Konečně zimní fotoprocházka
Pohled z okna je pro tuto zimu velmi nezvyklý. FOTO: autor

Konečně zimní fotoprocházka

31. 1. 2021

Čtvrteční předpověď počasí na pátek nebyla příliš příznivá. Ostatně, jako každý den. Čvachtanice v rozbředlém sněhu při teplotách těsně nad nulou ve mně nikdy nevzbuzovala přílišný optimizmus.

Jenže, kňourání Britney mě ráno upozornilo, abych přestal myslet na mizerné počasí, oblékl se a vyrazil s ní konečně ven. Bohužel, moje chlupatá kamarádka se tvrdošíjně odmítá naučit chodit civilizovaně na záchod do naší koupelny.

Otevřel jsem raději rozespalé oči a posléze i okno. Překvapení bylo náramné. Vzpomněl jsem si na včerejší předpověď počasí. Zase se sekli, pomyslel jsem si. A pořádně. Husté sněžení pokrylo parkoviště s auty i stromy vysokou vrstvou sněhu. A sníh padá a padá.

Na dlouhé procházky však není ráno mnoho času. Mám chuť na svůj obvyklý ranní rituál. Tím je káva a počítač. No, asi bych neměl říkat ráno. Když se po nočním psaní a studiu probouzím v půl desáté, ráno zůstává již kdesi v minulosti. Místo toho, abych se však za to styděl, jsem rád, že jsem se vůbec probudil. Je to pozitivní fakt. Jen více takových pozitivních rán.

Přeskočím teď čas až do odpoledne. Spánek po obědě je příjemný. Jenže Britney stojí opět vedle pohovky a kňourá. Ta má své hodiny skutečně natažené přesně. Pohled z okna neříká nic nového. Jen to, že vrstva sněhu utěšeně narůstá. Ten pohled je pro mne natolik příjemně atraktivní, že si na odpolední venčení beru foťák. Íčko je nyní zaplavené krásnými zimními fotkami i články a já pořád nic. To musím napravit. Rád bych trochu zdokumentoval mimořádný úkaz této zvláštní litoměřické zimy. Co když se to už do jara nebude opakovat?

Britney je maximálně spokojená. Ryje čumákem ve sněhu a odmítá chodit spořádaně po cestě. Kdy se jí to zase povede, chodit bez vodítka a košíku! Všude je fůra sněhu, a tak nemá ani možnost případnou „lahůdku“ najít a  sežrat.

Procházka byla příjemná, artrózu jsem nechal raději doma a těšil se spolu s Britney krásnou scenérií zimní přírody.

Pár fotek přikládám. Posuďte.

Můj příběh
Autor: Jan Zelenka
Hodnocení:
(5.2 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Zachumeleným Litoměřicím to na fotografiích moc sluší a Britney ještě více :-).
Marie Měchurová
Krásná zimní procházka zachycena fotoaparátem. Zvířátka mají rada sníh, hlavně když ví, že se vrátí domu do tepla.
Soňa Prachfeldová
Sníh opravdu vše zkrásní, také nelenim a šup ven, když padá a je vše panenský bílé a čisté. Psi opravdu rádi dovádí v bílé kráse. Hezká fotodokumentace.
Jitka Chodorová
Hezky napsané, tak nějak lidsky se psím podtextem. Pejskové mají opravdu sníh rádi, teda až na nějaké ty výjimky. Líbí se mi ale ty fotografie, letos ani já proti sněhu nekňourám, je to taková vzácnost, ale je třeba dávat pozor. Pozdravuj Britney a díky Honzo.
Dana Puchalská
Honzo,děkuji nejen za fotky. Vzpomněla jsem si na mého jezevčíka, který v prvním sněhu , který viděl plaval. Bylo to neuvěřitelně krásné.
Jan Zelenka
Ještě jednou díky za návštěvu všem.
Alena Tollarová
Chumelí se chumelí, padá snížek bílý, prozpěvovala jsem si ve stejný den jen o kousek dál od Litoměřic taky a výjimečný den jsem si rovněž patřičně užila :)
Alena Vávrová
P-a-r-á-d-a! Britney na sněhu s vločkami na kožíšku to moc sluší.
Jitka Hašková
Děkuji za hezkou zimní procházku. Pejskové mají sníh většinou rádi. Také jsem si to užila, když jsme měli Majku.
Eva Mužíková
Jendo, hezky jsi nám litoměřickou zimu přiblížil. Já tady u nás na svých procházkách potkávám spoustu pejsků, kteří si jak Britney sněhu užívají plnými doušky...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.