Fotoreportáž: Mlha
Můj oblíbený strom. FOTO: Elena Valeriánová

Fotoreportáž: Mlha

12. 11. 2020

Mlha, krátké až úsečné slovo, které v sobě skrývá plno emocí.

Jsou mlhy těžké, plné splínu a smutku na duši člověka i krajiny. Jsou mlhy, které nás zahalí do bílé tmy, často neproniknutelné. Jsou mlhy šedivé, které nad námi roztáhnou hustou deku a z ní se k zemi snáší chlad a vlhko.

Jsou mlhy slunečného rána, kdy na studenou zem dopadají hřejivé zlatavé paprsky vycházejícího slunce a z lesů i z trávy na louce začne stoupat mlha. Je jiná, něžná a jiskřivá, která ráno probouzí v nádherný den. Člověk, ztracený v krajině, v úžasu vnímá tu krásu čarovné přírody, to ticho, které léčí rozjitřenou duši a bolavé srdce.

Mlha, každá nám něco dává a my se musíme pokusit překonat splín, abychom se mohli radovat z její krásy.

Měli bychom se smířit s nadvládou přírody a tedy i mlhy nad člověkem, jenž je vůči přírodě jen malé zrnko písku. Nezůstávejte zavřeni ve svých domovech, dobře se oblečte a pojďte na chvíli do té mlhy. Až se vrátíte do svých teplých a útulných domovů bude vám líp.

Moje fotoreportáž vám chce ukázat proměny mlhy. V jednu chvíli se válí při zemi a mezi stromy jako těžká duchna a vzápětí ji změní  sluneční svit, stačí paprsek, a mlha se rozzáří, prokreslí stíny a svět se vám změní před očima.

Fotograf nedýchá, fotograf fotí, nevěří vlastním očím a někdy ani tomu, co vyfotil.

Mlha se vytratí, odfoukne ji vítr a vyjde znovu slunce. Pro nás, pro tebe, pro mě.

Kdysi jsem četla moudrou větu: Senior by měl jít dvakrát denně ven se psem, i když ho nemá.  Co vy na to, přátelé?

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 35 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Švancarová
Článek i fotky - moc hezké.
Hana Rypáčková
Krásná mlha...
Anna Čípová
Elenko, tvá láska k přírodě vyzařuje z každé fotografie, Tvoje vyznání mlze je úžasné. Kéž bych já uměla tak poeticky psát. Přeji příjemné procházky.
Jitka Chodorová
Nádherné, a to nejen ty fotky, i když jsou krásné, celý Tvůj článek a myšlenka i práce něco takového udělat. Děkuji Elen, jsi umělkyně.
Rostislav Mraček
Moc pěkné!
Martina Růžičková
Krásně jste napsala o mlze i pocitech fotografa. A vytvořila jste kouzelnou fotoreportáž z nádherné přírody. Pro fotografa jsou takové chvíle svátkem :-).
Anna Potůčková
To je prostě náááádhera! Kdo umí, tak opravdu umí! Jinak mně by asi také brzy ráno ani heverem nikdo nedostal z postele. To by muselo být jen nějaké setkání Íčka abych vstávala brzy. Do Kořenova jsem vstávala po 3tí ranní hodině a od té doby až nejdříve v 5-6 hodin!
Soňa Prachfeldová
Chválím Tě děvče, chválím Tvé umění ...
Irena Drob
To je tak kráááásné....
Elena Valeriánová
Děkuji za pěkná slova, jsem ráda, že vás fotky zaujaly neboť jsem až po napsání článku zjistila, že téma "mlha" už tady bylo několikrát zpracováno. Vážím si každého komentáře. Vláďo, a ty nohy mám skutečně promočené každé ráno neboť mi dosloužily mé pohorky (propouštějí) a na internetu jsem si zatím nevybrala. Nedokážu se rychle rozhodnout, když je nemohu vyzkoušet.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.