Šťastné a veselé? Ne, smutné covidové
Ilustrační foto: pixabay.com

Šťastné a veselé? Ne, smutné covidové

14. 12. 2020

Když jsme se v únoru poprvé dozvěděli, že nějaký čínský vir vyráží na cestu kolem světa, asi si nikdo nedokázal představit, jaká že to bude nakonec pompézní výprava. A že se potáhne až do vánoc.

První, druhá a teď možná třetí vlna znovu zavře hospody, zimní radovánky na horách se změní na domácí posedávání u televizních pohádek, ulice se vylidní. A znovu a dokola nás čekají roušky, testy, karantény a deprese.

Po těch devíti měsících dochází dobrá nálada i těm největším optimistům. A naděje v nedohlednu. Není jí ani ta vakcína, která je teprve na cestě do Česka, ale půl národa ji už předem odmítá.

Je těžké držet si svěží mysl, když člověk vidí, jak vir zametá i s těmi, kdož mají určovat hlavní bojovou strategii. Dva ministři zdravotnictví už padli, třetímu brzy ukousne hlavu jeho vlastní PES. Krizový velitel Hamáček pochopil, že podruhé už červený svetr nezabere, a hrozí odchodem z vlády, no a premiéru Babišovi už to vůbec nevadí...

Koronavirus už nebaví ani ministry, ani hospodské a hoteliéry, ani herce, ani nás, důchodce.

Ukazuje se, že polovičatá řešení nefungují. Nastoupit by měl buď nekompromisní lockdown (svátky nesvátky), anebo totální rozvolnění. Nevím, jestli má cenu v pětasedmdesáti dýchat do roušky, nevidět se s rodinou, vnoučaty, kamarády z hospody. Už mě nebaví každý den sledovat, který okres je fialový, zelený či oranžový a jestli je "er" rovno jedné nebo zase nad jednou. Už nechci v obchodě deset minut roztahovat igeitový pytlík, protože si nemůžu plivnout do dlaní. Už se nechci dívat na Babišovy a Blatného odstávající lopuchy a poslouchat Havlíčkovu rychlopalbu. 

Dávám čínskému viru termín do konce roku. Po Novém roce si už roušku nenasadím. A možná už ani nic nenapíšu.

Tak šťastné a veselé.

Můj příběh
Hodnocení:
(4.1 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Kopecká
Když vidím ty staré spoluobčany, jak důsledně venku dýchají přes roušku a opětovně vdechují omezenou dávku kyslíku, mám neskutečný vztek. KOHO PROBOHA OHROZÍ ČLOVĚK BEZ ROUŠKY, KTERÝ SI JDE VENKU SVOU CESTOU A S NIKÝM NEPROMLUVÍ? A KDO OHROZÍ JEHO? Některá opatření jsou prostě k smíchu i pláči zároveň.
Irena Mertová
No jo, je to dlouhé a otravné. Ale tak už bude snad to očkování... a taky přijde jaro... Někde jsem teď viděla kreslený vtip, jak se potkají přátelé a přejí si: Veselou Karanténu a Šťastný Nový Lockdown! Asi to není ani moc vtip.
Zuzana Pivcová
Mně se, pane Vácho, Váš příspěvek líbí. Je upřímný a neklade si za cíl někoho ovlivnit. Nebudu tu prezentovat, co já si myslím, ale ráda bych, aby VŠE bylo hodně jinak.
Jana Kollinová
Možná nebudu IN, ale na svých každodenních procházkách potkávám v Zámecké zahradě pána, kterému všichni říkáme Labuťák, protože z celého srdce je oddaný těmto krásným tvorům. Při jednom z našich setkání se tvářil tajuplně a sdělil mi, že Covid-19 byl poslán na zemi mimozemšťany a svoji teorii podpořil argumentem, že v tak krátké chvíli může jen mimozemská civilizace infikovat populaci v takovém rozsahu napříč kontinenty. Milý pán. I takoví jsou mezi námi.
Rostislav Mraček
Tak takové psaní potřebujeme! Stručné a trefné. Něco nás bodne či popudí, jiné pobaví či rozesměje. Povedlo se vám to moc, pane Vácho.
Jana Kollinová
Pane Vácho, nemařte svůj drahocenný čas úvahami o tom co by měla vláda dělat, co vláda zanedbala. Byl tu krásný pozitivní článek doporučující dvakrát denně vycházku se psem i když ho nemáte. Psa mám a minimálně dvakrát denně vycházím a je úžasné sledovat jak je každé ráno jiné, někdy zářivé, jindy je pouhou povinností, ale vždy je to moje nové ráno. Pokud nejste spokojen a máte prostředky ke zvrácení současného stavu, gratuluji, pokud ne, ztráta času.
ivana kosťunová
Pane Vácho, s některými vašimi názory nesouhlasím, ale zde jste to napsal tak hezky od srdce, že mě to i pobavilo. Ano, točíme se v kruhu, je třeba to rozseknout. Ale na druhou stranu, žádnou z předchozích vlád nic podobného nepotkalo, nemáme žádný mustr, jak postupovat. A ostatní politici, místo aby se snažili přispět k řešení problému, snaží se jenom vytlouci z momentálního stavu politické body. Proto jsou lidi nejistí, a nevědí už, čemu věřit.
Jana Šenbergerová
I když na vašem článku není nic k smíchu, rozesmál jste mě. Napsal jste to tak hezky od srdce, že nemohu než souhlasit. Moc bych si přála, aby ten mrňavý prevít vzal vážně vaše ultimátum a co nejdříve vyklidil snadno získané pozice, jen se obávám, že bez našeho bezpodmínečného přispění to nepůjde. Když už letošní Vánoce nemohou být veselé, tak ať máme aspoň štěstí, že budou klidné. Bohužel pro mnohé budou v plném pracovním nasazení a pro mnohé navíc smutné, přestože to tak nemuselo být, kdybychom všichni dodržovali aspoň základní pravidla.
Jana Hošková
Ukažte mi někoho, pane Vácho, koho to baví...my, kteří se držíme, jsme na tom vlastně dobře a měli bychom být rádi. Já myslím spíš na ty, kteří to odnášejí nejvíc - na zdravotníky v prvních liniích, na ty, kteří jsou v domovech důchodců sami, odkázáni na péči ostatních, které se bude možná teď nedostávat...jsem omezená, nemohu si dělat, co chci, ale pořád jsem na tom líp, než ti, kteří nastavují za nás ostatní kůži !!!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 22. týden

Dáte si i tento týden kvíz? Bude na téma: "hmyz"