Staroměstská mostecká věž jako rozhledna
FOTO: autorka

Staroměstská mostecká věž jako rozhledna

19. 9. 2020

Neznám nikoho, kdo by se alespoň jednou v životě neprošel po Karlově mostě. A stejně jako každý ví, že ho najde v Praze, tak je mu rovněž známo, že oba konce mostu zdobí kamenná věž. Ne všechny okouzlené chodce však napadne vystoupat po schodech na ochoz věže a své dojmy umocnit výhledem na matku měst pěkně shora.

Na Karlův most z Křižovnického náměstí procházíme Staroměstskou mosteckou věží, gotickým skvostem z huti Petra Parléře. Stačí projít dveřmi a vydat se vzhůru. Po zdolání 138 schodů stane lehce udýchaný návštěvník na kamenném ochozu a užasne.

Není mým cílem uvádět jakékoli faktografické údaje o věži, chci se s vámi jen rozdělit o Prahu, jak jsem ji viděla při srpnové návštěvě.

Vstupné na věž je 100,- Kč, pro seniory 70,- Kč.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Blanka Lazarová
Pěkné výhledy !
Eliška Murasová
Ali, jestli budu někdy v Praze, určitě bych chtěla na vlastní oči vidět Prahu takto. Díky za inspiraci, velmi povedené fotky.
Alena Vávrová
Připomněla jsem si seriál Praha, město věží s V. Preisem. Jsi šikulka, Ali, dík za pěkné pokoukáníčko. Já jsem kdysi jako studentaka vylezla jen na Svatovítskou...
Jana Mesarčová
Znam obe věže, měla jsem možnost být na přednáškách o nich v jejich utrobach, moc poučné. Děkuji za clanek.
Eva Mužíková
Alenko, kam Ty na ty nápady chodíš. Krásný výhled.
Marie Novotná
Je to už rok,co jsem byla v Praze několikrát za měsíc,ale tento výstup mne FAKT nenapadl.Moc se To to povedlo.
Dana Hošková
V Praze jsem byla na více věžích. Teď vím, na kterou mám vylézt příště. Nádherné a inspirující fotky. :-)
Elena Valeriánová
Překrásná galerie, nemohu se nabažit! Už ať se svět vrátí do normálu a lidí si mohou plnit sny a touhy.
Elena Valeriánová
Nikdy jsem na této věží nebyla. Ráda to v budoucnu napravím, pokud budu mít možnost. Protože chci taky takové krásné fotky!!!!!!!!!!!
Anna Potůčková
Naposledy někde ve věži jsem byla před týdnem, a zdolala jsem tam 210 schodů. Kolik schodů je třeba zdolati do této věže? Jinak nádherné fotografie!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 16. týden

Tento týden se ve vědomostním kvízu podíváme do evropských měst.