Mikuláš zaplnil Staroměstské náměstí
FOTO: Petr Buček a Jan Raška

Mikuláš zaplnil Staroměstské náměstí

5. 12. 2020

Dopoledne plná obchodní centra a v podvečer pak zaplněné ulice pražského Starého města. Tak dnes vypadala Praha. Po uvolnění protiepidemiologických opatření, kdy byly zavřené obchody i restaurace, to dnes vypadalo v Praze jako v časech "před covidem".

Davy lidí zaplnily v předvečer svatého Mikuláše Staroměstské náměstí. Proudy lidí procházely také přes Karlův most na Malostranské náměstí, plné byly přilehlé hospody, fronty se tvořily před stánky se svařeným vínem či staročeskými pochoutkami jako je trdelník.

V ulicích kolem centra nebylo možné zaparkovat, příjezdové komunikace byly přeplněné. Tisíce lidí se přišly podívat na rozsvícený vánoční strom na Staroměstském náměstí, lidé venku popíjeli svařák a pivo. I přes zákaz byli v ulicích vidět čerti s Mikulášem a anděly, kteří zastavovali rodiny s dětmi.

"Takové davy jsem tady nečakala, docela mě to překvapilo. Ale je vidět, že lidi už pořebovali ven, zajít si na vínko, popovídat si s přáteli, a nasát vánoční atmosféru, říká paní Jiřina, která se s přišla podívat na vánoční výzdobu Starého Města s dcerou a vnoučaty.

Praha Vánoce
Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Až bude po svátcích, tak Praha se opět s nákazou zařadí na první místo. ještě, že jsem z Prahy odešel.
Jitka Vitvarová
Jsem z Prahy a v této době bych na takové akce nešla. Už jsem pomalu rok v centru nebyla v této době si raději zajdu do přírody. A ještě poznámka, myslím, že na Staroměstském nám. nebyli jen Pražáci tam většinou bývá plno mimopražských návštěvníků.
Martina Růžičková
Děkuji za fotoreportáž! Smutné, jak jsou někteří lidé nerozumní. Obávám se, že si chudáci zdravotníci po Novém roce neoddychnou... Kéž by to bylo jinak...
Jana Šenbergerová
Spíš si myslím, že bylo Pražanům líto, že nefigurují na předních místech v tabulkách nakažených. Nikomu nic zlého nepřeji, ale bohužel vím, že za některé radosti se tvrdě platí. Tak ať jim radost ze setkávání nic nezkazí. Vánoční strom je krásný. U nás bylo všechno omezeno, a navíc takový vichr, že možná avizovaný "putující Mikuláš" ani nechodil.
Marie Novotná
Někteří jsou nepoučitelní .
Antonín Nebuželský
Němci si tohleto odepřou, trhy v Drážďanech nebudou. Asi ví proč.
Dana Puchalská
Já si tuhle radost nechám klidně ujít a počkám si na rok příští.
Dana Divišová
Byla jsem tam s kamarádkama v 5 hodin. Strom je krásný, stánky jen kolem domů. Fronta na trdelník či svařák. Naštěstí jsme včas odešly, protože proti nám šly na náměstí davy lidí nasát vánoční atmosféru.. Roušky se v Praze na ulici spíš nenosí.. V tu dobu to ještě šlo. Ale náměstí bez obvyklého ruchu bylo smutné. Snad příští rok.
Hana Řezáčová
U nás na vánočních trzích: méně stánků, daleko od sebe, zákaz prodávání jídla (jen balené s sebou), zákaz prodávání nápojů - nevím, kolik tam bylo dnes lidí oslavit Mikuláše, ale minulé večery bylo poloprázdno. Chápu, všichni bychom chtěli už žít normálně, ale normální to pořád není a pokud si to lidé nebudou uvědomovat, tak i dlouho nebude ... Kéž bych se mýlila!
Věra Ježková
Honzo, díky za reportáž. Už se ani nedivím. A zanedlouho se zase začnou víc plnit nemocnice. Příští týden mám sraz s kamarádkou. Půjdeme se projít, rozhodně ne si někam sednout.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 22. týden

Dáte si i tento týden kvíz? Bude na téma: "hmyz"