Moje aktivní léto. Autorské čtení v parku V. H.
Litoměřický park Václava Havla, dříve Klášterní zahrada, či Zahrada u Hvězdárny. Foto Jan Zelenka

Moje aktivní léto. Autorské čtení v parku V. H.

21. 8. 2021

Čtvrteční odpoledne 19. srpna v litoměřickém Parku Václava Havla mělo velmi příjemný průběh. Na programu bylo veřejné autorské čtení z mých knih a z knih dalšího litoměřického spisovatele, mého klubového kolegy, Iva Chmelaře. Veřejné čtení uspořádal náš literární spolek LiPen, pod záštitou knihovny Karla Hynka Máchy. V rámci každoroční akce Města čtou, která trvá celkem pět dní a zahrnuje dvě desítky zábavných programů, bylo čtvrteční odpoledne věnováno právě Klubu tvůrčího psaní LiPen a jeho autorům.

Naši připravenost jsme prověřili malou generálkou již v úterý, na schůzce v knihovní klubovně. Přečetli jsme pár svých textů, abychom si vyzkoušeli hlavně přednes. I počasí bylo naší akci příznivě nakloněné.

Katka zahajuje literární odpoledne

Akci zahájila Kateřina Minková, lektorka klubu LiPen a pracovnice knihovny. Kromě mne a mého klubového kolegy dr. Chmelaře četla ještě ing. Jarka Černá ze své Rodinné kroniky, kterou vydala letos na jaře. Nemohl jsem, vzhledem k omezenému času, prezentovat na této akci všech svých, zatím jedenáct vydaných knih, proto jsem četl pouze ze tří. Byly to:

Román Zrcadlo nesplněných přání, kniha glos Kdo říká, že stáří je moudré a vzpomínková kniha Výprava do ztraceného času, která vyšla před deseti dny.

Z té čtvrté, kterou byla kniha básní Okno do zahrady, recitovala kolegyně divadelnice, Eva Andělová.

Na posledních, mých sedmi vydaných knihách, se perfektní jazykovou korekturou podílela také moje pražská přítelkyně Věrka Ježková. A tak jsem byl moc rád, že se i ona mohla veřejného čtení zúčastnit. Uvedené fotografie jsou jejím dílem. Přesto, že svůj fotoaparát má momentálně v opravě, fotila mým aparátem a svého úkolu se zhostila výborně.

Závěr celé akce proběhl v parkové kavárně Fér kafé s nejbližšími přáteli. A u dobrého vína. Zleva historik Mgr. Oldřich Doskočil, kterému k jeho životnímu jubileu připravujeme s dr. Chmelařem publikaci, dále já, dr. Věrka Ježková, dr. Chmelař a konečně Katka Minková.

 

Fotografie: Věra Ježková a Jan Zelenka

 

 

 

 

Soutěž: Aktivní léto 2021
Autor: Jan Zelenka
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Účast na takové akci je pěkným oceněním vaší práce. Gratuluji a přeji hodně dalších spisovatelských úspěchů.
Jan Zelenka
Ještě jednou všem děkuji za hezké komentáře. Práce mám pořád dost. Snad ještě něco zvládnu. Plánů je fůra, ale čas běží nějak rychleji, než dřív.
Alena Vávrová
Díky za sdílení a blahopřeji, Jendo.
Elena Valeriánová
Je hezké, když člověk něco umí a je ještě hezčí, když se o ten svůj um podělí. Chodila jsem ráda třeba na vernisáže amatérských fotografů nebo výtvarníků, vím z vlastní zkušenosti, že účast autora nejen potěší, ale i vyburcuje k další práci. Přeji Vám oběma další plodnou spolupráci.
ivana kosťunová
Takové akce mám moc ráda, určitě jste si to užili.
Věra Ježková
Jendo, akce se vydařila moc pěkně. Takové aktivity se mi líbí. Tvé přátele jsem poznala moc ráda, cítila jsem se s nimi příjemně.
Marcela Pivcová
Nemám sice zkušenost s prezentací vlastních publikací, ale dovedu si alespoň trochu představit radost Vás obou. Když jsem jako jedna z mnoha amatérských výtvarníků představovala několik svých výtvorů z keramiky a korálků, měla jsem z toho krásný pocit. Přeji Vám ještě mnoho dalších úspěchů.
Jan Zelenka
Milé dámy, děkuji vám za ohlasy. Bylo to příjemné odpoledne a jsem moc rád, že Věrka byla u toho a mohla se seznámit s mými přáteli.
Zuzana Pivcová
To musela být krásná akce a sdílená radost z ní byla zcela oprávněná. Gratuluji!!
Naděžda Špásová
Jendo, gratuluji, určitě jsi si to hezky užil.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.