Český národ se konečně dočkal…
Foto: autor

Český národ se konečně dočkal…

1. 6. 2021

V dnešní době, v které žijeme, je situace, které věříme a potěší zároveň, považována za zázrak. Všude kolem nás neslyšíme nic jiného, než téma a la Coronavir, omezení, zákazy, příkazy, atd. Je už toho tolik, že se pomalu začínáme bát doma večer otevřít ledničku, když nás přepadne mlsná, aby v ní nebyl Coronavir. Proto jako z nebe přišly informace, že se vše mění k lepšímu. Zákazy, příkazy, i nařízení.

Konečně můžeme zajít do restaurací si posedět, i na jídlo, ale jelikož by to mohlo být jednoduché, tak ejhle, jen s potvrzením, že nejsme infikováni světově známým virem. Takže zase jen pro ty vyvolené, co to potvrzení mají.

Konečně můžeme na diskotéky. Super. Ale zase novota. Nesmí se tancovat.

A k tomu jako hřebíček překvapení, ani živá hudba se nesmí provozovat. Takže teď zbývá už jen pomocí inzerce hledat místo, kde je mrtvá hudba.

Další a další příkazy, které v dodatku zase vše mění, se den po dni množí, že člověk si doma tak může za chvíli říci… Mohu podle nařízení všude, ale nesmím tam být. No a mám doma sedět v jakém koutě? Mám jich víc. Poraďte…

Jako inspirace všeho kolem, i čertovská myšlenka, co si pod písmenky představit, zaujme vystavená kniha v knihkupectví na Václavském náměstí. Obzvláště název knihy.

Tohle by mohlo sedět na téma, kdyby někdo psal o českém národu, jak se cítí v dnešní době moudrých příkazů, zákazů, a omezení.

No a čertík v hlavě hned zašeptá provokativně…

Tu knihu s tím nadpisem by mohla vydat přímo… o českém národu. Koho tím asi myslí ???

 

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Antonín Nebuželský
Já slibuji, že na diskotéce tancovat nebudu:-)
Soňa Prachfeldová
Všichni jsme tak trochu pokusní králíci, i ti co nás chtějí řídit a být neustále v čele ,se pokouší o to,udělat na nás nezapomenutelný dojem, což se jim bezesporu daří. Každý vědec , hlavně ten, co jen a jen bádá mi připadá trochu jako mimozemšťan a každý má svoji ,ale trochu odlišnou pravdu. Pan profesor nás dokázal i vystrašit ,přesto si myslím že je to dobrý vědec.
Jarmila Komberec Jakubcová
Pan prof. Flegr má moc hezkého kocoura Micíka. Také jeho blog je kocourovi zrzečkovi věnován.Jinak je mi sympatický a občas s jeho názory souhlasím - občas mám názor jiný.
Jana Hošková
Pan prof. Flegr dělá nesmírně záslužnou práci, a ti, kteří se posmívají, jsou hlupáci. Vždycky si vzpomenu na na vyprávění o Červíčkovi /Červuišovi, Indiánovi - kterého přivezl ze svých cest náš velký cestovatel Frič. Přivezl ho v podstatě proto, aby se pokusil zachránit jeho kmen, který byl zachvácen neznámou nemocí. A jeden z tehdejších předchůdců pana doktora Flegra, parazitolog, přišel tenkrát na příčinu té nemoci.
Jana Šenbergerová
Nepochybuji o tom, že to je projekt nejen zajímavý, ale také přínosný. Sledovala jsem počiny pana profesora a jeho názory mi byly sympatické
Alena Velková
Ale zase je fajn, že už otevřeli vleky :-)
Hana Řezáčová
Ano, i já jsem slyšela o tom výzkumu prof. Flegra ... Dle názvu je vidět, že má kromě vědeckých znalostí, i smysl pro humor ... K článku: Jak "tancovat" mezi a) doporučeními epidemiologů a b) těmi stejnými doporučeními "přežvýkanými" právníky? Podle svého! - nejdu tam kam nemusím a jdu tam, kde vím že můžu ( i bez doktorů medicíny a i bez doktorů práv) - prostoru je všude dost, svítí sluníčko a vypadá, že konečně bude i teplo ...
Zuzana Pivcová
Aha, tak ono je to jinak, když jsem psala svůj komentář, ještě jsi tu nebyl.
Zuzana Pivcová
Já myslím, že tím titulem označuje prof. Flegr nás všechny. Připomíná mi to někdejší knížku doktora Hnízdila Mým marodům (odvozeno od Mým národům, někdejšího císaře o vyhlášení války).
Jiří Libánský
Dr. Flegra znám už asi 5 let. Kdysi jsem v rádiu slyšel rozhovor s naši známou parazitoložkou a její povídání o parazitech mne nadchlo a hned jsem měl o hobby víc. Tak jsem se dostal k Dr. Flegrovi a jeho úžasným přednáškám. Bakterie a viry jsou ze všech parazitujících organismů ti nejrozmanitější a nejzajímavější. S příchodem Covidu přišel i nový neznámý vir z obzvláště neobvyklého kmene SARS a objekt zkoumání laboratoří celého světa, což jsem se zájmem sledoval. Uvítal jsem i možnost očkování proti viru moderním typem vakcín na principu mRNA. Když mi bylo něco o viru nejasné, Dr. Flegr mi to vysvětlil a nebo mi k tomu napsal svůj názor. Profesor Dr. Flegr je světově uznávaný odborník a vede několik vědeckých projektů. Pokusní králíci je jeho podpůrný projekt. Pokusní králíci je databáze dobrovolníků, na které se obrací s různými anketami, aby mohl pro výzkumy své i kolegů nashromáždit statistická data. Když najdu v poště mail, který začíná slovy „Milí pokusní králíci“ je to signál, že Dr. Flegr shání pro svůj výzkum nějaká empirická data a nastal čas, kdy mě věda potřebuje. I já jsem Pokusný králík. Kniha popisuje humorným způsobem práci, perličky, zajímavosti a výsledky práce této laické podpůrné komunity vědeckých výzkumů. Když si najdete Pokusné králiky na netu, je tam formulář, můžete se přidat.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.