2020

Vždy se těším na volby, protože vím, že zase něco dostanu. Jsem totž důchodce. A o ty je před volbami zájem. Většinou se rozdávalo před volbami do parlamentu. Na politické scéně pravděpodobně přituhuje, když nyní přichází seniorské potěšení i před volbami krajskými.

Zemi, a nejen tu českou, čím dále více ovládají populisté. Tedy ti, co si nevidí do huby a slibují hory doly. To se tak populisté sejdou na brainstormingu se svými dobře zaplacenými markeťáky, píáristy a jinými zdatnými manipulátory. Udělají analýzu nálad ve společnosti - semelou komentáře na sociálních sítích s průzkumy veřejného mínění a všemožnými anketami, z čehož vznikne voňavý zob pro ptáčky Voliče z čeledi krátkozrací. A ještě jim k tomu pěkně zazpívají...

Na samý vrchol populismu v Česku vystoupali Andrej Babiš s Janem Hamáčkem, což se ukázalo hlavně během koronavirové krize. Své roušky museli po svých projevech mnohokrát ždímat. Tolik v ních bylo naprskáno slibů, nepravd a nesmyslů. Po první vlně čínského viru si mohli oba oddychnout. Česká čísla o počtu nakažených i zemřelých měla o dvě až tři nuly méně než v nejpostiženějších zemích. Při současné druhé vlně (jde-li vůbec o nějakou vlnu) to už vypadá hůř. Zavírat seniory doma už si pan Hubený se slovenským jazykem na vestě a pan Tlustý s červeným svetrem dovolit nemohou. Babičky a dědečkové přece musí dobelhat k urnám (zatím volebním). A tak nám jen ústa překryjí rouškou a kapsy naplní hned pěti litry poctivých českých peněz.

Důchodci provolávají sláva, populisté se pod rouškou smějí. Zase budou čtyři roky u vesla. A je jim úplně jedno, že česká ekonomika pluje proti proudu, že těch patnáct rozdaných miliard bude v příštím rozpočtu chybět, že nasekané dluhy budou muset splácet další generace. 

Kdyby šlo vládě o skutečnou pomoc lidem, rozdělila by ty pětitisícovky tam, kde jsou nejvíce potřeba - seniorům ve finanční nouzi, mladým rodinám s nízkými příjmy, lidem, kteří pečují o své nemocné příbuzné a nemohou chodit do práce...

Mezi penzisty jsou desetitiíce lidí milionáři. Ti by se bez toho bůra obešli. Obejdu se bez nich i já, ačkoli nejsem rentiér, ale důchod mi stačí na úhradu bydlení a toho mála, co projím a propiji. A tak to své "všimné" daruji sousedce se třemi dětmi, z nichž jedno je postižené, žijící v nuzném dva plus jedna bez manžela, který raději než alimenty platí v hospodě rundy svým kumpánům.

Můj hlas si naši populisté prostě nekoupí.

Můj příběh
Hodnocení:
(4.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslav Kolín
Pane Vácho, můj hlas také ne, protože žiji v Praze, kde se volí jen do senátu, a to ještě jen někde. Kdyby se oni populisté zamysleli, zjistili by, že v Praze žije cca 200 000 důchodců, kteří volit nebudou. Mohli ušetřit miliardu. Nebo že by to bylo jinak?
Dana Procházková
Bezvadný článek, těším se na další.
Helena Lexová
Za mě naprostý souhlas.
Margita Melegova
Neslysela jsem ze by nekdo odmitl zvyseni platu, prispevku, odmenu, podilu na zisku, proto mne zarazi ze kolem tech 5 000,- je tolik povyku, ruku na srdce rada duchodcu hlavne duchodkyn je pod prumernym duchodem, v okrajovych oblastech republiky se vydelavalo mnohem mene nez v centralnich mestech a ze by pracovaly mene poctive to silne pochybuji.
VANDA Blaškovič
Perfektní článek, pane Vácho! Pod něj se také podepisuji. Omlouvám se, žila jsem v domnění, a nevycházel z údivu, že článek napsal pan Charvát. Proto ta moje poznámka ke komunistům. Koho volíte Vy, je mi asi jasné a celkem do toho nikomu nic není, že? Přeji krásný den a pište. Děkuji. Vanda
Soňa Prachfeldová
Chtěla jsem dát za pet, vtipné i pravdivé částečně. mobil pracoval sám. Důchodci milionáři předpokládám dají potřebným, chudym. Když kritika červeného a slovenského , pak, kdo je lépe nahradí? Nevidím tu žádná esa.. Mám nemocného syna a jeho dcera jde na první ročník střední školy, ráda je podpořím, protože to moc potřebují.
Alena Vávrová
...za odvahu ;-))...
Antonín Nebuželský
Tady jste špatně, řekl bych.
Eva Braunová
Pane Vácho líbí se mi,že svůj podíl dáte sousedce , která žije s dětmi chudě.Já si svých 5.000Kč nechám a volit si budu koho chci.Vůbec nereptám a beru,protože se může stát,že takový nášup je poslední.
Marie Pudichová
Nevidím v tom vůbec nic spatného, že senoioři dostanou něco navíc. Nereptám, že jdou ceny nahoru, nebudu reptat ani v případě, když dostanu nějakou tu korunu navíc. Když nemám, uskromním se, když mám, dopřeju si.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...