Rozpínací svetr je nejlepší kamarád pro blížící se podzim
Ilustrační foto: Pexels

Rozpínací svetr je nejlepší kamarád pro blížící se podzim

11. 9. 2021

Rána jsou chladná, dny ještě teplé – téměř letní. To je počasí, které má většina lidí ráda, ale často v něm řeší, co si obléknout, aby se ráno nenachladili a přes den nezpotili. Ideálním řešením je rozpínací svetr neboli cardigan.

Většina žen ho má ve svém šatníku a mnohé jich mají několik. Takový svetřík totiž ještě nikdy nevyšel z módy a jde o jeden z nejpraktičtějších oděvů. Letos je však jejich pozice ve světě módy obzvláště pevná.

Zatímco dosud šlo spíše o klasiku, nyní se o něm píše jako o módním hitu a po pleteném rozpínacím svetříku se ohlížejí i velmi mladé dívky, které pozorně sledují módní trendy. Mnohé by před pár lety řekly, že jde spíše o oblečení pro babičku, nyní se hrdě procházejí v pletených či háčkovaných cardiganech, které jim babičky vyrobily.

Ano, rozpínací svetry jsou nyní v kurzu, ale především jejich nošení nyní přeje počasí. Tak si je užijme, ať je nám dvacet nebo sedmdesát let, protože brzy je vystřídají teplé zimní bundy a kabáty. I když, výhoda tohoto typu svetříku spočívá v tom, že se dají nosit i pod ně.

Zkrátka, jak už bylo řečeno, jde o univerzální a proto oblíbený kus, který by neměl chybět v žádném šatníku. Tady je malá inspirace, že cardigany opravdu sluší.

Inspirace pro ženy móda
Hodnocení:
(4.8 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Valerie Polášková
No tak pod toto se velice ráda podepíšu. Já osobně na podzim nosím svetry hrozně ráda. Úplně nejradši mám asi ty z ovčí vlny, viz například https://www.vlnenezbozi.cz/svetry-ovci-vlna/ Pár takových doma mám a kdykoliv je mi zima, tak u nich mám jistotu, že mě zahřejí. Lepší než nějaká mikina nebo něco podobného. :)
Jan Zelenka
Že by to nějak extra dobře vypadalo, to tedy ne. Existuje pro seniorky daleko lepší oblečení.
Blanka Lazarová
Držela bych se raději češtiny. Je přece dost bohatá na výrazy. Všichni určitě rozumíte, když řeknu : krátký nebo dlouhý svetr - svetr přes hlavu, na zapínání nebo bez zapínání - svetr s výstřihem do véčka , kulatý výstřih nebo s límcem,.........Když řekneš Cardian, stejně to musíš upřesnit, protože to každý popisuje jinak. Prostě se z toho dělá "VĚDA". A přitom je to tak jednoduché. Jinak samozřejmě svetrů mám vícero druhů, podle toho k čemu ho obléknu. :-)) :-)) :-))
Alena Švancarová
Žila jsem v omylu.Slyšela jsem - ted jsou modní cardigany - vesty bez zapínání.Tak jsem si prostě myslela,když jsou bez zapínání tak že se jim říká jinak než vestě s knoflíky.Tak mám prostě ve skříni vestu bez zapínání,ne cardigan.Ale je vážně hezká a příjemná.
Marie Faldynová
Cardigan je podle mne něco, co ještě nemám a je nutno si to opatřit. Kdyby napsali svetr, tak těch mám hejno, ale cardigan... Prostě způsob reklamy.
ivana kosťunová
Opravdu je to takové babičkovské- raději obléknu krátkou bundu, ta navíc neprofoukne.
Jana Šenbergerová
Svetry vždycky patřily do mého šatníku. Bývala jsem hodně zimomřivá a bez zapínání to nebyl svetr. Vzhledem k tomu, že ani výrobci, ani prodejci nemají ve slovníku kolem pletených "svetrů" úplně jasno, je mi jedno, jak se jim říká. Důležité je, že hřejí.
Jiří Dostal
:-) :-) Strávit život poskakováním může být nepohodlné, svetrem bylo kdysi to, do čeho se zabalíte pro zahřátí, pulovr se přetahoval pře hlavu, protože "pull over"... :-) :-) S českými ekvivalenty bych si dal pohov :-) :-)
Eva Mužíková
I já nadskočím, když se použije místo českého výrazu výraz cizí. Třeba karusel jsem nemohla dlouho zkousnout.... Tlustý dlouhý svetr na zapínání jsem si koupila nedávno a moc se na jeho nošení těším.
Hana Řezáčová
Za mne: svetr - silný, teplý (zapínací, nezapínací, i přes hlavu), svetřík - tenký, lehký ( zapínací, nezapínací, přes hlavu), vesta - tenká, tlustá, ale bez rukávů (zapínací, nezapínací, přes hlavu) ... Cardigan - řekla bych, že patří do kategorie "svetřík" ... Neznám nikoho, kdo by slovo cardigan používal. Všechny vyobrazené svetry a svetříky se mi líbí - nejvíc č. 3 ...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.