Malý tip na výlet: zámek Libochovice
Foto autorka

Malý tip na výlet: zámek Libochovice

18. 6. 2021

Tu neděli, po prohlídce Levandulové zahrady Anette, jsme se při cestě k dceři do Dolánek ještě na krátkou návštěvu zastavili v Libochovicích. Chtěla jsem si vyfotit místní barokní zámek. Tuto kulturní památku nemusím určitě nikomu představovat.  Pro jistotu vám přece jen pár informací  sdělím.

Libochovice jsou menší město, ležící převážně na levé straně řeky Ohře v Litoměřickém okrese. Známou kulturní památkou tohoto města je Barokní zámek Libochovice. Postaven byl  v 17. století na zbytcích gotické tvrze v části Dolního Poohří v Českém středohoří. Přilehlá zámecká zahrada se skleníkem je moc hezká. Jednou ze zajímavostí tohoto zámku je, že se zde roku 1787 narodil lékař Jan Evangelista Purkyně. Více informací najdete ve Wikipedii.

Je to už spousta let, kdy jsem tuto památku navštívila jaksi povinně se zaměstnavatelem, bylo to na podzim a bylo chladno. Tentokrát jsem si, bez připomínek nadřízeného, svobodně a v teple prohlédla to, co jsem chtěla vidět. Podruhé jsem tu byla s dcerou na výstavě bonsají. Cestou do Dolánek jsme trochu kufrovali, což je u nás normální jev, málem jsme způsobili havárii, když jsem chtěla zastavit na focení. Naštěstí konec dobrý, všechno dobré, dostali jsme se na tu správnou silnici, v Doksanech koupili obrovské jahody a zdárně přistáli v Dolánkách. Teď mi došlo, že jsem vás pozvala na malý tip, ale jedná se v podstatě o velký tip, protože zámek se zahradou a okolím je všechno, jen ne malý.

Zvu vás na malou fotografickou prohlídku okolí Libochovického zámku. My jsme do interiéru zámku z časových důvodů nešli. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se tu zastavte, je na co se dívat. Přeji všem letní pohodu a spoustu zážitků.

cestování
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Krásná fotografická pozvánka na zámek. Díky :-)
Elena Valeriánová
Ani dalších dvacet let v plné síle a bez omezení pohybu by mi nestačilo na shlédnutí všech krásných koutů naší vlasti. A proto díky, za články a fotky jako je tento.
Alena Vávrová
Také jsem tam už 2x byla. Kdysi jen v okolí zámku a pak na výletě se senior klubem, to jsme byli na prohlídce i uvnitř. Krásné sbírky, hodně komnat, ale i schodů ;-)).
Věra Ježková
Naďo, na cestách se míjíme. Třeba se někdy potkáme. Libochovice jsou krásné. :-)
Anna Potůčková
No ty jsi ale spisovatelka. Nebyla jsem tu nikdy, tak jsem se ráda podívala na Tvé hezké fotky a přečetla Tvůj zajímavý článek.
Jitka Hašková
Na zámku v Libochovicích jsem nikdy nebyla, díky za další tip na úžasný výlet..
Alena Tollarová
Maminka mi vyprávěla, že na zámku v Libochovicích se můj tatínek za války učil zahradníkem. Tenkrát to ještě nebyl státní zámek. Já jsem tam byla naposledy s vnoučaty těsně před "covidem", kdy na závěr ukončení sezóny byla připravená pohádková prohlídka. Byl to zážitek nejen pro děti, dospělí si to užívali s nimi. Na nádvoří byli řemeslníci apod.
Soňa Prachfeldová
Ano , je to naše oblíbené místo, snad už od mých dětských let, procházky podle vody jsou úžasné, v zámeckém parku se mohou bezstarostně prohánět vnoučata, pávi se svobodně prochází, dobře se tam dá najíst a ještě tam mají na náměstí výborné uzeniny.
Jan Zelenka
Zámek i zahradu notoricky znám. Několikrát jsem tam byl už se svou ženou. je to moc hezké místo na procházky. Nedávno jsme tam byli s Věrkou.
Dana Puchalská
Nikdy jsem zámek v Libochovicích nenavštívila. A teď vidím o co jsem přišla. Děkuju Nad'o za hezký článek a fotogalerii.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 21. týden

ŽELEZNICE V ČESKU. To je téma vědomostního kvízu tohoto týdne.