Rozhledna Lucemburkův kopec
Foto autorka

Rozhledna Lucemburkův kopec

11. 6. 2021

Před týdnem 4.6.21 jsme si domluvili s dcerou, která měla volno, že se konečně pojedeme podívat na novou rozhlednu za Malečovem. Není to od nás daleko, a i když počasí nebylo zrovna jako na Jadranu, riskli jsme to. A myslím, že jsme udělali dobře. Přiznám se, že jsem očekávala slušnou návštěvnost, ale když jsme tam přijeli, byli jsme tam sami, což je vlastně v podstatě ideální stav. Trochu mě vyděsil kopec před vstupem do lesa, ale byl jen několik metrů dlouhý a před námi se objevil cíl naší cesty.

Nová rozhledna Lucemburkův kopec se nachází mezi obcemi Malečov a Tašov. Byla postavena členy spolku Malečovský rozhled a dobrovolníky. Měří 14,3 m, vyhlídková plošina je ve výšce 11 m, na vrchol vede 61 schodů. Mají zajímavý tvar a na každém schodu je kovová cedulka se jménem lidí, kteří přispěli finanční pomocí, aby se stavba mohla uskutečnit. Rozhledna je celá ze dřeva, kolem jsou dřevěná odpočívadla a černá dřevěná socha dívky. Byla otevřena 8.5.2020 a je volně přístupná.

Můžu vám potvrdit, že výhled do krajiny je nádherný. Za jasného počasí lze vidět Bukovou horu, Říp, Ještěd, Tiské stěny, hřebeny Krkonoš, Bezděz a dokonce Prahu a německý Königstein, nebo Stolovou horu také v Německu. My jsme to štěstí neměli, obzor byl bohužel zamlžený, ale přesto jsem moc ráda, že jsme tam jeli. Ještě nesmím zapomenout na milovníky lyžování. U kopce se nachází sjezdovka s vlekem, v zimě, pokud je dost sněhu, tam je určitě veselo. Podrobnější informace jsou dostupné na netu.

Zvu vás na malý výlet do dalšího krásného kousku přírody v okolí našeho města. Stojí určitě za návštěvu, snad mi z přiložených fotek dáte za pravdu (ty plechové mapky se opravdu špatně fotily a byly jen tři). Krásné léto všem.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Krásné fotky a zajímavý výlet.
Jaroslava Handlová
Zdařilý výlet zdokumentovaný krásnými fotkami. Rozhledy z výšek miluji a když jsem u nějaké rozhledny, tak ji musím taky zdolat. Za výborný nápad považuji ta dřevěná lehátka - to se to pak kochá pohledem do oblak!
Irena Mertová
Krásné výhledy.
Eva Mužíková
Také si říkám, že ty mračouni na Tebe čekají. Barevnost fotek obdivuji. Připadá mi to jako by jste byli někde vysoko v horách, asi tam musí být moc hezky. Další kout jsem virtuálně poznala, děkuji..
Martina Růžičková
Pěkná a bytelně působící rozhledna. A krásné výhledy! Díky za hezký článek a fotky :-).
Zuzana Pivcová
Máte hezké okolí, i když kdysi bych ho u Ústí zrovna nečekala. A obloha, ta Ti vždy úplně pózuje.
Jana Hošková
Hezké fotky a zajímavý článek, moc mne překvapilo, kam z rozhledny za dobrého počasí až "oko dohlédne" ! Zdá se to skoro neuvěřitelné...nerada se škrabu na rozhledny i do kopců, ale vidina dobrého piva nahoře na kopci za odměnu by mne teda asi přinutila... :-))
Jitka Hašková
Moc hezký výlet. Jsem ráda, že jsem si ho mohla aspoň virtuálně projít.
Marie Seitlová
Pěkný výlet jste si udělali, dík za fotky i článek.
Anna Potůčková
Nadi opět určitě moc prima výlet. Díky za článek i krásné fotky!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 21. týden

ŽELEZNICE V ČESKU. To je téma vědomostního kvízu tohoto týdne.