Tak nějak nevím
Ilustrační foto: pixabay.com

Tak nějak nevím

25. 9. 2021

Občas se zastavím na stránkách i60 a projdu si novinky. Rozhodla jsem se podělit se s naším přiběhem a ráda přijmu názor čtenářů na můj a manželův přístup.

Naše těhotná dcera si i s manželem koupili na hypotéku starou zemědělskou usedlost. Statek svépomocí pracně opravili, aby náklady na opravy byly co nejnižší. Práce nejsou u konce, ale dům je obyvatelný. Dcera zůstala na rodičovské dovolené s naší jedinou vnučkou. Pokaždé, když jsme přijeli na návštěvu, byla nám u nich zima. "Náklady na vytápění jsou tak vysoké, že topení zapínáme, jen když je to hodně nutné", říkala dcera. Cítili jsme však vlhkost a počáteční plíseň. Mladá rodina si na zimu zvykla, ale nás rodiče to bolelo, navíc, když jsme měli dost financí, které by situaci pomohly vyřešit.

Rozhodli jsme se pomoci a zafinancovali jsme vytápění tepelným čerpadlem, které by mělo přinést úsporu a především my budeme mít jistotu, že jsou v teple a ne v místostech, které začínají z vlhka plesnivět. Investice to nebyla malá, ale vyhlídka na možnost koupě si čerpadla z vlastních prostředků by přicházela v úvahu až za několik let. Do té doby může naše malá trpět různými zdravotními problémy a dům se stane nebezpečným pro všechny.

Co byste udělali vy? Nechali je, ať si projdou tím, čím jste museli projít třeba i vy, ať se postarají sami? Počkali byste, až peníze, které máte navíc, jim připadnou, až odejdete? 

Zajímá mě to.

Celé roky jsem byla přesvědčená, že podporovat mladé je hřích, ale teď cítím, že náš krok není podporování, že byl jen podporou. 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
OLGA ŽÁKOVÁ
Dobrý den, mám smutnou zkušenost s podporou dítěte. Mám dva syny. Starší byl vždy úzkostný a neprůbojný, což se projevovalo i ve škole. Výsledky byly chabé. Druhý mladší byl jako dítě vždy všude vidět, rád se učil a vše si zařídil sám. Naši pomoc moc nepotřeboval ani když studoval vysokou školu. Starší stále potřeboval naši podporu i v učení a pak následném zaměstnání. Koupili jsme mu auto, aby se mohl osamostatnit. Pak si namluvil slečnu a narodily se jim tři děti. Znovu dostal na nové auto a oba synové pak na novou kuchyň. Vzala jsem ho i do svého podnikání a velmi mu více jak deset let pomáhala, když jeho partnerka byla na mateřské dovolené. Když ukončila mateřskou, nastoupila do naší firmy. Nebyla ale úspěšná, neměla pro podnikání žádné předpoklady. Myslela si, že když já svou činnost ukončím, protože jsem již v důchodu, všechny výhody a tedy i výdělek přejde na ni. Mě ale práce s lidmi stále baví a jen z malého důchodu s manželem se nám zatím nechce žít. Odmítla jsem proto do důchodu odejít. Synova partnerka s námi s celou rodinou přestala mluvit a postupně zpracovala i syna. Neviděli jsme se již skoro dva roky. Moc mě to trápí. Říkám si ale, že jsem nikomu nic neudělala, stále jsme jim s manželem pomáhali. Vnoučata hlídali kdy je napadlo a na jak dlouho potřebovali. Dostávali jídlo, zavařeniny, drahé dárky, vše o co si řekli. Mladší syn se k nám chová velmi pěkně, se vším nám pomůže a stará se, abychom byli spokojeni. To je mou velkou útěchou. Kde jsem udělal chybu. Asi v tom, že jsme nic nikdy nechtěli vracet. Mysleli jsme si, že budou vděčni. Oni to ale brali jako že je to samozřejmost. Je to ale asi povaha. Žárlivá a nepokorná. Co myslíte?
Jana Jurečková
Velice dobře jste se rozhodli. Já bych neváhala ani minutu. Já fandím lidem, kteří zachraňují staré domy. Líbí se mi. Chce to odvahu a vytrvalost. Musí Vás hřát u srdce, že jste dceři pomohla.
Jiří Dostal
:-) :-) Vážení přátelé, ano, sonda do čtenářské veřejnosti se skrytou inzercí a s očekáváním jindy placené informace? :-) :-)
Vladislava Dejmková
Také bych pomohla. V příběhu mi trochu chybí reakce druhé strany na takovou pomoc. Doufám, že byli rádi. I opačné případy se někdy bohužel stávají.
Jana Šenbergerová
Když mohu, pomohu. Dobře jste udělali.
Jitka Hašková
Určitě jste udělali dobře. Jde o zdraví všech.
Antonín Nebuželský
Máme li tu možnost, jednoznačně pomozme.
Soňa Prachfeldová
Udělali jste dobře, že jste pomohli , udělala bych totéž.
Jarmila Komberec Jakubcová
Určitě bych pomohla. Líbí se mi Váš příběh.
Marie Seitlová
Kdyby byla potřeba, udělala bych totéž. Příběh ze života se mi líbí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.