Fotoreportáž: Podzimní ladění
Foto: autorka - Zrzečka

Fotoreportáž: Podzimní ladění

4. 10. 2021

Hned úvodem vám položím otázku. Představte si, každý pro sebe, čtyři hudební nástroje. Představte si čtyři roční období. A teď ta otázka.

Který hudební nástroj podle vás patří podzimu?

Já to mám asi takto:

Jaro nastupuje s pořádným bubnovým sólem. Vítězně a s plnou parádou.

Léto si zabrnká na kytaru u řeky za vlahého tichého večera.

Podzim … ale to až nakonec.

Zima si těžce pod bílou duchnou notuje spolu s basou.

                        A teď podzim.

Tklivé tóny houslí teskně zní zlatavou ranní mlhou, přes kterou se prodírá podzimní slunce. V uschlých travinách se odráží melodie houslí v kapičkách rosy, ze které jsou utkány pavučinky. Tisíce pavučinek, tisíce kapiček, tisíce tónů. Něžných, jímavých, melodramatických.

A další ráno je tu déšť, to housle hrají čardáš, pěkně od podlahy.

Skřípavé bolestné tóny doprovázejí vítr.

A když se déšť i vítr utiší a na krajinu padne noc, jen měsíc poslouchá neslyšnou hru houslového mága.

Vítejte v podzimu. Vítejte v čase barev a proměny přírody.

I když podzimní čas je teprve na začátku, podzim teprve ladí své tóny, připravila jsem pro vás podzimní fotoreportáž tak, jak mi ji přichystala mocná příroda a doplnila tím, co jsem na svých toulkách potkala.. A pokud se vám bude líbit, později přidám další část. Ale na tu musím se svým aparátem počkat já a také vy. Podzim kráčí pomalu vstříc Paní zimě. A na tu cestu si obléká zařivý šat plný barev a démantů.

 

fotografování
Hodnocení:
(5 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Dnes mě dostalo poetické vyznání přírodě. To bych chtěla umět. K jaru bych přiřadila flétnu, k létu foukací harmoniku, k podzimu housle a k zimě basovou kytaru. Elenko, děkuji za procházku začínajícím podzimem v tvých končinách.
Marie Měchurová
Jedním slovem: NÁDHERA !!
Eva Mužíková
K mému podzimu ladí táhlé měkké tóny, vykouzlené saxofony. Jejich táhlost připomíná, kvílející meluzína. Jejich měkkost srdcem cítím, když se zvolna brodím listím.
Soňa Prachfeldová
Poetické a nádherné, slovem i obrazem !
Eliška Murasová
Kouzelně jsi to vymyslela, napsala i nafotila, díky!
Jana Kollinová
Moje jaro je flétnové. Děkuji za inspirativní článek, ke kterému se vracím a hledám vlastní propojení ročních období s hudebními nástroji.
Jana Vargová
Paní Valeriánová, s Vámi bych si někdy chtěla vyjít na procházku. Přede mnou každý motýl zatáhne křídla, brouci zalezou, ptáci uletí, čtryřnohá zvířátka mě zavětří dříve, než stačím objektivem zacílit. Máte opět krásné fotky, moc krásné. A díky za ně.
Jitka Hašková
Děkuji za krásu slov a fotek.
Jaroslava Handlová
Dokonalé postřehy. Takovým fotkám by slušela hra houslového virtuóza André Rieu.
Elena Valeriánová
Evi M., to by bylo pěkné, kdybys měla pravdu a někdo by se přidal k tématu: příroda a hudební nástroje. Bezva nápad. Alenko Vávr., když jsem tu oblohu a následně i fotku viděla, pomyslela jsem hned na Tebe, že Ty budeš vědět, co to je. Děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.