Fotoreportáž o letní cestě Českým středohořím
Foto: autorka

Fotoreportáž o letní cestě Českým středohořím

18. 7. 2021

Zajela jsem včera do Levandulové zahrady v Klapý. Připravuji článek i fotky a náhle mi blesklo hlavou, že už se na íčku něco vyskytlo. Ano, autorkou pěkných snímků i povídání je paní Naďa. A záběry máme opravdu dost podobné. Mohu potvrdit, že výlet do voňavé zahrádky je moc pěkný a víno i káva i zákusky, vše s příchutí levandule. A navíc se v Klapý prodávají v této době výborné meruňky.

Nad obcí Klapý se prostírá atraktivní hrad Českého středohoří jménem Hazmburk. Hrad založil v 13.století rod Lichtenburků. Hrad má dvě věže. Černá věž je nepřístupná, Bílá věž ano a na jejím vrcholu je rozhledna a z ní úchvatný pohled do krajiny.

Na polích zlátlo obilí, na některých místech již bylo sklizeno, zemědělci mají nyní napilno. I vesničky se svými zahrádkami září letními květinami a jsou vidět výsledky pilných rukou jejich obyvatel.

Jako vždy i sebekratší putování touto krajinou mě uvádí do stavu pokory a obdivu. Vzdávám hold tomuto nádhernému koutu naší země!

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 26 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Soni, to je krása, moje oko jásá. Tak mi připadá, že letošní louky, remízky a pole jsou plné lučních květin. Když se najde takový šikovný fotograf s citem pro krásu, je to pokoukání i na fotkách. Skvělééé.
Jana Hošková
Krásné a povedené fotky jsi pořídila, Soňo ! Při našich cestách domů jsme vždycky vyhlíželi věže hradu Klapý, protože jsme věděli, že už to máme kousek...je to ostuda, dlouhou dobu jsem se tam chystala, ale dosud nedostala. Zato už tam byli mí vnoučkové na výletě se školou. Mám doma po dědovi pověsti o hradech a vážně teď nevím, jestli se pletu a pamatuju si to dobře - údajně jméno mělo vzniknout z "ženských klepů", které hrad zachránily, anebo šlo snad o nějakého ducha Klapálka, který tam strašil, teď vážně nevím...
Alena Vávrová
Je to nádhera!! Děkuji za sdílení.
Alena Tollarová
Stejně je České středohoří nejkrásnější :)
Zuzana Pivcová
Mám z Tvého příspěvku hezký pocit jako vždy.
Marie Měchurová
České Středohoří je krásné ve všech ročních obdobích....
Anna Potůčková
Krásný kraj, krásné fotky
Jan Zelenka
Krásné, pohodové fotky, Soňo. Tento kraj se mi zapsal do duše již od dětství. Otec pocházel ze Třebenic a matka ze Lkáně a s otcem jsem dělal velké výlety. Na dožití jsem se rád do tohoto kraje vrátil.
Helena Votíková
Nádherné fotky.
Věra Ježková
Soni, díky. Také touto krajinou ráda putuji. A vždy mám vedle sebe skvělého průvodce a společníka. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 23. týden

Máte rádi kávu? Pijete ji denně? A co o ní víte? To odhalí kvíz tohoto týdne.