Rozpínací svetr je nejlepší kamarád pro blížící se podzim
Ilustrační foto: Pexels

Rozpínací svetr je nejlepší kamarád pro blížící se podzim

11. 9. 2021

Rána jsou chladná, dny ještě teplé – téměř letní. To je počasí, které má většina lidí ráda, ale často v něm řeší, co si obléknout, aby se ráno nenachladili a přes den nezpotili. Ideálním řešením je rozpínací svetr neboli cardigan.

Většina žen ho má ve svém šatníku a mnohé jich mají několik. Takový svetřík totiž ještě nikdy nevyšel z módy a jde o jeden z nejpraktičtějších oděvů. Letos je však jejich pozice ve světě módy obzvláště pevná.

Zatímco dosud šlo spíše o klasiku, nyní se o něm píše jako o módním hitu a po pleteném rozpínacím svetříku se ohlížejí i velmi mladé dívky, které pozorně sledují módní trendy. Mnohé by před pár lety řekly, že jde spíše o oblečení pro babičku, nyní se hrdě procházejí v pletených či háčkovaných cardiganech, které jim babičky vyrobily.

Ano, rozpínací svetry jsou nyní v kurzu, ale především jejich nošení nyní přeje počasí. Tak si je užijme, ať je nám dvacet nebo sedmdesát let, protože brzy je vystřídají teplé zimní bundy a kabáty. I když, výhoda tohoto typu svetříku spočívá v tom, že se dají nosit i pod ně.

Zkrátka, jak už bylo řečeno, jde o univerzální a proto oblíbený kus, který by neměl chybět v žádném šatníku. Tady je malá inspirace, že cardigany opravdu sluší.

Inspirace pro ženy móda
Hodnocení:
(4.8 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Slovo cardigan v aktivním slovníku nemám a mít nebudu. Souhlasím s Jitkou C. Svetry na zapínání mám dva, nosím je minimálně. Líbí se mi č. 2 a 6.
Jiří Dostal
:-) Klasické paleto byl a je krátký či polodlouhý plášť, přeneseným použitím se určitě meze fantazie nekladou, ostatně bůh v Babyloně taky zmátl jazyky tak, že jednou řečí mluvící si nerozuměli... :-)
Naděžda Špásová
Svetrů na zapínání mám opravdu hodně v různých barvách a několik jich je vlastnoruční výroba, jsou pletené. V zimě bez nich nevyjdu z domu.
Jitka Caklová
Pravda, i za mých mladých časů = za starých časů. A co takhle dámskému elegantnímu svetru, ať už se zapínáním, nebo bez, různých délek, říkat pletené paleto. Sice nevím, jak a kde tento název vznikl, ale používal se už za starých časů :-)
Jiří Dostal
:-) Za starých časů v našem domácím obchodě byl svetr zapínací, pulovr přes hlavu...:-) Angličtináři mohou zpřesnit důvod... :-) :-)
Vlasta Nykodýmová
Ano,ano... angličtina mě velice zlobí....
Vlasta Nykodýmová
Ano,ano... angličtina mě velice zlobí....
Jitka Caklová
Já tedy nevím, ale za mých mladých let byla vesta, ať už se zapínáním nebo bez, část oblečení bez rukávů. Například vesta, jako součást pánského obleku, někdy i dámského kostýmu. Někdy mám pocit, že někteří lidé používají cizí názvy jen pro zvýraznění své osobnosti. Je to stejné, jako když Čech zpívá anglicky, neví o čem a rodilý Angličan se nestačí divit :-)
Jitka Hašková
Jako člověk, který žil v Anglii déle než rok, kupovala jsem si tam i oblečení, vím, že cardigan je i tradiční vesta na knoflíky.
Zuzana Pivcová
Mám několik různobarevných zapínacích svetrů, které moc ráda nosím, i když především pod bundu nebo pod kabát. Ale i v létě, když je ráno nebo navečer trochu chladněji, snadno si je pak při oteplení sbalím do batůžku. Pojem cardigan vůbec neužívám, tak dalece se o módě nebavím. :-d

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 22. týden

Dáte si i tento týden kvíz? Bude na téma: "hmyz"