Novoroční bilancování a výhledy
Úvodní foto: autorka

Novoroční bilancování a výhledy

1. 1. 2021

Na začátku loňského roku jsem napsala příběh na 50 slov: Dobrý nový rok. Byl o tom, že nemám ráda, když se přeje rok šťastný. Protože pocit štěstí nemůže být dlouhodobý. V závěru jsem uvedla, že pokud rok bude dobrý, budu šťastná.
Asi se všichni shodneme na tom, že rok dobrý nebyl. Ale nebyl ani úplně špatný. Alespoň pro nás, kteří se zde stále scházíme. Protože se zde scházíme. Mně přinesl nebývalou samotu, především razantní omezení kontaktů s partnerem; také s několika kamarádkami, v podstatě změnu způsobu života. Rovněž dlouhé odloučení od maminky. Na druhou stranu mi dopřál příjemné dny s mým litoměřickým přítelem, výlety po krásném Českém středohoří. Nejsem šťastná. Jsem vděčná za to, že jsme neonemocněli. Že jsme ten podivný rok přežili. Jsem unavená. Ten rok mě dost psychicky vyčerpal.
Od nového roku neočekávám žádný zásadní obrat k lepšímu. Spíš pokračování současného stavu. Snahu o přežití. Chvíle radosti. Mám opodstatněný strach o své nejbližší. Nezbývá nic jiného, než žít, jak nejlíp to půjde. A děkovat za každý aspoň trochu hezký den. Jaký bude, můžeme ovlivnit i my sami. Ovšem někdy jen do určité míry. Přeji vám dobrý nový rok. 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Věro, dobře jsi to napsala. Přeji tobě i všem ostatním, aby jim tento nový rok přinesl pořádnou převahu toho dobrého.
Hana Nováková
Věrko, díky za článek, přeji Vám pohodový celý rok a nejen tento, ale i ty další a další a to za notné podpory zdraví a dobré nálady.
Věra Ježková
Jani, ještě poznámka. Stagnace pro mě bylo šest týdnů jarní karantény. A pohoda to rozhodně nebyla. Měnit jsem nemohla nic. Byl mi změněn způsob života a já jsem se tomu musela přizpůsobit.
Věra Ježková
Děkuji podruhé. :-)
Jana Šenbergerová
Věro, přeji ti dobrý rok. Pro mě je dobrý každý, který prožiju. Pohoda, to je stagnace, průšvih mě donutí ke změně. A o tu jde při každém průšvihu, osobním i světovém. Souhlasím s příspěvkem Jendy Z.
Soňa Prachfeldová
Nerada bilancuji, to jsem musela v práci. Přesto člověku prolétne hlavou, co vše se stalo a jak to ovlivnilo můj život i ostatních. V osobnim životě se člověk přece jen obává o své nejbližší i o sebe, zejmena když se ten šílený vir dostane do rodiny. Náš klub se nescházel, je mi líto žen, které žijí samy a moc se na scházení těšily. Přece jen jsme tvorové společenští a tahle izolace může být pro někoho velmi těžká. Přesto věřím, že tenhle rok se to změní k lepšímu co nejdříve. Přeji všem zdravé klidné dny!
Zuzana Pivcová
Jsi moc upřímná, toho si vážím, že dovedeš vyjmenovat pozitivní i negativní. Tak ať Tvé pozitivní zatíží misku vah v tomto roce víc.
Eva Mužíková
Věrko, musím přiznat že i já začínám podléhat této špatné době. Čeho je moc, toho je příliš. A to žiji na rozdíl od Tebe v krásné přírodě, nemusím se vyhýbat lidem kvůli obavě, že mne nakazí a samota mi jinak vyhovuje. Uklidňují mne jen občasné rozhovory se synem, který v lepší dobu věří.
Věra Ježková
Děkuji za vaše komentáře. K bilancování mě dovedla právě mimořádnost roku. Navíc si myslím, že ohlédnutí za uplynulým rokem je přirozené. Jsem v pohodě, ale růžovou budoucnost hlásat nebudu. Ovšem ráda se nechám příjemně překvapit. Každý den prožiji něco hezkého, umím se radovat z maličkostí. Plánuji v horizontu maximálně 14 dnů.
Naděžda Špásová
Věrko, bilancovala jsem tak trochu před tebou. Jak jsem psala, jsem pesimista, ale asi to zkusím trochu potlačit. Moc nadějí na zlepšení nevidím. Přeju ti v roce 2021 zdraví a spoustu zážitků. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 22. týden

Dáte si i tento týden kvíz? Bude na téma: "hmyz"