Holduj tanci, pohybu
Fresh Senior Festival - závěrečné defilé módní přehlídky. FOTO: Daniela Řeřichová

Holduj tanci, pohybu

14. 9. 2021

V reprezentativní Ville Pellé v Praze 6 se 13. září konal devátý ročník oblíbené akce Fresh Senior Festival, jehož partnerem byl také portál i60.cz.

Babí léto poskytlo slunečnou náruč, hostitelé ochutnávky programů všech žánrů. Návštěvníci mohli využít různé odborné služby nebo se zapojit do výuky pohybových aktivit.

S velkým ohlasem se setkal workshop skotského tance, stepařské vystoupení či úchvatný tanec loňské finalistky Seniorské Stardance.

Oči přítomných diváků se nemohly nabažit noblesní módní přehlídky, odkazující na nostalgickou dobu třicátých let, kdy se útlé dámy v elegantních šatech odvázaly v rytmu swingu.

Nechyběla scénka autorského divadla Proměna, svižný tanec Ginger a Fred 21. století , hity divadla Semafor či závěrečný koncert prvorepublikové hudby v interpretaci orchestru Ježkovy stopy.

Věřím, že stopy dobré nálady zůstaly nejen v nás, kteří jsme se v rámci velké íčkařské rodiny potkali a potěšili, ale i v dalších divácích, kteří navzdory nelehké době přitakávají úsměvu a radosti.

 



móda Modelky
Hodnocení:
(4.9 b. / 30 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Děkuji za sdílení fotek z akce íčka!
Eliška Murasová
Danielo, kdybych byla pražská, nebo blízko bydlící, určitě bych tam byla. Děkuji, že jsem alespoň takto viděla.
Blanka Lazarová
Danielo, pěkně jsi nám přiblížila atmosféru této akce. Já, protože na íčku jsem krátce, jsem o ní tak podrobně slyšela poprvé. A co se týče fotek, tak Honza psal, že budou fotky od profíků. Tak jsem zvědavá, jak oni zachytili pohyb. Ono to totiž není lehké. A mobilem , to už vůbec. "Bejt Pražák, jdu se určitě podívat." * * * * *
Anna Potůčková
Hezky zdokumentovaná přehlídka. Alespon Ti co tam nebyli se prostřednictvím fotografií na chvíli stanou virtuálními diváky jistě zajímavé přehlídky a vstoupení tanečnic.
Daniela Řeřichová
Moc děkuji za vaše ohlasy. Momentkami z mobilu jsem se snažila přiblížit atmosféru akce. Zachytit pohyb mi dělá problém: v programu bylo vystoupení tanečnic břišních tanců, stepařů, swingařů, lekce Čchi-kung, Taj-ji, kondičního a rehabilitačního cvičení, workshop skotských tanců s účastí návštěvníků festivalu, exhibiční tanec, ukázky Tanečního klubu na Zbraslavi, který sdružuje tanečníky všech generací. V rytmu melodií se individuálně tančilo i mimo parket. Ale nejednalo se o taneční pro starší a pokročilé. Tady se vzdával hold pohybu jako přirozené součásti života v každém věku.
Zuzana Pivcová
Do Villy Pellé jsem se šla podívat několikrát, dvakrát jsme dokonce s Danou Kolářovou vystupovaly s vlastní poetickou tvorbou. Módní přehlídky měly vždy úspěch. Letos jsem daleko, tak jsem se tam nedostala. Děkuji za příspěvek, potěšil mě.
Marie Měchurová
Tiše závidím, tak třeba příště. Musel to být hezký zazitek. Děkuju za přiblížení atmosféry.
Jitka Hašková
Danielo, bezvadně jsi to zdokumentovala.
Olga Škopánová
Já jen z těch fotek nemám pocit, že by se tam nějak extrémně holdovalo tanci a pohybu.
Jaroslava Handlová
Danielo, díky za přenesení příjemné atmosféry zajímavé akce sem mezi čtenáře. Fotky dobře vystihují veselou náladu i milé setkání.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 22. týden

Dáte si i tento týden kvíz? Bude na téma: "hmyz"